Bude tato PC sestava fungovat?

Odpovědi na otázku

*skladam herní pc

Ten zdroj fakt nechceš, to je potenciální ohňostroj, ne slušný zdroj.

A jakej jinej?

Podle recenzi to není zas tak strašný

Má to jen základní 80+, nutnou pro prodej v EU a jen 3 roky záruku. Přitom Seasonic má jen o pár stovek dráž zdroj s certifikací 80+ Gold a záruku 7 let. Tedy za nepatrný příplatek dostaneš násobně více, než tento. A jaké recenze myslíš? Uživatelské, které jsou 5/5 hvězdiček pro cokoliv, co hned po vybalení z krabice neexploduje do obličeje? Ty nemá smysl vůbec číst. Mezi nimi má smysl hledat hlavně ty, kde je vidět, že to uživatel alespoň trochu vyzkoušel a nejspíš i přišel na nějaké problémy, nikoliv jen "5/5 Funguje!!!".

Dobře tak tento je snad ten správný https://alza.cz/seasonic-g12-gc-550-gold-...

A chci se zeptat bude mi PC fungovat když budu mít ve slotech jen jeden 8GB modul ramky?

Pokud nejsou peníze, tak je pořád lepší jeden 8GB než jeden 4GB modul. 8GB RAM je dnes minimum pro hry, dřív nebo později tě to donutí koupit druhý.

Zdroj jsem myslel tento:https://www.alza.cz/seasonic-core-gc-500w-gol... Ale i ten levnější je lepší než ten šunt. Také je to Gold, jen se zárukou 5 let. Ten se 7letou je tam teď jeden vrácený za 1379,-, ale otázkou je, proč byl vrácený (může mýt nějakou vadu).

Dobře vezmu ten se 7 lety

Když projdu ty nesmyslné rezenze na Alze, kde je to většinou jen hromada pitomostí, často opsaných reklamních žvástů z obalu (třeba "Vysoká účinnost zdroje s certifikací 80 PLUS" je vyloženě k popukání, protože 80+ White EU je absolutní minimum pro prodej v EU, tedy nejnižší možná), tak z toho vyplývá hlavně to, že na zdroji se velmi šetřilo i na samotném plechu na kryt, protože je tak měkký, že se snadno strhne závit.

Kompatibilitu procesoru s deskou zjistíš na webu výrobce desky.

Deska s procesorem je kompatibilní jsem teď zjistil,

taj si tam 12100f i3ku a zvysne peniaze daj na lepsiu dosku alebo zdroj alebo obe.

a to patriot 4GB je co? co sme v roku 2007?

To i5 bych si nechal

PC mám na hraní ale i stream

tak si k tomu zober kusok kvalitnejsie ostatne komponenty, minimum by som isiel do asus prime B660M-K a 16GB RAM

A jakou jinou ramku? Co je s touhle?

Tak zaprvé 12400F umí 3200MHz RAM, tak proč tam cpeš 2666MHz? A zadruhé 4GB modul? Nesmysl. Minimálně 2x8 GB, lépe rovnou 2x16 GB:https://www.alza.cz/kingston-fury-16gb-kit-dd... https://www.alza.cz/crucial-32gb-kit-ddr4-320... Zajebat si jediné dva sloty na RAM prťavými 4GB moduly je na hlavu (osobně bych si nikdy nekoupil ani desku, co má jen sloty, protože RAM vždy časem doplňuji).

Na základ mi stačí 8 GB. Pak kdyžtak koupim jiný

8 GB ram prostě nechceš. 16 je zdravé minimum.

8 GB je stále více než ty 4 GB, co tam měl původně. Do ideálu to má daleko, ale pořád lepší než 4 GB. Když to bude brát jen jako dočasné řešení s tím, že časem přikoupí druhý modul, dá se s tím žít. Swap na SSD to částečně zachrání (tedy pokud to neplánuje úplně zabít použitím starého HDD).

mam ssd

Dobře a bude mi PC fungovat když koupim jeden 8GB modul a bude zaplněný jen jeden slot? Pak bych teda časem Dokoupil další

Ano, s jedním modulem to pojede a až budou prachy, tak jen docvakni druhej.

Finance mi šli na dobrou grafiku se zbytkem se musim spokojit co bude

No co si budeme povídat. Ona ani ta grafická karta není zrovna žádný zázrak

Bohužel. RTX 3050 je prakticky nástupce grafik řady GTX 750 (Ti) / GTX 960 / GTX 1050 (Ti) / GTX 1650, které stály 3000-4500, ale prodává se za šílené ceny. Dřív by za to měl nižší hiend (třeba GTX 1070), dnes to stačí jen na předražený lowend.

pozri si porovnanie prave 1070, 1660S a 3050 na ytb...

Nějaké konkrétní? Viděl jsem toto:https://www.youtube.com/watchPřijde mi dost smutné, že moje 5 let stará grafika má podobný výkon cca jako dnešní nové, co se dávají do počítačů za 25-30k.

dnes tu bol jeden s pokazenou radeon3090, objednali sme mu 6500xt za 380€, lebo povodne mu kolega chcel dat 1050ti za 250, to bolo ovela slabsie ako radeon, potom 1650 za 330€, slabsie az ta 6500xt je cca rovnaka. Takze kupi v podstate to co mal za 380€. Doba je zla.

*radeon 390

no jo ale da se do 13000 sehnat nějaká lepší?

A založíš kvůli tomu další vlákno? E-krámy mají filtrování podle ceny, tak si hledej sám.https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-rx-... - měl by být o malinko výkonnější, ale stejně sis vzpomněl pozdě a když už, tak hotová sestava vyjde v tomto případě lépe. Vybral sis blbý čas (pokud sestava není jen pro "zábavičku").

Nedá... Mrknul jsem i na Německý e-shop, ze kterýho jsem kupoval grafiku já a ani ten nepomůže.Otázka je, zda to s GPU neudělat podobně jako to děláš s RAM. Tedy teď koupit nutný zlo, ale levně a pustit ho do světa až GPU spadnou a koupit si něco lepšího...Ona totiž 6500 XT neni zas o tolik horší než 3050 (i když má málo paměti - 4GB, což by tě ale Full HD nemuselo zase tak moc trápit, pokud bys to měl jako dočasný řešení), ale zároven se dá pořídit daleko levněji (8000 Kč).

asi zůstanu u tyhle, do tyhle cenový hladiny je nejlepší tahle 3050

Ona je taky otázka kdy ten pád grafik bude, jestli za rok, tak to by bylo uz moc

Taky bych rekl. Zalezi na cene hodne. Vzhledem k tomu, ze ta deska podporuje PCIE 4.0 tak realny prinos 3050ky bude cca -5%-15% ve hrach na FullHD. Koukam na ceny a je to 9000 vs 14000 dneska, takze je otzaka, jestli to stoji za to jen na hry.6500XT neni uplne spatna karta, jen jeji problem je, ze potrebuje PCIE 4.0+, jinak ma velky propad vykonu. Takze ac by se slaba karta mohla hodit na upgrade starsiho pocitace, tak prave v takovem pripade ma chaby vykon.

V současné tragické době jen velmi těžko.

Tak ramku jsem vybral tuhle https://alza.cz/kingston-fury-8gb-ddr4-32...

S tou frekvenci souhlasím ale financí zas tolik není a pro základ se spokojim na začátek s 8 GB