» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bootování přes grub

Čaute, nainstaloval jsem Lubuntu 32bit 16.04 na stařší stolní PC, když jsem instaloval poprvé tak jsem se nedostal přes /dev/sda1:clean x/o, block x/oa nevěděl jsem co s tím, tak jsem tam hodil Win XP a hledal co s tím, nakonec jsem to vyřešil přes terminál, kde jsem dal apt-get update a sudo apt-get install xserver-xorg-video-intel, poté jsem hodil reboot a už to šlo, ale nevěděl jsem jestli to půjde tak jsem hodil systém "vedle" WinXP takže mám v grubu možnosti Ubuntu, Ubuntu advanced (recovery mode), Win XP Professional a tuším Memtest, nebo tak něco, ale potřebuji aby Win XP zmizel a nechci znovu přeinstalovávat počítač, jelikož už jsem tam hodil update, nainstaloval potřebné programy a nechce se mi s tím srát další 3 hodiny.Je zde někdo kdo mi poradí jak udělat aby se Lubuntu spouštělo automaticky, bez tabulky grub ?(Že WinXP bude zabírat nějaký místo a pořád bude na HDD mi nevadí, na počítač kromě systému bylo potřeba jen 3 gb místa na aplikace a nějaké soubory, které se na 160gb systém bez problému vlezou.)

Odpovědi na otázku

Myslim , ze toto zvladne aj uzivatelsky privetive EasyBCD:http://neosmart.net/EasyBCD/

Díky za pomoc, určitě vyzkouším.

Je tam moznost edit boot menu.Ale urcite vygooglis aj navod, ako to zeditovat priamo v tom Lubuntu, to je ta spravna "geekovska" metoda.Otvorit terminal a v nejakom textovom editore to rucne zmenit.:D

Z buntu editací souboru /etc/default/grub buď ručně nebo pomocí grub-customizer (nutno nainstalovat).

Ja len doplnim ze je lepsie nerusit menu grub ale iba nastavit jeho zobrazenie na 1-2s. Usetris si cas ak bude problem a budes muset riesit vstup do grub ak nebude funkcny system.