» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bootování ubuntu

Dobrý den,mám Acer Revo build s nainstalovaným OS Ubuntu, který jsem nainstaloval přes flashdisk, ale nejde ho spustit, jen live verzi z flešky a když ji vyndám píše ‘No bootable device’ (Asi je to tím, že se ten “interní disk” chová jako SD karta). Do biosu se přes F2 (našel jsem v manuálu) nemůžu dostat. Jak to mám spustit?Díky

Odpovědi na otázku

Ako si nainštaloval Ubuntu? Dal si odstrániť oddiely, alebo automaticky? Čo je u Teba interný disk ako SD karta? Keď zapneš PC, mal by Ti BIOS písať akým tlačítkom sa do neho dostaneš a ktorou klávesou spustíš boot sequence, teda "tabuľku" s výberom zariadení, z ktorých môžeš bootovať. A inak ktorý Ubuntu a aký je HW?

Instalace: na flash disk jsem si přes jiný pc nahrál obraz ubuntu, zapojil jsem to a nechal vymazat celý disk. Až to doběhlo, napsalo to: odeberte instalační médium a tlačítko restartovat. Vyplo se to a hodilo to logo acer a potom nápis ‘No bootable device’

Pozri sa do UEFI ako máš nastavenú bootovacu sekvenciu

Nevím, jak se tam dostat. Do BIOS by se mělo lézt přes F2, mačkám to a nic.Při startu to hodí logo acer a potom No bootable device, přestože na pevném disku je nainstalováno ubuntu.

Neumíš instalovat. Máš chybně nainstalovaný zavaděč. Takže znova a lépe. Zvol třetí možnost (= ruční rozdělení disku). Taky záleží, zda máš UEFI nebo klasický (Legacy) Bios. Od toho se odvíjí postup instalace vč. přípravy bootflešky...----------------------------------Do biosu se dostat musíš - to je základní věc - bez toho se nikam nepohneš. Nicméně stačí i Boot menu - najdi si která je to klávesa (většinou F12).