» Poradna » Programy

Bootovací USB a Hiren's BootCD 14.0

V CHIPu 8/2011 jsem objevil prográmek na tvorbu Bootovacích USB disků (Yumi) a ISO obraz skvělého Hiren's.BootCD 14.0. Když jsem Hiren's.BootCD vypálil na CD a spustil mini XP, zobrazily se na ploše všechny ikony a v oznamovací oblasti stavového řádku nabídka na programy z tohoto disku - o které mi jde především. Když však Hiren's.BootCD nahraji pomocí Yumi na flash disk a spustím mini XP, zobrazí se na ploše jen 5 ikonek a v oznamovací oblasti jen čas a ikonka na bezpečné odebrání USB, programy ne. Jiné live distribuce (např. Activebootdisk) fungují normálně. Nevíte, čím to může být způsobeno ? Asi poradíte - napiš do poradny CHIPu, ale je pátek a třeba se s tímto problémem už někdo setkal a vyřešil ho - díky.

Odpovědi na otázku

VYŘEŠENO

A co kdybys na oplátku přispěl svojí troškou do mlejna a řekl nám v čem byl ten zádrhel ?

Ale, taková blbost, skoro se to stydím napsat.
Programem Yumi jsem nahrával na flešku jen obraz ISO. Jiným Live distribucím to stačilo. Pro správnou funkci Hiren's BootCD se ale musí nahrát celá složka ZIP z DVD - tedy obraz ISO + další soubory.

Už síce idem neskoro, ale na stránkach tvorcu je návod step by step.
http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk...