Bootování z USB

Zdravím,
zkoušel jsem podle článku v Computeru 11 pomocí unetbootin vytvořit bootovací USB (Corsair flash voyager). Bohužel při snaze spustit TRK systém vypíše CHYBÍ BOOTMGR. V biosu usb nastaveno, legacy zapnuto. Operační systém mám W7 profi. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

pokud nevadí angličtina, tady [http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7v... ... je jednoduchý návod v pár krocích Good luck!

ten link ještě jednou: http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7v... ...

On se pta na něco uplně jineho K tomuto je mimochodem hodně navodů česky i s obrazkama how to instal seven z flashky

Bootovat přes výběr disku - nasledně kliknout nikoliv na usb ale na HDD - rozkliknout a flashka je tam jako hardisk.Enter.Pokud jste nic nepohnojil tak bootnete.5ešit kde co mate špatně v biosu je na dalku delší - takto to je jednoznačné.

Bohužel ani takhle to nefunguje, BOOTMGR stále chybí. Nesnažím se instalovat z flashky W7, pouze spustit linuxovou distribuci Trinity Rescue Kit na kterou byl v 11. čísle Computeru popsán návod. Pomocí prográmku Unetbootin jsem vytvořil bootovatelné USB z ISO obrazu, který byl umístěn na DVD Computeru. Přesně dle návodu. Konzultoval jsem před chvílí s kolegou, vyzkoušeli jsme všechno včetně formátu flashky. V BIOSu vše v pořádku, prostě záhada.

Když už, tak to raději testuj na jiném souboru ISO. Mám bootovatelných flashek celou řadu (Hirens, CloneZilla, Avctive Boot Disk, a další. Opravdu to funguje.

Na "jiném" ISO souboru to zkoušet nechci. Děkuji vám za "radu". Určitě se tu najde někdo, kdo ví o co jde a proč je pro spuštění linuxové distribuce z flashky potřeba BOOTMGR, tedy zavaděč Windows.
Článek v Computeru publikoval Ondřej Bitto. Opět děkuji za pomoc.

prave preto pouzivam osvedceny UltraISO, este ani raz ma nesklamal pri transfere bootovatelneho ISO suboru na USB kluc.

Este taka drobnost, aky mas system suborov na tom USB?

Na USB NTFS. UltraISO nebo Unetbootin, to je jedno. V tom nespočívá problém! Problém je v chybějícím zavaděči na flashce. Bootování přes CD nebo DVD je v pořádku, nechci s sebou nosit kolečko, potřebuji to mít na USB! Opět vám děkuji.

2 Jenda, Jeník, Jan: Samozřejmě že vím kde je problém a také jsem ti naznačil, jak ho opravit. Na flashce máš MBR takový, jaký se používá např. při bootování OS, které byly předpřipravany např. pomocí EasyBCD. Úmyslně to píšu lidově, protože ti tady vysvětlovat podrobnosti by byla ztráta času. Proto jsem tě směroval k výměně ISO (nebo naopak k výměně přípravného SW). Takže když ti příště řeknu jak to máš dělat, tak to dělej. Protože když ti bootovací mechanizmus hlásí, že tam chybí "bootmgr", tak tam kur.va chybí. Tak nemudruj a snaž se to napravit. Tvůj přípravný SW, a ten, který má být volaný prostě spolu nehrajou.

Provedena výměna ISO dle vašeho rozkazu ze stránek TRK. Píšu to záměrně lidově, abyste to pochopil. Flashka zformátována, bootování provedeno pomocí UltraIso. Vyzkoušeno na PC mojí maličkosti, bootmgr stále chybí. Pro jistotu vyzkoušeno na druhém PC (syn). Bootmgr i tam chybí. Bootování z CD i DVD funguje. Samozřejmě že nevíte kde je problém. Co mám podle vás ještě vyzkoušet?
Opět vám děkuji.

SW, který připravuje Flashku, je vadný. Pokud jsi náhodou neprováděl něco, co jsi cudně zamlčel.

A aspoň nemel. Já ty flashky také nepřipravuju na verpánku. A neexistuje jen unetbootin. A rozdíly bootování z médií typu CD, DVD a flasek, drive či dokonce disket jsou nebetyčné. Sepě důvěřuješ krámu z nějakého přiloženého média z časáku. Kde žiješ?

A to hloupý TRK můžeš klidně provozovat na flashce, která bootuje SW CloneZilla. Pokud mám málo flashek, tak pouze zaměňuju příslušné složky na médiu nebo se např. na bootovatelných flashkách s Hiren´s se dá přímo editovat soubor menu-lst a k tomu připravit složky. Takže znova. Raději trochu študuj, než se pustíš do blbejch pokusů.

Dobře, UltraISO i Unetbootin které připravují flashku jsou vadné. Já a můj syn i kolega z práce jsme vadní, tři PC jsou vadná.
Děkuji vám za pomoc. Poradna živě se mi velmi líbí pro svou nekonformnost a kreativitu poradníků, neboť cudně zamlčuje jejich skryté vlohy pro poskytování rad.

se ti tu snaží poradit a že nemouhocí o tom něco ví,ale za tohle by t nikod něměl napsat ani řádku

Nech ho. Se.re se do něčeho, o čem nemá šajnu. A nasra.l i mě a to je co říct, protože paka mě obvykle nevytočí.

Děkuji vám oběma pánové za vaše skvělé znalosti v oblasti problematiky bootování z USB a určitě se z vašich rad poučím a budu je předávat prostřednictvím svých potomků dále.
Ještě jednou díky.

Cítím s nimi, chuděrkami. Že se nestydíš.

vyskúšaj to naformátovať na FAT 32

bandolier.wz, díky. Tohle pomohlo. Problém vyřešen. Někdo je holt šikovnej, někdo nemohoucí.

"...a proč je pro spuštění linuxové distribuce z flashky potřeba BOOTMGR..." - na jste přišel jak?!
Když vidím shluk písmen "kreativita", tak se mi chce zvracet!

S tím vaším chováním byste zasluhoval přehnout přes koleno a seřezat!

Jsem zvědav, kdy si zdemolujete "kreativně" svůj systém... To bude nářků a vlezlého otravování...

Jenom na okraj duvod proč řada lidí po tom navodu chce trinity je chntpw - přeloženo je tam dohozený Offline NT PASSWORD a Registry editor.Věc co je v každým druhým livku odjakživa.
Napřiklad modul pro slax http://www.slax.org/modules.php... , potažmo pro slackware obdobu hned jde najít,deb baliček pro debian se stejnou funkčností,klasický samostatný přesně takto se jmenující livecd - usb,Přejdem k win livkam tak součast hirensu,dohoditelný do barta pochopitelně,obdoba v paragonu a další tisíce livkach co sestavil kdokoliv a libovolně pojmenoval a kde bezproblemově funguje.
Libi se mi jake halo z toho dokazalo udělat živě.Škoda že pro ty co se s tim setkali poprve nevysvětlili je to po milionte zabalena ta sama věc defakto a jako bonus nevysvětlili mechanismus.

rpm také, přímo v repozitáři, http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/... - to zase bude sporťáckých "hackerů", či obdob JXD...

Můžete mě kreativně přijít přehnout přes koleno a seřezat do Pálkařské ulici v Praze Krči. Chodím tam 3x týdně na baseball. Od 16 do 20 hodin. Určitě mě nepřehlédnete, jsem z týmu nejvyšší. Jan je moje příjmení, moc se na vás těším. Počítám že to vyřídíme rychle a kreativně.

offtopic jako bývalý hazenkař na solidní urovni jsem vždycky na škole representoval v ruzných exotických míčových sportech,dostal jsem se k softballu ale nikde pobliž se nehral baseball ten by mně seděl,princip se mně libil,v sotballu mně krkal způsob nadhazovaní.

Co nestihli rodiče už nikdo nedožene...
Mno, hlavně tzv. "zdravé" sebevědomí, když už prázdná hlava...

Toto si uschován, až zase budete potřebovat poradit, tak aby ostatní tušili s čím mají pochybnou čest...

No já si zase uschovám vaše rady. Můj první dotaz o pomoc byl myslím celkem v rámci slušnosti. Chtěl jsem poradit v konkrétní věci a vyřešit problém s prostředky které mám k dispozici. Bylo mi doporučeno nějakým nemohoucím že mám vyměnit ISO, flashky, soft atd. Přečtěte si odpovědi, jestli nejste prázdná hlava, tak určitě pochopíte. Computer kupuji 13 let a nemyslím si že ho dělají blbci. S TRK distribucí jsem se ještě nesetkal, chtěl jsem prostě vyzkoušet. Co nestihli moji rodiče, to vy nemůžete ani tušit. Jsou po smrti pane a PC nikdy neměli. Váš způsob vyjadřování je poněkud zmatený a připadá mi neseriózní.

Hlavně že vy jste jasnost a serióznost sama!

Ovšem nejen pomocí Unebootingu se mi snadno podařilo transformovat iso soubory na USB Mass storage médium - SD karta + čtečka.

A jelikož nejsem sám a mnohem více lidem se to daří, pak vy a ten váš kolega jste odchylka od normálu... Čím je způsobena...
Vzhledem k vašemu arogantnímu jednání se stále domnívám, že tzv. "zdravé" sebevědomí zakrývá prázdné hlavy...

No mně se to nepodařilo, tak právě proto jsem zde vznesl dotaz jak to mám udělat. Vy a nemohoucí jste mi neporadili, takže umíte prd, poradil mi někdo jiný a ten je v pohodě. BTW odchylka od normálu není způsobena dotazem ale způsobem chování. Váš způsob chování je pro určitou oblast humanitního oboru dostatečným důkazem odchylky vaší mozkové hmoty. Zkrátka vy a nemohoucí jste spolu ruku v ruce spojeni a odchylky mezi vámi nejsou žádné. Jste vlastně jeden druh...

Poradim ti ještě jednu věc - nebudu rozebirat proč co a jak ale prostě ji udělej.Celý postup si zopakni pod XPMODE.Seš asi tak xtý zde na živě kteremu nebootuje něco co ostatním bootuje a společný jmenovatel je tvorba po Seven.Tím elimunuj lidovou tvořivost pod seven - ve smyslu šašení s pravy ,UAC atd za druhe eliminuji že dotyčný pod Seven postupuje špatně i když je ma v default nastavení.Řenu ti to jinak zkus se uzamyslet nad důvody proč někomu bootuje x flashek rozdilných a má na nich různé věci - někomu nic.Existují jen dva důvody - jeden je HW - druhý je taky HW ale trochu jiné ve smyslu uživatel.NIKDY to není SW jak tady někteří pišou.

Jinak s věcma typu HPUSBDISKTORAGE TOOL,A Bootable USB atd na tebe prostě pod Seven vykoukne žadost o elevaci tehdy když má.V některých připadech napřiklad když to děla batak - totež co tyto hračky tak je nežadoucí batak spustit jako admin např. pod seven protože potom missing,prostě je to o tom že celej postup jde udělat ručně ale průser je jakmile postup nebere v ůvahu odlišnosti systémů a děla to někdo komu to není jasné.

Mě se podaří boot z flešky pouze tehdy,když zvolim boot z hdd,ale jako první disk zvolim právě flešku (MB GIGABYTE GA-EP45-EXTREME).

Pro autora:
Nejsem "nemohoucí", jsem nemohouci. Pokud by sis prošel thread, zjistil bys, že jsem se ptal, zda jsi něco podstatného nezamlčel. Samozřejmě zamlčel. Neřekl jsi ani, že síť u tebe doma má normální napájení, kolik máš kolem krku a že tvé flashky jsou v barvě lila. Jen opravdu "neumětel" použije SW, který mu flashku naformátuje na NTFS, jakkoliv i takové jsou. Ale ta síla všech těch ostatních je obrovská, takže tyhle blbinky, jemně řečeno, se předpokládají. Také bych neočekával, že jsi použil třeba GRUB. Ale co nadělám. Prostě se dá předpokládat, že když se někdo vrhne na "BOOT", že o něm něco ví. A to byla ta moje chyba. Že se pak z tebe stal arogantní vůl, je bohužel fakt. Tyhle hračky perfektně fungují,a pokud bys býval potřeboval velmi hluboké informace, mohl jsem ti je soukromě poslat s celou "prde.lí" postupů, vychytávek a obezliček. Vše mám sepsáno, stačilo jen říct. A také jsem naznačil, že jsi bezhlavě použil informace z DVD, které je přikládáno k časákům, a o takových bych tě také poučil. Ale ty jsi se šprajcl. Já podobných flashek mám celou řadu s mnoha bootovatelnými systémy, které dělají mraky užitečné práce. Ale jsou z jiných zdrojů, upravovatelné a přítulné - víc jsem si jich takto upravil - takže mám např. na jedné flashce Hiren´s SW a Actoive BootDisk pohromadě. Prostě abych počet - víš co je to počet? - těch flashek umravnil. Všechny postupy jaou kupodivu z netu, z důvěryhodných, velmi důvěryhodných, zdrojů, které jsem navíc upravoval. Já tyto informace neprodávám, poskytuji je nezištně a celé problematice rozumím detailně. Ale na tebe seru.

Děkuji vám za zdvořilosti obsažené ve vaší další kreativní reakci na danou problematiku. Je vidět, že jste opravdový odborník. Problém je v tom že já nechci a nepotřebuji mít řadu flashek s mnoha bootovatelnými systémy, které dělají mraky užitečné práce. Potřebuji jen tu svojí blbou Corsairku s TRK. BTW jaký je rozdíl mezi důvěryhodným zdrojem z netu a zdrojem z DVD Computeru, který stejně TRK získá z netu? Ale vy jako odborník, který velmi důvěryhodné soubory z netu dokáže ještě upravovat, jste opravdu třída! Neházejte tady perly sviním, marníte čas. Vaše rady jsou příliš cenné na to, aby je tady sbírali neumětelové a arogantní blbci. Nicméně můj problém je vyřešen díky bandolier.wz, vy jste prostě nemohoucí.
Přesto vám děkuji za všechny vaše flashky a počty a hluboké informace.

Lepší už to nebude.

No jooo Gigabyte,GA-EP35 taky mám na jedné mašině.No nastavení biosu+výběr spuštění přes boot hdd nikoliv volby s usb ani není třeba řešit.Mimochodem pokud se hlasi jako generic tak bůhvíproč fakt musí být první i při startu přes výběr diku.
Jiné - např. kingstony,sdečka značkový atd není problem pokud to nechám libovolně jinak a prostě startuju přes výbšr hd - klavesou f12.

A bez uz do perdelky, hloupy Jane nedouku.