» Poradna » Mobily

Bootloader bez kódu

Je v dnešní době nějak ještě možné dostat kód na odemknutí bootloderu ? Nebo je tu jiná cesta jak by se dal odemknout ?

Odpovědi na otázku

A že by ses třeba obtěžoval napsat, o čem vůbec mluvíš? Nebo máš pocit, že tohle je věštírna?

Mluvím o tom, že by jsem chtěl na svém androidu (huawei) unlocknoit bootloader

O tom jsi až doteď nemluvil.

věšteckou kouli mít nemusíš, protože výraz bootloader se použí jen v jednom spojení :) https://www.google.cz/search

Ano, výraz bootloader samozřejmě znamená přibližně jednu věc. Akorát u každého zařízení se s ním jinak zachází, víš? Někteří výrobci třeba pošlou kód na požádání, u jiného zařízení se dá odemknout vhodným SW nástrojem, u jiného vůbec zamknutý není a u dalšího naopak nijak odemknout nejde. Takže tvůj původní dotaz byl opravdu na věštírnu...

Ok, huawei už přestal kódy vydávat, tak se ptám jestli je tu jiná cesta..

není, bohužel

Mrkni na androudforum.cz, tam by v sekci o Huawei mohli lidí vědět něco víc. Ale opravdu to vypadá spíš nereálně.

Co třeba kontaktovat technickou podporu výrobce - anglicky nebo čínsky. Jiná cesta není.

Třeba GRUB?