» Poradna » Notebooky

BOOTMGR chybí

Dobrý den všem, poradil by mi někdo jak vyřešit problém z popisku? Četl jsem spoustu návodů,ale nic. Zásadní chyba u mě bude asi tak, že mi nejde najet do biosu ať to zkouším jak chcu. Zkoušel jsem přes veškeré klávesové zkratky,tlačítka a rady na netu, ale nic. Jsem už zoufalý a bojím se, že problém bude daleko vážnější než vypadá. Kdybych se dostal do biosu, tak bych už věděl co dělat, ale zkrátka se do něj ne a ne dostat. Napadlo mě vytáhnout hard disk a pak to zkusit, ale to nevím co by udělalo. Pokud někdo ví jak na to, tak budu vděčný za jakoukoliv odpověď. Typ notebooku je Lenovo G570 a systém co je nainstalován je windows 7.

Odpovědi na otázku

Děkuji za odpověď, ale zapomněl jsem dodat, že mi nefunguje cd/dvd romka tudíž nemohu vložit instalační CD s win7. Proto potřebuju do biosu abych nastavil flashku a spustilo to s ní, jenže do biosu se nedostanu ani za boha...

ešte jedna vec: nemusíš bezpodmienečne do bios-u! stačí pri štarte stláčať klávesu na voľbu boot média. ktorá klávesa to je-nájdeš v priloženom manuále, alebo prečítaš pri štarte post bios-u

Na lenovu se do BIOSu dostanete tak, že zapnete notebok malým tlačítkem, které je vedle velkého, kterým se notebook normálně zapíná.

vypnúť. zapnúť a opakované stláčanie klávesy F2 nefunguje?

Ani jsem to dál nečetl. "Najetí do BIOS-u" opravdu, ale opravdu, s neexistencí bootmgr souvisí asi jako loňský sníh a budoucí výhra jackpot-u.

Proboha, co má společného poškozený zavaděč OS s BIOSEM? Kde ti poradili takovou kravinu? Sežeň si někde externí mechaniku a oprav zavaděč z média.

A jak? Jak to opravím? Když se dál než k téhle hlašce nedostanu.

Nelze spustit bios ani malým tlačítkem a jak už jsem říkal žádnou klávesovou zkratkou

Už jsem ti to napsal......sežeň si od známýho externí mechaniku, nastartuj z ní (při startu ntb vidíš jakým tlačítkem se vyvolává bootmenu) a až ti naběhne úvodní okno s instalací, tak dáš opravit.....ale lepší bude v tvým případě to vzít do servisu.

Jo takhle to myslíš. Nemám sice doma,ale poptam se na ní. No a až ji budu mít hodím cd s win7 zapnu notebook a ono se to spustí samo? Nebo tomu musím nějak pomoct?

no je vidno, že nemáš ani páru čo chceš robiť..skús si niečo naštudovať a potom pracuj..jak sa hovorí: dvakrát meraj a raz rež

Co tahtakhle radši poradit?

veď som ti poradil..naštuduj si o problematike alebo sa na to vykašli..na youtube máš kopec návodov, tak hladaj..či čo čakaš, že ti všetko budeme hladať a servírovať priamo pod nos?

Na takového jako jsi ty jsem čekal arogantní slovák co se tu hned povyšuje že co já čekám. Tak pardon že píšu na PORADNU a chci poradit, když jsem nikde jinde radu nenašel.

ja sa nepovyšujem, radu som ti dal..to, že ty máš obmedzené IQ iba na urážanie, ja za to nemôžem..tvoj problém riešitelný je, ale ty nie si schopný otvoriť google a hladať, čítať..takže jednoducho konštatujem, že by si sa do toho púšťať nemal a zver to osobe, ktorá vie čo robí

Když je řešitelný prosil jsem o konkrétní radu

popíš presne čo sa deje od zapnutia notebooku až po hlášku bootmgr chybí

Zapnu notebook, najede logo lenovo blik a hláška že chybí. Toť vše na tom teď stojím

Nevím, co řešíš. Přečti si znovu celou tu diskuzi, návod jak to udělat tam je

v prvom rade chceš asi opraviť poškodený systém Windows..takže by si mal mať pripravenú verziu systému, ktorá je tam nainštalovaná..bud na USB kluči alebo na DVDv druhom rade potrebuješ nabootovať z pripraveného média..takže do BIOS-u sa dostaneš klávesou F2..prípadne Fn+F2ale tebe skôr stačí voľba bootovacieho média, takže F12, prípadne Fn+F12ak toto nefunguje, tak máš problém s doskou a to tu nevyriešime..

O to mi celou dobu šlo. Děkuji za radu! Bude něco s deskou protože žádná klávesa mě nedostane nikam. toť celé a to jsem potřeboval vědět

Nebo - nedej Bože - s klávesnicí, co říkáš?

S autem všichni valí do servisu, ale v počítačích se budou vrtat...

Jo pochopil jsem zetor chce externí mechaniku vložit cedlo s win a teď mě zajímá když spustíme pc najedee cd samo nebo se objeví zas hláška a musím něco udělat já?

no záleží od toho ako máš v BIOSe nastavené poradie bootovania..

Vybrať hardisk je dobrý nápad.Inak ešte pozri či nemáš zaseknuté niektoré tlačidlo na klávesnici.