» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bsod - memory_management

Zdravíčko, dneska jsem se díval na YT a z ničeho nic modrá smrt s nápisem "MEMORY_MANAGEMENT". Přes nápis byl kurzor, s kterým nešlo hnout. Po 20ti minutách to bylo pořád na 0% a kurzor zamrzlý, tak jsem to dal restartovat. Najely větráky a rozsvítily se. Ani myš ani klávesnice ani GPU ani RAM se nerozsvítily a monitor bez signálu. Zkontroloval jsem spoje a kabely, vyměnil jsem RAM a monitor i s HDMI kablem. Pořád to stejné. Hledal jsem po internetu, ale našel jsem řešení pouze v systému, do kterého já se nedostanu. Nesetkal se tady někdo s něčím podobným?Specifikace PC:AMD Radeon RX 6700 XTAMD Ryzen 5 5600XMSI B550M PRO-VDH WiFiCorsair 16 GB KIT DDR 4 3600 MHz CL18 Vengeance LPXWD Blue SN550 NVMe SSD 1 TBSeagate BarraCuda 2 TBARCTIC Freezer 34 eSports DUOSilverStone Essential Gold 700 WMSI MAG FORGEWindows 10 Home CZ 64-bitPředem díky,Petr

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš komponenty na výměnu tak servis. Pokud máš, tak odpoj vše nepotřebné a postupně Vyměňuj. Vzhledem k tomu, že jsi jiné RAM zkusil, tak bych začal grafikou.

Tož čeká tě postupná diagnostika - celé rozebrat, zresetovat CMOS, začít tím že na stole bez case složíš MB + CPU + zdroj + beeper, zapneš, musí zapípat NoRAM. Pokud nezapípá, jedna z těch třech věcí je vadná (a jinak než výměnou nezjistíš která). Pokud zapípá, vypneš, přidáš RAM, musí zapípat NoVGA. Pokud nezapípá, je špatná RAM (nebo při velké smůle paměťový řadič), pokud zapípá, přidáš VGA a už můžeš zapojit monitor a vidíš co se děje. A postupně přidáváš jednotlivé komponenty až se dopracuješ k funkčnímu stavu.