» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bootres.dll file is corupted(je poškozený)

Dobrý den, včera mi PC od rána fungoval bez problémů, večer když sem PC zapnul tak mi vyskočilo okno "automatická oprava windows- Váš počítač se nespustí správně log: windows/system32/logfiles/srt/srttrail.txt po prozkoumání souboru srttrail sem zjistil že soubor bootres.dll je poškozen. Chtěl bych poprosit o radu zda lze tento problém vyřešit bez ztráty dat v PC, jestli ho jde nahradit nebo tak nějak. Příkaz sfc /scannow v příkazovém řádku mi nenapsal žádnou chybu.

Odpovědi na otázku

Operační systém mám Windows 10 home

A nakonec se tedy Windows spustí nebo ne?

Nespustí. Po každém restartu najede okno s automatickou opravou

Zkus "Oprava spouštění" z instalačky.

Tuto možnost jsem už zkoušek a bez výsledku. Zapne se diagnostika PC a po chvíli info že automatická oprava nemohla opravit váš počítač

To je standard, tohle bez nové instalace nerozchodíš.

Můžu zkusit reset PC se zachováním souborů? Nebo hned zkusit čistou instalaci windowsu?

Můžete. Ale já osobně bych nejdříve s pomocí jiného OS vytáhl ty soubory, protože nikdy nevíte.

Málokdy se jen tak poškodí soubor. Většinou to značí chybu harddisku. Takže by to chtělo nabootovat externě (z USB flash) a prověřit disk a pokud se objeví chyba, tak rovnou koupit nový disk. Na něj nainstalovat Windows a původní disk potom připojit jako druhý a zálohovat z něj co je potřeba.

Taky mně napadlo že bych stáhnul ten bootres.dll, ssd na kterém Windows je bych zapojil do notebooku tam bych poté těm soubor nahrál a ssd zapojil zpět do PC a zkusil nabootovat

Zkus … ale proč se asi poškodil ???

Nemám poňetí v poslední době sem moc nestahoval. Před pár dnama sem dostal update na widows a včera z ničeho nic tohle.Tak sek četl že to může způsobit antivirus konkrétně norton 360 a ten já mám.

To určitě nedoporučuji, ten soubor může mít hromadu různých verzí.

Presne tohle jsem ted resil. Disk je v poradku. Nejrychlejsim resenim byla samozrejme reinstalace. (Pokud ji neumite provest, nechte ji na nekom zkusenejsim. At neprijdete o data, netapete ohledne ovladacu, nastaveni atd.)Dost podeziram MS, ze to zase domrvil nejakou aktualizaci. (Za posledni rok uz by to byl druhy nebo treti podobny pripad.)

Ahoj , muj notebook dělá to samé , začal to dělat po stažení aktualizace a už sem vyzkoušel všechno včetně reinstal windows jak se zachováním dat tak i čistou instalaci , ta se načte ntb funguje ale bohužel jen do dalšího restartu a znovu a zase mi to hlásí poškozený soubor bootres.dll už sem z toho na nervy. Mám ssd disk starý cca půl roku. Předtím sem měl klasický hdd začlo mi to dělat , tak jsme vyměnili disk za ssd , půl roku bez problému a ted znovu

Ten bootres.dlll není na oddílu s Windows, je na systémovém oddílu (EFI). Takže je nutná oprava spouštění z instalačky (boot). Popř. reinstalace se SMAZÁNÍM disku, pozor na data !!!Stejná odpověď je i pro původního tazatele.