» Poradna » Notebooky

BSOD po instalaci driveru wifi na win7

Dobrý den,koupil jsem si nový nootebook : Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaiihttp://www.czc.cz/acer-aspire-v3-571g-53234... Odstranil jsem Linux a nainstaloval Win 7 Pro 64b z mé školní licence. Po nainstalování ovladačů z přiloženého CD aceru a spuštění wifi po chvilce došlo k BSOD :BCCode: 1000007eBCP1: FFFFFFFFC0000420(víc bohuzel už nemám a nevím kde zjistit další podrobnosti)Po restartu se sputil System Recovery a odstranil ovladače až na LAN ovladač.Zapojil jsem tedy LAN a začal instalovat antivirus Avast, ke konci instalace to padlo jako :Page Fault in Nonpaged AreaZkoušel jsem i druhý ovladač ze stránek výrobce, ale ten ani wifi nespustil...Nyní tedy bez ovladačů wifi, antiviru a internetu počítač běžel několik hodin bez problémů.Zkoušel jsem chkdsk nenalezena žádná chyba. Ani memmory test nic nenašel, ale pokud se pokusím nainstalovat ovladač wifi systém po chvilce padne a po odstranění zas běží dál.Prosím o radu, jak vyřešit funkčnost wifi adaptéru s jakým ovladačem když od výrobce nefunguje.Případně dá se zboží vratit ve 14denní lhůtě i když jsem tedy přeinstaloval OS a nebudou po mě chtít nějakou kompenzaci (zkušenosti) ?

Odpovědi na otázku

> Vyhodit AVAST! možná není MSSE dokonalý, ale s MBAM mi vždy stačil i na W7.> Použít starší ovladač, nebo naopak novější ze stránek.> HW to určitě není.> Vždy nejprve instaluj HW pak SW.> Ne, instalace OS nemá žádný vliv na HW, reklamace ani nic podobného.

Proč sis před přeinstalací neudělal bitovou kopii disku, kterou bys tam teď dal zpět a mohl ntb vrátit ? Co bylo na tom CD od Aceru za ovladače ? Pro Windows ? Jak jsem pochopil, ntb byl zakoupen s nainstalovaným linuxem. To je divné !

Neměl jsem kam jí udělat. Byli to stejné ovladače jakou mají na stránkách aceru po výběru Win7. Na komentářích u czc lidé dokonce píšou, že jim to přímo z toho cd šlo na win7 ale nepíšou zda 32b nebo 64b. Každopádně na stránkách výrobce jsem si vybral Win7 64b a i tento ovladač zkusil, ale i tak to padlo. Překvapilo mě ale, že se ale ovladač defaultně ukládal do Program Files x86 když to je pro 32b operace?Nejnovější ovladač jsem tedy zkoušel a ted zkusím nějaký ten starší.

Hele tazateli blbost, co tak tam prásknout zkušebně W8 a pokud se chytí dokoupit licenci?

OEM ještě stihneš = dohodneš.

Zkusím zítra. Naštěstí i Win8 mám jako student v rámci "nějakého programu od školy" zdarma. Jen jsem chtěl na co jsem zvyklí. Dám vědět, jak to dopadlo.

Pokud to nahodíš, já si nemohu na W8 stěžovat a kdyby to byl špatný OS jsem první kdo ho sprdne.

Tak jsem nakonec nezkusil, protoze to bezi pod tou 7 v pohode :)

S tymito bookmi, ktore maju predinstalovany Linux je niekedy problem. Su v nich wifi karty, ktore maju iny subvendor na aky je napisany ovladac. Inak povedane, wifi karta je poskladana z inych komponentov a to vovnutri toho velkeho cipu, ktory je na tej wifi karte.Je to robene tak, ze to funguje v Linuxe s ktorym to bolo predavane.Pre Windows vyrobca pouziva ine wifi karty (s inym subvedor cislom).

Takže když si zjistím vendor číslo a najdu ovladač na win tak to pujde? Nebo se žádný takový ovladač neděla ? A jakto, že to chvíli beželo a pak teprve padlo (cca 5m)?

Ak to pada do BSOD, je to vazna chyba ovladaca.Ak sa ti podari zohnat taky ovladac, ktory je napisany presne na tu kartu, tak by to malo fungovat normalne. Len mam taky dojem, ze vyrobca to robi prave kvoli tomu aby to tak nefungovalo.

Je tam :VEN168C DEV0034Takže sem našel.0x0034 802.11a/b/g/n, BT4.0+HS 0x168C Atheros Communications Inc.Tudíž by to měl být :Wireless LAN Atheros Ovladač bezdrátové sítě Wifi 10.0.0.38Ten sem ale zkoušel.

To urcite nieje vsetko. Okrem VEN/DEV tam existuje niekedy aj oznacenie modifikacie (napriklad V2.0)A mozes sa pozriet aj na Compatible Ids.Tam by mali byt dalsie identifikatory hardware, pre ktore je ovladac napisany.

Inak ten VEN/DEV je precitany priamo z hardware aj ked tam nemas ovladac a ma to otaznik. Funguje to tak, ze ovladac je zostaveny pre urcite VEN/DEV a len s nimi to funguje. Pre ake Id je zostaveny sa najskor docitas v nejakom .inf subore k tomu ovladacu. Byva najcastejsie problem, ze ovladac je zostaveny pre ine VEN/DEV kody ako ten hardware, ktory tam mas instalovany.Vseobecny popis ovladaca:Wireless LAN Atheros Ovladač bezdrátové sítě Wifi 10.0.0.38nehovori nic o tom pre ake VEN/DEV kody je zostaveny.

Myslím, že už jsem to vyřešil a velice děkuji všem za rady a tipy.Podle kodů HW sem našel nahttp://www.pcidatabase.com/search.phpvýrobce a dálehttp://www.pcidatabase.com/vendor_details.phpdole pod 0034 je link na ovladač pro win7 64b ze stránek global-download.acer.com.Nainstaloval jsem ho a wifi běží a po restartu také uvidím jak tedy dlouho snad už na věky. :)Zajímavé je že samotné stránky pro stažení jsou jen po přihlášení, naštěstí link obsahoval přesnou cestu k download souboru. Zřejmně ještě neoficiální driver, protože má vydání v podrobnostech 23.2.2014 a nikde jinde na aceru jsem ho volně nenašel. Doufám, že tedy problém vyřešen, podělím se s dlouhodobějšími zkušenostmia a snad to pomůže i někomu dalšímu, který bude mít nedejbože problém s wifi ovladačem.Ještě jednou díky :)