» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bootovanie windows 7 zo ssd

Zdravim,Windows 7 mi bootuje z HDD, na ktorom je mbr a ten spusti windows zo SSD.Ked som HDD odpojil a nastavil bootovanie zo SSD, mal som hlasku ""Bootmgr is missing".Na SSD je aktivna particia aj fixnuty MBR cez AOMEI Partittion assistant (instalacka Windows 7 v commadpromt prikaz bootrec /FixMbr urobi, bootrec /FixBoot a bootrec /RebuildBcd napise ze nieco nenasiel).Disky su v mode AHCI, HDD je prvy disk a SSD druhy.Je nejaka utilita ktora fixne bootovanie zo SSD?Vdaka.

Odpovědi na otázku

Pro tebe jakožto laika bude nejjednodušší použíthttps://sourceforge.net/p/boot-repair-cd/home/Home/Opraví/obnoví zavaděč (když už to neumíš pomocí příkazů...)

Nasiel som utilitku EasyBCD, ta vypisuje taketo settings:There is one entry in the Windows bootloader.Default: Windows 7Timeout: 30 secondsBoot Drive: E:\Entry #1Name: Windows 7BCD ID: {current}Drive: C:\Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

Poocí easybcd to opravit neumíš/nezvládnešpoužij boot-repair-disk viz výše. oprava je automatická....

Jo, a abych nezapomněl. Sice nevím co máš za SSD, ale z některých bootovat nelze.....

Mam Samsung 850 EVO 250GB ako systemovy. Dnes som vyberal Crucial ze ho dam do Macbooku (objednal som Samsung 860 EVO 500GB) a vytiahol som pri tom napajanie z HDD, tak mi to nebootovalo, fixoval som ten mbr ale stale to neslo, Potom mi to napadlo ze mi tam chyba jeden HDD, nahral som ulozeny setting v biose a tam bolo nastavene ze bootuje z toho HDD (ktory ho smeruje na SSD).

Tak vdaka, uz je to fixnute, nastavil som v easybcd ze bootovaci disk je C:, v biose dal bootovat zo SSD a windows nabootoval.

Utilitku Boot-Repair-Disk si odlozim, mozno pouzijem nabuduce, snad najdem utilitu pre Mac, ktora mi urobi bootovatelny usb z toho ISO ked budem potrebovat, mam tu len toto PC.Dakujem.