» Poradna » Windows (a jiné OS)

BSOD Memory managment

V posledních pár dnech mi Windows 10 vyhodily několikrát modrou obrazovku s kódem zastevení ,,MEMORY MANAGMENT". Něco jsem pogooglil a jedno doporučení bylo udělat test RAM přes Ovládací panely->Nástroje pro správu->Diagnostika paměti Windows. Toto jsem provedl, test dopadl bez závad. Mám v PC dva moduly, gigový a dvougigový, jsou na různé frekvenci, ale očekávám, že ten rychlejší jede na rychlosti pomalejšího, takže tady by neměl být problém. V čem může být příčina té modré obrazovky? Díky.

Odpovědi na otázku

Zkus sdělit základní info:1) hw sestavu včetně typu zdroje;2) verzi a stav (OC) BIOSu|UEFI;3) výsledek celonočního Memtestu (boot zext. média);4) příslušné hlášky z Admin logu; především celý text BSOD.

Intel E6300 1.86 GHz, 2+1 GB RAM, 232 GB disk, deska ASUS P-5L-MX, grafika sdílená, zvuk sdílený, síťovka sdílená, zdroj opravdu netuším. Nevím co je OC. Celonoční memtest jsem nedělal, v noci spím a PC by mě rušilo. Nevím kde najdu admin log.

Prehistorický hw, technicky z minulého tisíciletí => může odcházet cokoliv, od zdroje přes MB až po paměťový řadič.OC = OverClockingCesta k Admin logu -> viz FAQ.Opakuji:eventvwr.msc -> Custom ... -> Administrative ...Co s tím?Za účelem Memtestu zapoj PC do jiné místnosti, např. sklepa nebo špajzu apod.Pochlub se výsledkem.

Chápu, že se ten hw může jevit jako prehistorický, ale holt nepatřím mezi horních 10 tisíc, abych si mohl dovolit výkonnou výpočetní techniku. Ono ,,cokoliv" bych právě na základě onoho hlášení potřeboval konkretizovat, když tam byla zmíněna paměť zúžil jsem to na RAM a disk. Test RAM nevykázal žádné anomálie. Bohužel na podrobnější test nemám prostory bydlím v jednopokojovém bytě.

Pak nechápu, co tedy vlastně chceš. Otestovat (pořádně) RAM nehodláš, dokonce ani nevíš jistě jestli je příčinou. Takže se rozhodni - buď závadu najdeš nebo budeš bez PC - je to na tobě...."Výpis" každé BSOD, soubor .dmp je uložen v C:\Windows\minidumpCo takhle ho někam nahrát a dát sem odkaz?

A jéje, zase nějaký všechno vím, všechno znám. Jistě se každý už při narození seznámíme s tím, kde je nějaké BSOD nahráno, že ano. Vy ajťáci jste fakt divná skupina, máte jakýsi pocit vlastní nadřazenosti.

Dle reakce vypadáš na nějakého magora. Pokud očekáváš nějakou pomoc, měl by ses dle toho chovat. Nicméně budeš to ty, komu PC nebude fungovat, nám je to vcelku šumafuk......

"Bohužel na podrobnější test nemám prostory bydlím v jednopokojovém bytě."A co cakaz od poradne? Ze Ti prideme postavit dalsiu miestnost?Daj to do servisu, tam maju viac miestnosti.

Máte vypnuté rýchle spustenie pc?