» Poradna » Programy

BOOTMGr chybí - Trochu jiný problém

Dobrý den,
mám problém se zapínáním PC. Při zapínání píše BOOTMGR chybí restartujte ctrl+alt+del. Mám Win7Ultimate.
O problému jsem dost četl, ale k mému konkrétnímu případu jsem se nedočetl, tak možná ještě nebyl řešen.
Problém mám v tom, že již na pár týdnů fungčním systému (doposud bez vážných problémů) se začala oběvovat sama od sebe tato chyba. Včera jsem počítač vypnul (start-vypnout, ne žádná zvěřina) a dnes když sem ho zapnul poprví zahlásil výše uvedenou chybu. Po dlouhém dohledávání jsem se dočetl určitých postupů jak z toho ven, skoušel jsem z nich tyto:
1:Oprava z instalačního cd, vše proběhlo v pořádku a PC normálně naběhl, po restartu opět chyba, od té doby ji hlásí pořád (když dám znovu opravit tak to hlásí že chybu NELZE ODSTRANIT!).
2:Skontroloval jsem HDD na kterém systém je, jestli je v pořádku-je bez chyb.
3:Ručmiko skopírovat soubor BOOTMGR z ins cd do C, to hlásí že na disku je (nelze přepsat ze spuštěného win)
Do Win se dostanu pouze když bootuju přes cd, a při nabíhání cd (libovolnou klávesou pokračujte v instalaci windows) se ničeho nedotýkam a win naběhne, oběvila se mi i tabulka kontrola paměti, která když doběhla BEZ CHYB win naběhne.
Prosím poraďte kde může být chyba, nechci reinstalovat.

Odpovědi na otázku

V první řadě si zaplať alespoň 5 hod. kurzu češtiny, to je hrůza, co ty školy vypotí do života...anebo vrať školný a hybaj zpět do školy...

Nejdřív odblešit a odbreberkovat - a to úplně všechno...a pokud se nedaří, je nutné vyměnit to co je mezi židlí a klávesnicí a pokračovat znova...
Vyzkoušej Safe Boot a pak vybrat volbu poslední známá funkční konfigurace a pak podej report...
Zkopírovat BOOTMGR lze z CD/DVD, ale za podmínky, že nabootuješ z nějakého LiveCD/DVD OS, např. lze použít Hirens Boot CD...jinak to nejde, ale to jsou základní nutné znalosti a ty evid. je nemáš...
Jinak to taky může signalizovat, že jsi si "hrál" s nějakým bootmanagerem a ten to "naboural"...
Oprav MBR apod., to najdeš v nápovědě, nebo hledej tady v poradně...
Jinak to jsou i signály, že je něco v nepořádku s HDD...
No a na závěr, myslím, že se stejně nevyhneš nové a hlavně čisté instalaci, alespoň to bude bez blech, breberek a pod. havěti...

Předem se omlouvám za chyby!
1: Počítač udržuji bez breberek.
2:K safe boot se nedostanu, když mi win první co udělá je ta chyba (jinou variantu než F8 při nabíhání neznám, rád se přiučím)
3:Když jsem psal o kopírování BOOTMGR, chtěl jsem tím pouze říci že na HDD je a že je stejně velkej jako na cd. Jinak Hirens boot cd znám a mám :) Mám tedy BOOTMGR přepsat?
4:Win7 mám krátce, a kde nemusím se nehrabu, v bootmanageru bych ani nevěděl co dělat-proč bych tam lez!?
Neřikám že vše znám a umím, ale nějaký základ z XP mám, a vždy sem si se všim poradil.
5:Opravou MBR a pod. myslíš přes příkazy bootrec/fixmbr, fixboot? Pokud ano, tak to nepomohlo.
HDD snad v háji nebude, chci se vyhnout novej instalaci :(

BOOTMGR nahrazen z inst. cd, a chyba stále přetrvává :(

bootrec /fixboot a klasicke kolečko co si po teto napovědě najdeš copak to napiše a uděla?