» Poradna » Programy

BOOTMGR is missing, press CTRL+ALT+DEL

 |   |  Microsoft Windows XP Firefox 13.0.1

Zdravim.Vim ze se to tu nekolikrat probiralo. Nic z toho se ale me netyka. Narozdil od ostatnich mi cista instalace WIN 7 jde, jak z DVD, tak z USB.Problem nastal pote, co jsem si na zkousku nainstaloval WIN 8. Delal jsem to s vedomim, ze mam zalohy W7 vytvorene v Acronis. Ty jsem pro jistotu nechal proverit a vypsalo OK. Navic jsem posledni zalohu pouzil a obnovil system. Vse v poradku.W8 se bez problemu nainstalovaly, par minut jsem na ne jen tak čučel a spustil obnovu systemu (W7). Ta probehla taky bez problemu tak jak ma byt. Po restartu to ale vyhodilo inkriminovanou hlasku - BOOTMGR is missing...Vyzkousel jsem i ostatni proverene zalohy a vysledek stejny.Pak jsem pri dalsi obnove zaskrtl v Acronis i polozku MBR a vysledek stejny.Po dalsi obnove jsem vlozil inst DVD W7 a zadal opravit. Nasledovala asi oprava, ale tak rychle, ze se to jen mihlo a restart a vysledek stejny.Nic uz me nenapada. Nekoho ano?Ciste instalaci se chci vyhnou pokud to jde. Ta hruza vsechno nastavovat, programy instalovat...Co to mohlo zpusobitDiky.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 15.0.1

Ale, no jo, možná zaváděcí oddíl (OS, skrytý) neumí Acronis zrušit, když nebyl napsán pro "osmičky". Ty "osmy" jsi měl instalovat na jiný oddíl, nebo jiné fyzické médium. Lépe virtualizovat, když jsi chtěl jen omrknout tak krátce. Takže nejprve se AcronisDiskDirectorem zbav, všech oddílů na disku (mimo OS ze zaváděcího média) a pak zase mimo OS, proveď obnovu na čistý disk, bez oddílů. Doufám, že obnovuješ mimo OS!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows XP Firefox 15.0.1

Uz jsem na to prisel. Takova blbost, mel jsem to v podstate celou dobu pred ocima.Podival jsem se do Spravovat a tam mi to ukazovalo ze HDD je rozdelen na 4 oddily.1, 29GB - pro Recovery - (byl popsan jako SYSTEM RESERVED) - prazdny2, 100MB jenom - nevim na co - prazdny3, 100GB - C - Win 74, cca 800GB - D - pro sve veci.Tak jsem 1 + 2 odstranil, udelal obnovu systemu a je to. Jenze co mi pamet saha, ty 4 oddily tam byly od prvopocatku a ve stejnem poradi - PC mel predinstalovany Win 7, proto treba ten oddil pro Recovery.Me to hned pri prvni hlasce napadlo, ze to bootuje nekam, kam nema. Ale nenapadlo me, ze to jde do jednoho z tech dvou prazdnych, kdyz tam byly ty oddily od koupe PC a vzdy to fungovalo. Ze by Win 8 co jsem zkousel to nejak zamotal?Ted vidim ve Spravovat:1, 100GB - C - Win 72, 29GB - asi zase pro Recovery (je popsan jako SYSTEM RESERVED) - prazdny - neprirazeno3, cca 800GB - D - pro sve veciTakze 2, - 29GB - se vytvorila znovu, ale posunula na druhou pozici. A ted ji nemuzu odstranit. Jedine asi v nejakem manazeru. Ale mimo to ze zbytecne ukrajuje skoro 30GB, tak nedela uz neplechu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 15.0.1

Obávám se, že jsi na nic, ale vůbec na nic nepřišel. Plyne to z té hloupé poznámky, že se oddíl (29 GB) posunul. Neposunul a určitě neposune, pokud ho nevytvoříš násilím, což ti zásadně nedoporučuji (raději bych ti doporučil, abys ho zničil, pokud máš instalační prostředky a drivery - ušetříš prostor). Obecně vzato jsi narušil bootovací cestu. A protože řešení by bylo opravdu na "dlouhé lokte", tak ti do budoucna doporučím, jak bys to mohl opravit, pokud budeš ochoten věnovat desítky a desítky hodin studiu.Vyhaž naprosto všechny oddíly a udělej si "hladkou" instalaci - dokonce takovou, aby tam nebyl ani ten blbej oddíl o velikosti 100 MB. Že nevíš jak? Tak jak jsem říkal. Nastuduj si tuhle problematiku, nebo zaplať nebo požádej znalého. Nejde VŮBEC, ale VŮBEC o jednoduchosti. A jaždý, kdo ti říká, že ano, je jen trouba se štěstím.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Press, Ctrl
Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů