» Poradna » Windows (a jiné OS)

BSOD - Nelze se přihlásit k Windows

Zdravím,potřeboval bych poradit, mám tu PC, kterému po přihlášení uživatele zčerná obrazovka, nic se neděje a po chvíli se ukáže BSOD s errorem: KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE. PC údajně přestal fungovat po nainstalování programu od telefonu HUAWEI.Napadlo mě zkusit udělat obnovu systému z bodu obnovení, ta ale skončila chybou (0x8000ffff). Zkusil jsem také použít automatickou opravu spouštění systému, ale ta nepomohla...Dál jsem vymontoval z PC disk a zkusil ho externě otestovat na viry ESETem, ten našel jen pár nechtěných aplikací, které ale na aktuální problém nemají vliv. Také jsem disk zkontroloval přes Crystal Disk Info, měl by být OK.Napadá mě ještě udělat MEMtest, ale nemyslím si, že by to byl problém.Jinak mi pomalu dochází nápady, zkoušel jsem i googlit tento problém a dělat nějaké opravy přes příkazový řádek, ale ty nepomohly.Nemáte někde prosím nějaké řešení tohoto problému???Předem díkyHonza97(Na PC je Win 10, 64bit)

Odpovědi na otázku

Ověřit zda se nejedná o HW závadu - nabootuj live OS.Pokud vše poběží, můžeš nainstalovat Windows (čistá instalace).Pokud se potvrdí HW závada, najdi a vyměň vadný komponent. Nemáš li tu možnost, potom servis...

Zkusil jsem nabootovat Fedoru Live a jede v pořádku.PC je ještě v záruce, takže bych se do reinstalace OS pouštět neměl.Majiteli se počítač na reklamaci dávat nechtěl, proto se ještě zeptám...existuje nějaká metoda opravy? :)Nebo také jako já to vidíte na reinstall OS?

V každém případě reinstall. A se zárukou to nemá nic společného - ta se vztahuje pouze na přístroj jako takový, nikoli na SW.

"...reinstalace OS pouštět neměl..."Ono ti fakticky nic jiného nezbude, Nemá smysl se pouštět do hledání v List_Entry tabulce, který že to ovladač dělá bordel, protože tady je to jasné, sázka na čínskou "jistotu".

Pokud se záruka nevztahuje na SW, pak by teda žádný problém být neměl .Domluvíme se s majitelem, jestli se do toho tedy pustíme .

Ta aplikace se týká jen tvého účtu, případně je spouštěna jen z tvého účtu? Pokud ano a není například zavirován celý počítač, tak se můžeš přihlásit jako správce, vytvořit nový čistý uživatelský profil a do něj (po přihlášení do něj a nechání si udělit práv ke starému profilu) postupně překopírovat všechna svoje data a nastavení aplikací (nen-li jednoduší je nastavit znovu). S kopírováním profilu do profilu nemám dobré zkušenosti, člověk tu a tam zjistí že se nepřekopírovalo vše jak mělo (možná vím která, kdysi powerful aplikace, asi pracující na pozadí za to může - prostě neumí kopírovat bez chyb a pak má systém svou hlavu co jsou a nejsou podstatné datové soubory - respektive některé aplikace si je neukládají tak jak si to MS představoval a zapoměl to správně a důrazně specifikovat).

V PC jsou dva uživatelské účty a ani jeden nefunguje...

U mých příspěvků trvá dlouho než je moderátoři schválí, asi až zítra ráno, takže už nebudu reagovat. Jen jsem ještě chtěl říct, že bod obnovy se dá zavést i z nouzového režimu. Takže případný virus (má-li stav počítače na svědomí) nemusí bránit (protože nebude pravděpodobně zaveden) obnově do stavu před problémem, instalací údajně závadné aplikace.

Bohužel se do nouzáku dostat nemůžu, když při startu mačkám F8 nezobrazí se nabídka a stejně mě to hodí do normálního OS....

Musíš startovat z instalačního DVD, to je jediná možnost jak mít zaručeně čisté prostředí.

Podobně jak jsem hovořil o čistém prostředí pro opravu... Stejně tak potřebuješ čisté prostředí pro případnou antivirovou kontrolu. Nástroj Microsoft Windows Defender Offline ti takovou kontrolu umožní (http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/what-is-win... ), budeš potřebovat USB nebo DVD ze kterých jsi schopný bootovat. Jiní výrobci antivirového SW budou mít také podobná řešení. Tímto možná začni, před vrácením bodu obnovy. Na počítači na F8 radši nespoléhej, protože pokud je to počítač od běžných komerčních firem (Asus, Acer, Sony,...) tak oni ti sice nástroj pro obnovu pravděpodobně nahráli (na zvláštní partition spolu s obnovením do továrního stavu) jenže klidně ti tam dali starší a nekonpatibilní verzi s tvými současnými body obnovy. V takovém případě by po startu takovéto aplikace mohlo klidně dojít ke smazání tvých současných bodů obnovy. Můj počítač byl také takto postižen, a já teď z hlavy nevím jak se správa stínových kopí měnila mezi Windows Vista - 7 - 8 - 10.

Dobře, ale opravdu si myslíš, že bude PC zavirovaný, když jsem celý disk projel externě ESETem...?

A kde bereš tu odvahu tvrdit, že po aplikování podobných obskurních SW bude vše OK?Že nejen ESET, ale i libovolné prostředky používající heuristiku jsou obskurní až běda, je notoricky známo.Takže vzhůru nikoliv "do němoty", ale do používání placeb, která nemají konkurenci.