Bottleneck

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s bottleneckem u grafiky a procesorů, na kolik procent by měli být vytíženy. Koupil jsem ryzen 5 2600 a k němu připojil rx480ku a při hraní Ghost Recon Wildlands jsem se tak díval, co je jak moc vytížené a zjistil jsem, že grafika jede na 100% a procesor na 57%. Je to velký bottleneck nebo je to v pořádku? Popřípadě za jakou grafickou kartu by bylo dobré ji vyměnit, limit tak 15k. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Wildlands jsou jedna z graficky nejnáročnějších her na trhu, takže se není čemu divit že pomalou RX480 to vytíží na 100%.K tomu jaká procenta mít? Já sobně beru jako ideál aby ani jedno nebylo na 100%, tzn mám výkonnostní rezervu, mít HW co jede na doraz mít nechci.Poměr vytížení CPU/GPU řeším jen tehdy když si myslím že mám nedostatečný výkon, pokud výkon odpovídá mým předpokladům je mi u zadele zda je víc zatížená grafika nebo CPU.A za jakou grafiku vyměnit? Přece tu nejvýkonnější. Záleží ale zda to není zbytečné, netuším jaké požadavky na FPS, kvalitu a rozlišení máte. Pokud se nechcete omezovat 1080Ti je ideální pro FHD rozlišení, třeba ty wildlandy na defaultním taktu u 1080 dropují pod 60FPS, u 1080Ti ne. Na vyšší rozlišení už pak jedině 2080Ti, protože i ta má mnohdy problémy

Děkuji moc za odpověď, koukal jsem na ty 1080 nebo 1080Ti a zamlouvá se mi ta 1080Ti, ale nebude poté zase bržděna procesorem ?

Nejspíš ano, ale to neřeš. Vždy bude někde ten "bottleneck". Buď chceš mít nadoraz GPU nebo CPU, oboje současně se podaří jen výjimečně. A navíc to závisí na konkrétním použití, třeba konkrétní hře.