» Poradna » Počítačové sítě

Botnet doma

Ahoj,dostal jsem hlášení od místního poskytovatele, že mám v síti Botnet sendsafe s IP adresou ...Mám Win 7 ale nepoužívám antivir. Otázka mám tedy: stačí mi PC projet antivirem Kaspersky, koupit si licenci na Eset Smart Security a zkontrolovat MBAM. Předpokládám i kompletní aktualizace Win 7.Bude to stačit tak, aby mě neodpojili nebo jaký je správný postup likvidace.děkuji Pavel Slais

Odpovědi na otázku

Čistá instalace windows je jistota, případně obnova z čisté!!! zálohy.

jakyho mas providera??

O(2), ale k čemu je taková otázka, kdož ví...

A teď zásadní otázka: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"

myslím že otázce nebude rozmět z čehož jasně vyplívá odpověď..

Zasadni otazka, jak mas velky dum? Ze se ti tam vejde cely botnet....

Skus nastavit UltraDNS: 156.154.70.2, 156.154.71.2Blokuje pristup k znamym C&C botnetum.https://www.home.neustar/dns-services/ultra-recurs...

On nepristupuje k botnetum, on JE botnet. A jako botnet se nebude ptat na IP nejakeho DNS :DD Ticho prosim :)

Botnet nefunguje, pokud se bot nemuze pripojit k C&C.

Odezirej mi ze rtu - pokud mas potize s pochopenim psaneho textu.botnet pri komunikaci pouziva IP adresu. Rozhodne se nespoleha na DNS preklad nazvu a pokud ano tak URCITE nepouzije systemove nastaveni DNS :))Fakt uz radeji mlc ...

V dnesni dobe botnety vyuzivaji DNS, protoze IP se blokuji rychleji, nez se botnet stihne rozsirit. DNS taky dokaze zabranit nasledne komunikaci a stazeni ruznych nastroju. "To avoid losing botnet control due to server take-over, botnet authors often use the DNS for establishing communications". Tady mas neco na cteni: https://www.first.org/resources/papers/conf2017... - http://www.few.vu.nl/~herbertb/papers/feederbo...

Omlouvam se, ale na debatu s tebou nemam cas ani energii. Studuj sihttp://info.opendns.com/rs/opendns/images/WB-Secu...

Dekuji, s troli se nerad bavim. :)

Vtipne, v tvem vlastnim dokumentu je uvedeno, jak OpenDNS blokuje botnety za pomoci jejich DNS. :)

P.S. Jeho ISP nejspis detekoval botnet aktivitu na zaklade toho, ze jeho IP adresa se snazi komunikovat s botnetem za vyuziti DNS serveru ISP. Za beznych okolnosti ISP nekontroluje beznou interentou komunikaci, na jake IP se uzivatel pripaji.

..jaký je správný postup likvidace... =Přeinstalace ! Jinak jsi neměl žádné avízo na nepřiměřenou aktivitu?

Práve kvôli Vám vymyslel Microsoft W10, Defender a automatické aktualizácie bez možnosti si ich nenainštalovať, pretože by tých botnetových robotov bola miliarda.