Bude notebook funkční i v případě, že odejde baterie? Baterii nemohu odendat

Dobrý den. Nedávno jsem koupil notebook Umax Vision Book 14Wii-S, ze kterého nemohu odendat baterii, která je zaintegrovaná uvnitř. Kvůli záruce nemohu do notebooku nějak mechanicky zasahovat, nemohu si vzít šroubovák a zajímá mě, zda bude notebook funkční, i když odejde baterie, čili zda bude notebook nadále napájen z napájecího zdroje. Baterie pro mě není tak důležitá, jelikož notebook využívám hlavně doma a je napájen hlavně z napájecího zdroje, nechtěl bych pak řešit reklamaci notebooku jen kvůli tomu, že odešla baterie. Děkuji Vám.

Odpovědi na otázku

A proč sis na domácí použití nepořídil stolní PC? Měl bys za stejné peníze mnohem vyšší výkon a nemusel bys řešit takové blbosti :)

Kvůli úspoře elektrické energie :)

Pochybný důvod uvádíš, dej jiný

A jak jsi na takovou blbost prosímtě přišel??? Notebook není ani o kousek úspornější, než stolní PC. Ta zdánlivá úspornost je dána pouze tím, že má NTB nižší výkon. Pokud bys poskládal stolní PC se stejným výkonem a nastavil si stejné úsporné režimy, tak bude mít ten stolní PC spotřebu úplně stejnou, jako ten notebook, akorát bude o dost levnější...

Tento ano. Je to levný atomový šunt bez výkonu a s nízkou spotřebou. Ročně to ale žádná závratná částka oproti stolnímu PC s neporovnatelně výkonnějším Celeronem/Pentiem nebude.

To je teda pěkná blbost. Nevadí ti ta spousta nevýhod jako:1) špatná servisovatelnost notebooku- politá klávesnice u notebooku = odnést do servisu2) blbá ergonomie práce- malý displej - na doma si většina lidí dneska kupuje monitor 20 palců a víc- malá klávesnice3) výrazně horší výkon za danou cenu proti desktopu4) vyšší hlučnost při zátěži proti desktopu- protože jsou tam malé a tenoučké větráčky, co pak běží jak divé5) horší údržba- čištění apod.Notebook je takové nutné zlo a kompromis pro lidi, co potřebují počítač na cestování, ne náhrada desktopu domů.

5) Fouknu lehce do vdechu, vyženu prach z pelechu.Před položením na stůl, utřu z něj prach. Obrátím notes pomačkám klávesy, vypadaj drobky, vykouknou pačesy, .... jednou za čas

Třeba proto, že stolní PC se dost blbě přenáší? ;)

On to má stále doma. Pokud si pořizuju počítač a plánuju ho používat jen doma, tak nemá smysl kupovat přenosný počítač.

On ho evidentně přenášet nechce, přečti si pořádně zadání ;)

Asi preto , že má už NB? A preniesť NB do druhej izby je trochu pohodlnejšie a PC . Aj bez baterie to ide , nie ?On sa pýta , či to bude funkčné aj bez baterie a ty , že - zle si kúpil !

Pohledej na internetu. Kdo může vědět co si nevyzkoušel. Když mi odejde baterka vyndavací, tak ji vyndám, aby se mi nevytento v notebooku. Když ji tam mám tak vidím jednu stranu její plochy, ty nevidíš ani to.

Jestliže baterka ztratí po letech kapacitu (do záruky by měla určitě vydržet, budeš-li s ní dobře zacházet - čili nevybíjet NTB do 0% a nenechávat jej dlouho ležet vybitý), je možné jakýkoli notebook provozovat i nadále s připojeným napájecím adaptérem. Pak máš na výběr buď výměnu baterie v servisu, nebo se můžeš pokusit baterii sehnat a provést si výměnu sám.

..ale děsně se do něj práší, hlavně při průvanu a vyssávání. Např astmatik by neměl být v místnosti vyssávané a nějaké minuty poté, doba víření prachu. Nezakrýval jsem kdysi minivěž a stejně jako lampové rádio, prach uvnitř pak dával o sobě vědět, dokázal udělat i nežádoucí propojení při tomu napomáhajících podmínkách.Notes zavřu strčím do igelitu. Nebo jen tak do skříně. Kdo bude dycky nasazovat na PC pytel aby do něj nemohl prach.

Mínus prd platný. Když mi na PC domů přišel servisák, doporučil mi notes, když nemám svůj pokoj. Každý není jedináček v přepychu.

Nefunkční baterie je nebezpečná baterie. A pokud je NB v záruce, neváhej a reklamuj. Protože pokud se baterie rozhodne odejít definitivně, zničí i své okolí.

Krakonoš zná z praxe. Nemít zbytečně v revíru škodnou.

Li baterie mají tu nepříjemnou vlastnost, že občas rády vybuchují a to bez předchozího varování, viz telefony Samsung Galaxy, takže pokud baterka odešla takto brzy, je tu riziko, že by mohla explodovat a tím zničit celý NB.

Tak úplně samy od sebe zas ne. Pokud vím, tak u Samsungu se časem mechanicky poškodila a zkratovala baterka, protože to hovada dělají co nejtenčí a všechno nacpané na sobě. A mechanické poškození se zkratem nesvědčí baterce žádné.

Ho vada, ano nejen s bateriemi, kdejaký výrobek je vykradený materiálově. Proto lidi začali kupovat pákové baterie protože u těch zvyklých okradli gumu na objemově.

Jo měl by když ho furt budeš mít ve štrumu

bohužel ti moc nepojede mám vlastní zkušenost . problemy s baterií jsem měl už po koupi zaruku mi neuznali a tvrdili že u nich nabít šel. taže je to asi rok a teddka už nejede ani když je trvale v napajení. jen když ho pustím tak problikne a tim to končí . předtím mi ukazoval nabití baterie 100 procent a behem 10 15 minut byl na nule. problem je ze tahle firma je zlodejská montuje to z co nejlacinejších kompomentu které se dají koupit v číně nebo v thajwanu a v živote bych od nich už nikdy nic nekoupil.

ahoj,mohl by nekdo poradit,jak tuto baterii vyndat? Diky

Nezlobte se na mě,ale vy jste normální mentálové.Pán se ptal na normalní otázku a každý z vás dementu tady odpovídá na uplně něco jiného !!!!!