» Poradna » Programy

Bootmgr chybí - Restartujte pomocí Ctrl+Alt+Delete

Zdravimmam menší problém nějakým způsobem se mi zaviroval pc a bylo jasný že to je na přeinstalování win xp. Dal jsem teda Boot z CD/DVD ale furt mi tam nabíhá jednotka A:/ (1.44 MB) což je disketa která tam ani není. Když zkouším boot z flash disku tak mi to napíše Bootmgr chybí. Co s tím ?

Odpovědi na otázku

A máte v BIOSu nastaveno bootování CD-HDD-něco dalšího ?Pokud ne, tak to nastavte a pokud ano, tak je to instalační médium čitelné a bootovací? (ověřit na jiném PC) popřípadě není problém s optickou mechanikou?Z USB flashdisku platí to že musí být vytvořen jako bootovací

Mam tam v BIOSu nastavený bootování z CD-ROM to tam je jako primární. Mechanika by měla být v pořádku mam dvě a obě dělají to samé. Jak se Flash disk nastavuje jako bootovací ?

A to instalační médium je v pořádku? v jiném PC funguje? (včetně bootu)Jinak jak nainstalovat systém, konkrétně XPčka z flashdisku, je na netu hromada návodů např:http://www.mujeee.cz/2008-05-16/instalace-wind...

medium funguje to je i vyzkoušeno. A dá se resetovat BIOS ? jestli třeba v něm není problém ?

BIOS se samozřejmě resetovat dá, buď sw v BIOSu najít a použít volbu "Load default settings" a nebo hw resetovacím jumperem přímo na desce.Ale pochybuji že to pomůže, pokud opravdu máte v BIOSu CD jako primární a médium je 100% dobr0 a hlavn2 botovací, tak jedině zkusit ten USB flash disk.Mimochodem, co to je za médium? Originál Mrkvosoftí nebo nějaké recovery a nebo něo vypáleného?Opravdu jste médium zkoušel v jiném PC a instalace z něj naběhla?

no nakonec to DVD co jsem sám vypaloval bylo asi špatně dal jsem do jiného PC svůj HDD a zkusil na něj nainstalovat XP z toho DVD a ukazovalo to stejné chyby tak jsem zkusil jednu z nejstarších verzí win xp co mam na originalu a fungovalo to tam tak to asi dám do svého PC nebo by šlo nainstalovat ten systém na jiným pc a pak dát ten HDD do svýho ?

Sem to psal od začátku Jinak XPčka byly na CD a né DVD, takže pokud jste originálku CD pouze překopíroval na DVD, tak to není bootovací, ale jen obyčejné datové Jinak systém můžete nainstalovat na jiném PC, pokud ten bude mít základní hw komponenty stejné, taka aby pak v tom druhém PC mohl naběnout. Hlavně se to týká čipové sady a řadiče disků na základní desce.A nebo to prostě nainstalujte z té původní originálky, předpokládám třeba ještě bez SP, a pak tam holt ty SP a další aktualizace nainstalujte ručně

jojo asi to tak udělám a nebo seženu novější xp no :) hlavně když už to konečně bude fungovat už mě ten cizí notebook nebaví přehřejvá se a vypíná ale díky moc za pomoc :)

Příteli, asi musíš resetovat svoji hlavu...Bootmgr...se vůbec nenachází v systému XP...tak se sám resetuj...!!!A v tom je ten tvůj problém, musíš ho řádně upřesnit, pořádně upřesnit...Zřejmě vůbec nevíš o čem je řeč a problematika...tak jdi za strjdou Google, ten ti poradí, aneo za mírný obolus najdi nějakého znalého bližního svého a ten ti to dá do cajku, zřejmě na to sám nestačíš...a pak se sám mlátíš, jako nudle v bandě...