» Poradna » Ostatní

Bude tahle PC sestava stačit na novější hry jako gta5 atd

Dobrý den chci se zeptat jestli tahle sestava bude stačit na low detaily GTA V, součástky už mám doma akorát chybí ram.Windows: 7 home prémium 64bitProcesor:Intel Celeron 4500Základní deska:Asus b150m pro gamingZdroj:teď nemohu přiřadit přesný název ale je 550wGrafická karta: bude kupovaná tato https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1050-ti-... Procesor je možno nahradit přemýšlel jsem nad Intel core i5 ale pokud možno zda by stačil tento byl bych rád peníze nemám na rozhazování všem děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Když nemáš peníze na rozhazování, tak nebudeš hrát GTA 5, to dá rozum.. 1. Procesor Intel Celeron 4500..??? Označení toho procesoru je opravdu správné..??? Jak chceš ten procesor narvat do té základní desky..??? Kladivem..???*Jinak pro GTA 5 je ten procesor NEVHODNÝ.. 2. Grafika - O.K.. 3. Přesné označení zdroje je nejzákladnější informací.. 550W je jen číslo, které nemusí odpovídat realitě, o kvalitě zdroje bez uvedení značky a modelu ani nemluvě.. .. Doporučuji značku Corsair alespoň řadu CX..430W

Jinak i5 jako procesor by sel?Zdroj je Corsair vs550

Nebo by stačila i i3??

i5 zcela jistě ano.. 6. generace, dle té tvojí desky.. i3 - tak pro kancelářský stroj..

Corsair řady VS bych moc nedoporučoval.. To už raději Corsair řadu CX.. nebo ještě lépe řadu RMx

Pentium G4500 je Skylake, B150 doska je Skylake. Kde je problém to dať dokopy?

To ano, ovšem tazatel psal CELERON.. NIKOLIV PENTIUM..

Jinak vzhledem k tomu, že plánuješ mít v pc operační systém Win 7, bude vhodné volit k základní desce procesor Skylake(odpovídají podpoře k základní desce). Tedy i5 - 6. generace(Skylake) *Do té desky bys mohl instalovat i procesory 7. generace - Kaby Lake, ovšem k tomu by měla být aktualizovaná verze Biosu -> aktualizaci provést některým procesorem 6. generace. Ale to už bys mohl koupit rovnou novější desku pro CPU 7. generace a k tomu jen Windows 10. Na té desce Asus B150 PRO GAMING s CPU 6. generace + Win 7, můžeš do budoucna provést Upgrade na Win 10 formou čisté instalace Win 10 s použitím aktivace systému klíčem Win 7 -> doposud je to stále zdarma.. Pokud se chystáš stavět nový počítač, můžeš si počkat na novou generaci Intel CPU Coffee Lake - ovšem nejspíš opět bez podpory Win 7.. čili jen pro systém Win 10Je to tahle základní deska..??? Pokud ano, máš na tom webu přehledný seznam podporovaných procesorů + info k verzi Biosu pro CPU 7. generace. Pro GTA 5 je vhodný i5/ i7 - 6. / 7. generace.. https://www.asus.com/cz/Motherboards/B150M-PRO...

Jestli jsem tě pochopil správně tak si tam můžu hodit zatím Intel Pentium 4500 s tím že si nezahraju skoro nic a později koupit Intel core i5 6generace(skylane)?

Problém je že jsem si to pokupoval v akci a zeptal jsem se až teď ale utáhne to ten zdroj ne?

Ten zdroj by to utáhnout měl.. ovšem řada VS není na takové kvalitě jako RMxKupovat levný zdroj se prostě nemusí vyplatit.. naopak se to může škaredě vymstít.. Když odejde zdroj, může vzít s sebou třeba i desku.. Zdroj je nejdůležitější část počítače. Zdroj je motorem provozu PC..

Máš na mysli tento procesor..???https://www.alza.cz/intel-pentium-g4500-d3754... Ano, ten ti do té desky půjde.. Je to CPU 6. generace, socket 1151 Třeba ti na tom GTA 5 pojede.. tohle opravdu netuším.. Zde jsou požadavky HW pro GTA 5.. uvádějí tam 4 jádrové procesory.. Intel Pentium 4500 zřejmě nebude dostačující.. Ale nějak by to asi ject mělo. Zde je komentář k GTA 5 jednoho majitele toho CPU: "Koupil sem ho protoze sem chtel neco levneho a vyzkouset intel 530... Sem naprosto spokojeny nekdy zahraju world of wacraft ktere mi na te integrovane jede na ultra ale byl sem prekvapeny kdyz mi GTA 5 jede na krasnych 50 FPS na medium..."http://www.gta.cz/gta5/clanek/hw-pozadavky/ i5 by měla být naprosto v pohodě..

Dnes je akýkoľvek CPU nad minimálne doporučený Q6600, takže CPU by nemal byť problém, ale pod G4500 by som nešiel (resp. ak W7, tak i3-6100)

*G4600, nie G4500

G4600 je Kaby Lake.. Takže na tu jeho desku bych ho nedoporučoval vzhledem k tomu, že ta koupená deska nebude mít verzi BIOSU pro CPU Kaby Lake.. samozřejmě , že lze Bios aktualizovat, ovšem jen s procesorem 6. generace v desce.. Otázkou zůstává, kdo by půjčil takový procesor k aktualizaci Biosu.. ???.. leda v servisu.. A navíc, tazatel chce provozovat Win 7.. takže to lze jen s CPU 6. generace - Skylake.. tedy Intel Pentium G 4500.. a do budoucna i5 - stejné generace..

Tým som chcel povedať, že ak už, tak 2c/4t, nejde o to či Skylake, alebo Kaby lake

Dobře tak zdroj koupím nový jaký že ? Ztratil jsem se trochu v komentářích

A chci se zeptat jestli by mi to ta sestava rozjela prozatím na integrované grafice? Ale asi zatím ne co?

Na integrované grafice ti hry nepojedou tak dobře.. to je jasná věc.. GTA 5 bys rozjel max na nejnižší rozlišení a bude se to šíleně sekat.. Na mým stroji můžu nastavit paměť integrované grafiky na max. 1GB .. Pro běžný provoz je to dostačující.. Mám taky CPU Skylake(i7-6700K) a rovněž tedy možnost využití integrované grafiky HD 530, zrovna tak jako ta integrovaná grafika CPU 4500. Ovšem ta grafika je na hry bída.. Normální běžný provoz pc ti pojede bez problémů..

Asi jsem tě špatně pochopil..Ptáš se, jestli ti ta sestava poběží prozatím bez té grafiky..???Ano, počítač ti pojede v pohodě na tu integrovanou grafiku v CPU G4500.. Intel HD 530