» Poradna » Ostatní

Bratia. Obrana proti medvědům v Nízkých Tatrách.

Chlapi, pojedu do Nízkých Tater, nevíte někdo, co dělat, když vás napadne medvěd? Slyšel jsem něco o plynu atd... Co vy na to. Bratia...

Odpovědi na otázku

Uz ked Ta napadne, tak len tisko lez, zahod batoh so zradlom daleko od seba a chran si hlavu.. Hlavne neutekaj, nema to vyznam. Medved bezi takmer 2x rychlejsie ako clovek, trosku ma problem pri behu dolu kopcom, ale tak ci tak  je rychlejsi. A na strom vylez len vtedy ak je vyssi ako 5m, pretoze do takej vysky velky medved nevylezie a maly ta nezozerie Daju sa kupit aj spreje proti medvedom (dostrek okolo 7m.). Zaklad je drzat sa turistickych chodnikov, nebehat pomedzi kriky s lesnymi plodmi, neliezt do prirodnych malych jaskyn, pri podozreni, ze medved je blizko, tak hlasno rozpravat a nenosit si zo sebou aromaticke potraviny (len ak su vakuovo zabalene)..Alebo nosit zbran, pri napadnuti ho zastrelit a mat veeela penazi na mastnu pokutu a pravnika

ked ta napadne uz je vsetko jedno, ale pred tym nez ta napadne zdrhaj, predsa pomedzi stromy lepsie kluckuje clovek ako medved, a mozno nie... kazdopadne daj vediet ako to dopadlo...

ty sa budes srat kluckovanim medzi stromy a on pobezi paralelne popri stromoch :)) neviem ci clovek vie kluckovat rychlejsie nez medved bezat :)

ak to bude chytry medved je to mozne, kazdopadno ho treba zmiast, mozno skusit necakany utok - medved da nohy na ramena a utecie...

Utekať pred medveďom vraj nemá zmysel, pretože medveď je rýchlejší. Loziť pred ním na strom je vraj tiež zbytočnosť, pretože medveď to vie ešte lepšie. Potom som počul, že hodiť sa na zem a tváriť sa ako mŕtvy je tiež úplná hlúposť, pretože medveď to aj tak rozozná, že ešte dýchaš. Takže asi neostáva asi iná možnosť, ako nechať sa ním zožrať dobrovoľne.Ale vraj pomáha ak si aspoň chrániš hlavu a iné dôležité orgány - že sa nejak zbalíš do klbka či čo. No neviem, ale podľa mňa to medveď určite rozpozná a zavolá si na pomoc ďalších, ktorí ťa chytia, aby si sa nemohol takto brániť a až potom zaútočí.

"asi neostáva asi iná možnosť, ako nechať sa ním zožrať dobrovoľne."lolinak nejake serioznejsie info na:http://www.rescue.sk/real.pearcomp

Lezat na zemi a hrat sa ze si mrtvy...hlavne hlasno nedychaj a nemaj u seba pasteky a jablka.

V Yellostone prý pomáhá pokřik "Hele méďa, hele méďa!"

skočit na něj a dát mu pořádnou nakládačku

Ja som z nizkych tatier a ziadneho medveda som este nazivo nevidel, a to dost chodim aj do prirody. :) Medvede sa skor boja ludi.

Vyzvat medveda k uzavreni mirove smlouvy - proto se nejprve pred odjezdem naucit nizkotatranskou medvedstinu.

hodit to co ti vylezie z riti ked ho stretnes, to myslim vazne. poznam ludi (lesakov-pracujucich v Tatrach).Medved nebude chciet mat nieco spolocne s takou aromou. A take recicky, ze si lahnes na zem su blbosti, taku odvahu urcite nebudes mat.K tomu spreyu kym ho vytasis budes mat lepsie naboje v nohaviciach.

imho ked uvidis ako na teba nejaky bezi, tak sa poseres samovolne :))

Pod Tatrama jsem žil 5 let a jediný dva medvědy jsem viděl v Jasné dolině, jak vyžírají popelnice. Medvěd je plachej, uteče.

Ty jsi neviděl Vinnetou - rudý gentleman???

Přečti mu volební program sociální demokracie,medvěd to zabalí a znechuceně odejde na Ukrajinu

Fuente dovolim si te opravit:Precti mu libovolnej volebni program libovolny politicky strany a medved to zabali a utece ne Ukrajinu.

Co vies... na jesen sa mozno medvede nebudu chystat na zimny spanok, ale budu volit socialistov :)) Potom sa zbalim a na tu ukrajinu odidem ja :)

To půjdeš špatným směrem...

Pořádná Poradna |  |

No, z volebního programu by se udělalo blbě. A bejt pobli*tej vod medvěda... Lopatu s sebou na vyhrabání...

A kolik by tak asi mohlo stát, kdybych toho medveda v jasne sebeobrane zastrelil? Ja jen, ze by me asi vyslo levneji, kdybych se nechal sezrat .Sice je medved rychlejsi nez clovek, ale nevidim duvod, proc by te mel medved honit. K cemu by mu to bylo? To Te jako bude 10 minut honit po lese a az te chytí, tak te sní? To je mi hodne divná predstava. V kazdem pripade, ja bych utikal az by se za mnou prasilo.

Problem je v tom, ze medved Ta bude pri jeho rychlosti 60 km/hod nahanat 10 s a nie 10 min.  Zjest Ta mozno nezje, jemu bude stacit, ze zlikvidoval potencialnu hrozbu...

Teda ja do Tater nejedu, ale kdybych se tam nekdy nahodou dostal a potkal tam medveda, tak pres vsechny rady, ze utikat nema smysl, bych to urcite risknul, utikal bych, co by mi sily stacili. Treba by to byl nejakej linej medved.

medvedovi treba utekat dole kopcom..lebo ma kratke predne labky tak nemoze dole kopcom "utekat" :)

a co ak bude vediet rychlejsie cuvat, nez ty utekat? :)))

Zajed pred dovolenou do Ostravy, postav na namesti stan a jestli v nem prezijes noc, tak prezijes i napadeni medvedem.

Ideální destinace je Ostrava - Přívoz nebo Ostrava - Vítkovice,kdo přežije noc tam, přežije všude  BTW, taky píše Ostrava - Hrušov.

Hm, to je pro mě docela novina. Za mých ostravských dob to byl Muglinov. Už i názvem to nevzbuzuje nějakou extra důvěru...

Jj

Pořádná Poradna |  |

A což takhle zkusit Chánov?

Kúp si petardy, delobuchy alebo nieco podobné. Predávajú to v polovníckych potrebách.To medveďa odplaší teda pokial nebude mať besnotu alebo nebude mať potrebu ochraňovať mladé. Keď ťa už napadne tak... pokial je to starý ťažký medveď tak vylez na strom ktorý je tak tenký že medveď naň nedokáže viliezť, ale pozor musí byť dosť pevný aby ho nemohol zlomiť a popri tom krič ako sa len dá. A keď je maco mladší a lahší tak zahraj mŕtveho. Utekať nemá zmysel, ale treba vyskúšať sa pomali krok za krokom vzdalovať od neho hlavne nepanikáriť. A keď sa maco postavý na zadné tak buď zahrať mŕtvolu alebo vyliezť na strom. Nedávno bolo v správach že medvede sú už také drzé že sa neboja prísť na sídlisko,takže jedlo si daj do vzduchotesného obalu nie do obyčajného sáčka.

Vyberu vhodneho stromu treba venovat nalezitu pozornost. Preto to nikdy neodkladaj na poslednu chvilu...

Robit zo seba mrtveho ti nepomoze, medevede zeru aj zdochliny.......

Počul som, že pri stretnutí človeka s medveďom treba strčiť medveďovi do papule ruku čo najhlbšie tak, aby si dosiahol cez jeho análny otvor až na chvost. Potom pevne uchytíš chvost a ruku potiahneš k sebe. Tým medveďa prevrátiš naruby. V takomto stave už nie je medveď nebezpečný.

Ty vole, to je síla

Ježíši, to je náááádherný

Kurňa neblbněte!Za týden jedu na Malou Fatru - to abych se tedy taky bál...

Neboj, ja som vo Fatre vyrastal a medveda som tam jakziv nevidel, iba pocul robim si srandu...medveda najdes skor na Orave...

od kamarada polovnika som pocul ze na orave naozaj nieje nudza o dive zvery. a zevraj byvaju dost nasrane...

Haaaaa,som z Oravy a medveda som taktiez v zivote nevidel a to chodim po horach dost (huby, jafiry, bike). Ale posledne statistiky hovoria, ze su na Slovensku premnozene a chysta sa ich odstrel (najkych 20 kuskov). Vcera to bolo na Markize v spravach (mozno je to na nete i "live"). A ze nie je az taky problem teraz stretnut medveda. Je sice pravda, ze medved sa cloveku na mile vyhyba ale kde sa teraz moze vzdialit, ked je v horach ludi ako nasratych. A ani tym kecom moc neverim, ked stretnes medveda. Medved utoci bleskovo, rychlo, tzn. nestihnes sa ani nadychnut, nie to este lahnut si alebo niekam liezt. Ale ber to sportovo, vacsia sanca je ze ta zrazi auto.

Já jsem jednou viděl ve zprávách na TV NOVA, jak nějaký debildráždil malého medvěda, který u nějaké horské chaty v Tatrách vybíralpopelnice. Normálně ho kopal nohou do čenichu a jeho staráto natáčela. Fakt jsem tomu čurákovi přál, aby dostal lekci.

Tan malý medveď napádal turistov. Nie zrovna napádal ale išiel za jedlom ktoré mala tá jeho "stará" tak chlap si iba chránil frajerku tak mu dal jednu kopačku do hlavy.

Takoví parchanti by se měli střílet a ne medvědi.

Najlepsie si bude dat zvonec nejaky velky co maju napr. kravy na batoh a tym vraj medveda odlakas lebo sa ta bude bat. tot vsetko

a prilakas byka z nedalekej pastviny :))

a ten medveda:))) dva se poperou a treti se bude mozna smat:)))

V sobotu vyrazam do Nizkych Tatier aj ja, takze ak by bol nejaky problem, tak len hlasno zakric. Ak ta budem pocut, tak si mozeme zabehat obaja, vlastne spolu s kamosmi nas bude viac. Hned teraz si idem pribalit betecke tretry.

Ok , je dobré vědet, že nejsem sám.

Pořádná Poradna |  |

Hlavně když vás tam bude víc než medvědů. Pak prchejte každý na jinou stranu a je šance, že nadbytečný člověk přežije.

Na medveďov sa vy*er!!!! V nedelu mi v Liptovskej Porúbke (Nízke Tatry) cigáni ukradli kameru za 25ku. Radšej stretnúť medveďa, tam máš aspoň výber možností, čo môžeš urobiť

vidis, keby si bol vybaveny madvedov (poriadny slzak, gulovnica), mohol si narobit poriadky

Vezmi si na vycházku ovci / kozu na vodítku jako návnadu.

Dobry napad, ovca prilaka medveda, potom zdrhne a na rade si ty...

co sa tyka toho plynu, ten si vyrobis sam .Tesne predtym ako sa poseres.

Pre vyplašenie medveďa je vhodné nosiť na odeve doplnky spôsobujúce hluknapr. malé zvončeky. Pre prípad stretnutia s medveďom je dobré maťpri sebe cesnakový sprej. Doporučuje sa tiež sledovať niektoré stopymedveďovej prítomnosti. Podľa veľkosti a množstva trusu sa dá rozoznaťveľkosť a vek medveďa. Trus mladého medveďa je z menších kusova obsahuje zbytky lesných plodov. Trus dospelého medveďaje z väčších kusov, často obsahuje malé zvončeky a páchne po cesnaku.