» Poradna » Programy

Bude mi fungovat sit WinXP a Win98?

Chtel jsem se zeptat, zda nevite, jestli zprovoznim sit (peer tp peer), pouze dva pocitace propojeny mezi sebou sitovymi kartami, kdyz na jednom jsou XPcka a na druhem Win98. Jednou jsem zkousel sit mezi Win2000 a Win98 a neslo to obousmerne. Z 2000 jsem se dostal na 98, ale naopak nikoli. Nevite tedy nekdo, jak je to s XP? Lze provozovat tuto sit, se vzajemnym sdilenim souboru?Dekuji.

Odpovědi na otázku

Ono to bude fungovat i s Windows 2000, jedinou podmínkou je, aby na Windows 98 byl přihlášen uživatel stejného jména jako existuje na Windows 2000/XP, Windows 98 se neumí připojovat na jiný síťový disk pod jiným jménem. Stejně tak je samozřejmě nutné, aby měly IP adresy na stejném subnetu tedy například 192.168.3.1 a 192.168.3.2.

Jasom domov doniesol dva kompy,jeden s win XP,druhy s win 2000.Strcil som kable do sietoviek,nasli sa v pohode.Nic som nemusel nastavovat,stacilo rovno prenasat data.Pohodicka...

No jo, WinXP a Win2000 je v pohode, ale s Win98 jiz je to horsi...

Jak uz tu bylo napsano, staci 2 veci.1. ve WinXP zalozit uzivatele, ktery ma prava na pristup.2. ve Win98 se pod timto uzivatelem prihlasit.

Kde nastavím ty práva ?

na www.opc.unas.cz jsem o tom psal snad to pomůže

Pokud mas na XP-ckach FAT, tak v zalozce Zabezpeceni u sdileni.Pokud NTFS, tak i v zalozce zabezpeceni u vlastnosti daneho adresare.

Jestli se "nepraly" NTFS s FAT.