» Poradna » Web a internet

Browser nevyužíva plnou kapacitu připojení

Dobrý den, snizila se mi rychlost internetu, mám garantovanou optickou linku 25 /25 Mbits, no dsl.cz mi hlásí download kolem 3 Mbits, upload sedí. Pro jistotu jsem jeste zkusil jiny test , nez to budu řešit s providerem a co se nestalo, rychlost 25Mbits tam je, akorat u vicevlaknoveho stahovani, viz obrazek : https://imgur.com/a/8eofm . Nahral jsem nove drivery ke vsemu, preinstaloval firefox, chrome.zkusil ms edge, porad rychlost kolem 3 Mbit. Torrenty to stahuje nominalni rychlosti, tak nevim mam problem v nastaveni, nebo je problem u meho providera? Dekuji PS zacalo to delat po updatu windowsu na 1709.

Odpovědi na otázku

Problém není nikde - nelze stahovat rychleji než kolik "pustí" zdroj. Jinak pro stahování je stejně lepší používat nějaký manager/akcelerátor který stahuje vícevláknově (IDM).Pro klid duše bys ještě mohl nabootovat z flešky linux a zkusit to v něm - vyloučíš vliv OS Windows a jeho driverů.

Pinďoure!Ty máš "garantovanú" optickú linku" k sebe od PROVIDERA 25/25Mbps. Ale aká rýchlosť od nejakého serveru tam VONKU - to provider neovplyvní! Ty môžeš mať 25Mbps download, ale server odkiaľ to ťaháš má maximum (napr.) len 3Mbps - takže - aká bude potom rýchlosť? Len tie 3Mbps!!!! a pojem sbežné - nepochopil si to?1. server ti poskytne 5Mbps, 2.server poskytne 10Mbps, 3.server poskytne 8Mbps, 4. server ti poskytne 2Mbps a výsledok je - že provider ti to linkou pošle naraz - priepustnosťou 25Mbps (jednoducho si tie rýchlosti, ktoré poskitujú tie štyri servery samostatne spočítaš a máš to).Okrem toho - merať rýchlosť na nejakom miestom serveri - hlúposť - keď chceš aspoň približne skutočné hodnoty, použi na meranie toto:http://www.speedtest.net/ (používa Flash!)alebo totohttp://speedof.me/ - to je ešte lepšie, nepoužíva flash, je to v html5. A zatial najobjektívnejšie merania, pretože používa odosielanie a prijímanie paketov rôznych veľkostí...A potom uvidíš, ako si na tom.

Tak ja nejsem idiot, asi jsem to spatne vyjadril, mluvim o servererech o kterych mam jistotu, ze poskytuji vetsi prenosovou rychlost, nez je moje namerena, treba idnes.cz nebo novinky.cz se mi nacitaji 5 sekund (predtim jsem je mel okamzite nactene), uz asi tyden, bez ohledu jestli se tam pripojim rano v jednu, nebo pres den. Ale pomohl jsi mi temi mericimi servery, takze pres FLASH mam nominalni hodnotu 25 Mbits a pri mereni pres html5 (speedtest.net) mi to hlasi download 2Mbits, Upload 21Mbits, takze zakopany pes bude nekde v html.

OPRAVA :pres speedofme mam download 2Mbit,25Mbit upload

Tak už jsem to vyřešil, způsobil mi to antivirak od esetu, kdyz jsem ho vypnul, tak vše funguje jak má, i pres html mi to jede 25/25. Takže ted uz jenom zjistím co stím, diky vsem.