» Poradna » Mobily

Bude fungovat tato paměťovka?

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli bude na telefon Sony Xperia Z fungovat tato paměťová karta: http://elektro.aukro.cz/micro-sd-karta-kingston-6... Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Ano, ale je to zjevný podvod (třetina ceny, málo aukro bodů, přeprodejce čísnkých fejků). A navíc je tam trik na zprovoznění. Doporučuji zůstat u 32GB a regulérního obchodu.

Trik na zprovoznění - pod tím si mám představit co? A kdyby to byl čínský fejk, tak znamená to pro mne hodně? Je ta kvalita o tolik nižší? Popř. dá se to v této fázi nějak zjistit? Díky

Nejprve tam musíš pod FAT32 něco nahrát a pak to teprve můžeš vrazit do Zka a v něm to musíš zformátovat. Prostě Zko ve stávajícím firmware 64GB nativně nepodporuje, ale jde to takto obejít.Čínský fejk znamená cokoliv. Od toho, že to bude opravdu 64GB class10, přes to, že to bude 32GB clas 2, až nakonec, že ti přijde prázdná obálka případně záslepka do microsd.Zjistit? Možná se to dá, stačí trvat na osobním předání. Jinak na Aukru a ebayi nakupujeme tyto podezřele levné značkové věci jen u osob, které mají velmi vysoké hodnocení. Jinak naletíme podvodníkovi.

Díky za popis k rozjetí 64 GB paměťovky na Zetku A shodou náhod bydlím velmi blízko k danému prodejci, tak myslíš, že si můžu paměťovku koupit a ve zprávě pro prodejce uvést, že trvám jak na osobném předání, tak na tom, aby paměťovku přede mnou vyzkoušel?

jop. Samozřejmě to tě nezbaví situace, že to bude fejk. Nejsem si zcela jist, ale i SD karty lze taky pozměnit jako Flashdiky. Aby jsi měl jistotu, potřeboval by jsi notebook s SD čtečkou a pomocí ATTO becnhmarku zjistit minimální write rychlosti a samozřejmě nahrát na kartu cca 40GB dat, aby jsi si ověř, že to není přeflashovaná 32GB karta.viz. zdehttp://www.youtube.com/watch

Napsal jsem prodejci, že žádám záruku na vyzkoušení. Pokud mi ji neposkytne, vyprdnu se mu na to V této "záruční" době bych samozřejmě, i na základě Tvých rad, mínil vše ověřit A kdyby to nijak nedopadlo, tak už si holt pár stovek připlatím a budu mít jistotu...

No. Přiznejme si, nechci si dělat problémy, chci zkombinovat jak nízkou cenu, tak i jakousi jistotu nákupu. Proto se ještě ptám, jestli na Zetku bude fungovat tadle paměťovka:http://elektro.aukro.cz/samsung-micro-sdxc-64gb-c... Já odobně nevidím důvod, proč by fungovat neměla, ale radši se ještě zeptám Vás. Díky

Fungovqt bude stejne jako ta prvni, tedy pres trik. Je to kapacitou, ne znackou.Prodejcje je stejne podezrely jako v prvnim pripade.