» Poradna » Windows (a jiné OS)

BSOD DELL Inspiron 7746 WIN 10 - prosím pomozte

Ahoj, dneska mi syn nahlásil, že DELL Inspiron 7764 s WIN 10 padá po restartu na BSOD s chybou PNP DETECTED FATAL ERROR. Poradíte prosím jak hledat chybu? Zkusil jsem zatím odinstalovat ovladač grafiky (NVIDIA GeForce 845M) nepomohlo, bod obnovy nemám :( Nevím si rady. Díky

Odpovědi na otázku

daj tam druhy disk, nainstaluj cisty windows, a ked to bude robit dalej, mas nejaky HW problem. Mozes vymenit ramku a to je tak vsetko. Potom servis dell alebo elektroodpad. Ma to 5-6 rokov, dell servis sa asi neoplati.

v nouzovém režimu funguje, nedá se to diagnostikovat jinak?

v nudzovom rezime ide vsetko bez ovladacov, kludne to ale moze stale byt sw problem. Takze novy windows. Ak na testovacom disku vsetko pojde, tak mozes pristupit k instalaci na ten tvoj disk.

Vyhledej soubor s příponou .dmpWindows/ memory.dmpnebo: Windows/Minidump.dmpSoubor zkopíruj a ulož třeba do dokumentu nebo do stažených a poté jej ulož někam na web, odkud jej bude moci kdokoliv stáhnout do PC a prozkoumat info o BSOD v programu WinDbg.. čtení té informace není úplně jednoduchou záležitostí.... Ve valné většině může jít o ovladače GK.. nebo problém s pamětí RAM.. apod..Změny v tvém PC přeci sleduješ ty sám.. a co jsi naposledy upravoval nebo nově instaloval do notebooku, to víš jen ty,.,

No právě že jsem ztratil přehled. NB teď víc používá syn na distanční výuku a nejspíš něco nainstaloval on... Dělám už návrat do továrního nastavení, snad to klapne. Díky

Tak hodne stesti. "Tovarni nastaveni" je hned po paste a "prepastovani" (terminologicky vyrazovy hnus) druha "nejoblibenejsi" cinnost. Oboji vetsinou s vice nez mizernymi vysledky.

tovarne nastavenia su blbost. sprav cistu instalaciu ako ti radia vyssie.

Děláš tovární nastavení..??? Ty jsi tatínek..???Tvůj syn musí být pyšný na takového chytrého tatínka..

akurat doniesli asus X751L - PNP DETECTED FATAL ERROR

:) dal som "oprava spustenia systemu" a nabehlo to.

A 500,- je doma. S tim DELL-em to uz asi po "tovarku" tak jednoduche byt nemusi. Uvidime, zda tema skoncilo, nebo se zvrtne s tazatelem po navratu na poradnu v mexickou telenovelu.

je to rovnaka konfiguracia i5 5200U a nvidia 850M. Predpokladam nejaky super upgrade win10, lebo po nabehnuti vypisalo "odstranili sme upgrady co robili problemy"

950M sorry

a ne, presvedcil som ho na 1TB SSD, takze bude cista instalacia aj tak, toto dnes mal "gratis"

Aneb "nechci slevu zadarmo". Ruzumny pristup s rozumnym zakaznikem. Idealni stav.