» Poradna » Programy

BSOD při bootování Windows

Dobrý den,
mám problém s mým notebookem s Windows 7 Professional (32b). Ještě včera dopoledne normálně fungoval bez jediné chyby , potom jsem počítač vypnul a vyndal baterii (takže to byla moje chyba). Když jsem ho chtěl odpoledne znovu zapnout, počítač začal startovat ale napsal chybu „bootmgr chybí“ (myslím že by to šlo opravit z originálního instalačního CD s Windows 7, ale to teď u sebe nemám). Jsem přesvědčený že na disku žádný hardwarový problém není, je rozdělený na 3 oddíly, klasické C:\ s Windows 7, pak D:\ s nějakými daty (videa, dokumenty,...) a úplně volný G:\ oddíl. Na G:\ jsem nainstaloval Ubuntu 10.04 s tím že udělám zálohu celého oddílu C:\ na externí disk (což se víceméně povedlo). Teď když tam nějaký zavaděč je (linuxový), zkusil jsem nabootovat Windows. Windows začínají startovat, ale po chvilce mi naskočí BSOD a počítač se restartuje.
Zkusil jsem spustit nástroj obnovy systému (nebo jak se to jmenuje) při bootování Windows, ale nepomohlo mi to (zkoušel jsem jak obnovit systém z nějakého bodu obnovy, tak obnovu z bitové kopie systému i nechat systém Windows opravit start systému).

Neví někdo co mám udělat aby mi Windows zase normálně fungovaly? Mám k dispozici originální instalační CD/DVD s Windows 7 Professional 32b. Pomohl bych si nějak kdybych na tom Ubuntu třeba virtualizoval Windows XP a zkusil ty Windows 7 opravit z XP?

Předem díky za pomoc ;)

Odpovědi na otázku

Jediná relevantní informace - ve spoustě balastu, který jsi uvedl - je ta, že jsi instaloval Ubuntu, čímž jsi definitivně zkur.vil MBR, a tedy nanabootuješ. Pomoc je opravdu obtížná, respektive jsem líný. Nezlob se, tohle "neodolatelné nutkání" neustále míchat různé OS se tady do zblbnutí opakuje co pár dní. Nemám sílu.

"Na G:\ jsem nainstaloval Ubuntu 10.04 s tím že udělám zálohu celého oddílu C:\ na externí disk (což se víceméně povedlo).." - Tu zálohu C:\ na externí disk jsi klidně mohl udělat s LiveCD-Ubuntu, instalace byla zbytečná.
Nebo jsi při instalaci Ubuntu mohl 'nasypat' linuxový zavaděč na usb-flash, což jsi neudělal/nevyužil volbu - místo toho skončil v MBR dotyčného hdd.
Takže nyní třeba 'ízi bécédé' et cetera ..