» Poradna » Programy

BT sluchátka + Skype

Ahoj,nedávno jsem si koupil BT sluchátka (GoGen HBTM41), primárně pro volání na skype, abych nemusel po bytě chodit s tabletem. Po zapnutí Android normálně BT zařízení našel, následně se obě zařízení úspěšně spárovala a ve sluchátkách jsem normálně slyšel veškerý zvuk - tzn. systémové zvuky Androidu, videa v YT atd.Ve chvíli kdy ale zapnu Skype mi veškeré hovory jdou jen přímo do tabletu a nahlas. Čili mi to jakoby nebere ani sluchátka, ani mikrofon, který mají integrovaný. BT je pořád připojené a dokonce i systémové hlášky aplikace Skype mi jdou do sluchátek. Hovory ale ne, stejně tak ani mě osoba na druhé straně z mikrofonu neslyší.V nastavení Skypu jsem ani žádnou volbu něčeho co by se tohoto týkalo nenašel a od aplikace určené primárně na hovory bych jaksi čekal podporu BT zařízení, mám nejnovější verzi appky, chápu to správně že tohle Skype neumí?!Se sluchátkama problém nebude, to BT připojení jinak jak jsem psal normálně funguje.

Odpovědi na otázku

BT u PC nemám, nicméně v nastavení Skype (W10, desktop aplikace) mám volbu Volání, Nastavení zvuku a v ní volbu mikrofonu i sluchátek.

Jasně, ale já to mám na Androidu, ale předpokládal, že i tam to bude fungovat. Mluvim o Appce Skype na Android.

Myslel jsem, že je Skype jako Skype ale myslet znamená prd vědět ... přímo v tom Androidu se nedá někde zvolit výchozí mikrofon a sluchátka?

No, v nastavení jsou asi 2 položky a nějaký technický věci absolutně. Přijde mi ale blbost aby to bylo sluchátkama, jako že by to tyhle nepodporovalo. Ty sluchátka totiž jinak normálně s tabletem komunikujou a i v jiných appkách fungujou - a zrovna ve skypu ne... a nechce se mi prostě věřit, že by tohle bylo normální

Nejde o NEpodporu, ale Skype prostě může vzít to, co je tam jako výchozí. Prozkoumal bych to nastavení.

To jsem fakt zkoušel, problém je, že nastavení Skypu na Androidu je víceméně položek, co by spočítal na prstech jedné ruky. Jsou tam jen uplný základní kraviny - prostě pro blbý... nic o zvuku tam vůbec neni.

Ještě mne napadlo, má ten Skype přístup k BT? Někde v nastavení přístupů jednotlivých aplikací k hardwaru.

NE v nastavení Skypu, ale v nastavení systému ... prostě výchozí zařízení pro zvuk.

Hoši mam stejny problem ale u PC sluchatka skyp najde ale mikrofon ne

Ahoj lidi, vyřešili jste to nějak? Koupila jsem právě sluchátka do práce s mikrofonem a skype bud bere mikrofon a nebo jen sluchátka po promačkání všech možných možností... Přišli jste na to co s tím?Díky, Zuzana