» Poradna » Ostatní

Bože, zase ten hadr :(

Nedávno jsem sem psal dotaz týkající se nefunkčnosti harddisku WD Caviar SE16 400GB, kterej jsem nakonec vyřešil reklamací a disk jsem dostal novej. Ten už naprosto v pořádku projde diagnostickým programem od WD, jsou na něj dokonce bez problémů ukládat data, ale můj další problém je to, že když spustím na tomto disku jakoukoliv hru, disk začne po chvíli vydávat takové zvláštní nepopsatelné zvuky (ačkoliv to trochu připomíná zvuk při zapnutí počítače, takový to zahučení, když do něj vjede šťáva) a vše natvrdo zamrzne a nezbyde nic jinýho než tvrdej restart. Když za chodu otevřu skříň a přiblížím se k hadru, tak slyším takový jakoby chrastění. Snad by se to dalo vyřešit jinak než další reklamací :/

Odpovědi na otázku

proste máš smolu... inak teoreticky by to mohol robiť ešte zdroj

zkusit jiny (silnejsi) zdroj a/nebo pri pristi reklamaci si vyzadej jinou znacku disku.osobne bych to videl na zdroj (neuvedls konfiguraci pc a vykon zdroje, takze spis hadam), ale uz jsem zazil i "nekompaktibilitu" desky a disku (nforce2 od asusu nechutnal jiny disk nez seagate, ostatni - samsung, wd - byly extremne hlasite. zkousel jsem asi 10 disku a 3 zdroje, ale bylo to imho deskou

No tak zdroj mam 500W asi pul roku starej Eurocase, takze to je asi v pohode. Deska je Abit is7. No asi to bude fakt smula a dalsi reklamace :/

WD bych obesel obloukem a velkym. Uz nekolik let kupuji Seagate, bez ohledu na to, co se o nich pise v ruznych radoby testech. Ono totiz lze bez problemu udelat hdd, co bude tichej a vykonnej, ale za par mesicu jde s klidem do vecnych lovist. Seagate ale drzi...

ec 500 w nemusi byt dostatecny zdroj. podstatna vec je vykon v amperech na jednotlivych napetich. dost dulezita vzhledem ke spotrebe je graficka karta a procesor. to, ze pc tuhne pri hrach je zjevna indicie (pc tuhne pri velkem velkem vykonu tj. pri velkem pozadaku na napajeni). pokud by byl v prde*i radic nebo disk, tak bys to poznal pri delsim kopirovani.pokud mas moznost vyzkouset jiny disk a/nebo zdroj(byt i parametrove "slabsi"), doporucujubtw: pokud pripojujes napajeni disku pres bily hranaty konektor "mylex" (molex??) a ne pres novy sata-napajeci kabel, zkus prohodit s jinym konektorem (nejlepe na jine vetvi vedouci ze zdroje)

Připojuju přes ten nový sata kabel. Ten disk ani nema zdířku na ten bílej konektor. Jinak asi důležitá věc, kterou jsem opomněl - ten disk je slave, na masteru běží všechno jak má. Při delším kopírování - zatím jsem na něj dával soubory do 2 GB a bez problémů.

v tom pripade se vratim k tomu, co jsem uz napsal:>>pokud mas moznost vyzkouset jiny disk a/nebo zdroj(byt i parametrove "slabsi"), doporucuju

jeste me napadlo, poku by nebyl zrovna volny zdroj nebo disk k premazani:)), staci do pc strcit nejako low-end grafickou kartu (s mensi spotrebou) a otestovat v 3d (hra, 3dmark...), zda to bude padat. grafika je jenom jeden sroubek:))tim jsem vycerpal vekera moudra, takze preji hodne zdaru

Dík moc za rady. Ještě doma přechovávám svoji starou dobrou gf3 :D , takže vyzkouším.