» Poradna » Programy

Boot,instalace win XP z flashdisku

Ahoj, mám jden problém, mám notas a odesla mi mechanika a sou tam dost zapraskany widle tak bych je chtel prehodit.
Jak si muzu udelat tedy bootovaci usb flashku s xpama?Klasický nakopirovani souboru ktery jsou na cd to nevezme :P

Odpovědi na otázku

Když přestaneš OS Win říkat "vidle", a znevažovat tak práci mnoha mozků, které nejsi vůbec schopný pochopit, a pokoříš se, tak ti pošlu kompletní a naprosto přesnou "kuchařku", jak tu instalaci dostaneš na flashku.

-1 vzpamatuj se!

můžu Ti jen říct: "hledej". Už se to tu řešilo snat stokrát, tak stačí hledat...

Tak to je moc takové odpovědi. To je dobrý cip.

Zkus tohle já to dělal podle toho a nahodil jsem svuj mini-note

pctuning.tyden.cz ...

widlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidlewidle

Dobře, nebudu říkat OS widle a znevažovat práci plna lidí.Ta kuchařka by se mi mocmoc hodila,byl bych za nějáký funkční návod moc vděčný.Díky moc

jo a vy dva c----é tady to je poraddna a ne žádná JEBARNA. Tak neopruzujte lidi, kteří mají problém a potřebují poradit vy zakomplexovaní d-----é.
A ještě jedna věc. Vůbec nereagujte na tuhle zprávu, protože z takovýma maloměštákama se nemíním vůbec bavit. kapišššš?? NULY

USB-flash pro instalaci WXP-SP2.

1. Do předem připravených složek bootsect, PeToUSB_3.0.0.7 a usb_prep8 bez problémů stáhněte „zipy“ www.eee-pc.sk ... www.eee-pc.sk ... přičemž poslední je zde na www.eee-pc.sk ... Rozbalte je a umístěte např. do složky se jménem Boot_USB.
2. Soubor „PeToUSB.exe“ ze složky PeToUSB_3.0.0.7 zkopírujte do složky usb_prep8.
3. Dále si poznačte “písmenka“ periferie USB-flash (dále jen „Uf“), mechaniky CD nebo DVD, ve které je umístěno instalační médium s OS WXP-SP2, (opravdu se velmi vyplatí, pokud už je pomocí SW nLite vypreparované tak, že obsahuje SATA HDD drivery) a ujistěte se, že máte také volné písmenko „t“ pro virtuální Temp Drive, kam budou předpřipravena data pro instalační Uf.
4. Ze složky usb_prep8 spusťte soubor „usb_prep8.cmd“

a pokračujte stiskem libovolné klávesy, jak je požadováno. Spustí se program „PeToUSB“,

v jehož okně si pouze prověřte, zda se další operace budou týkat přesně té Uf, kterou jste vyčlenili jako médium pro instalační prostředky, a klidně, pokud není, zaškrtněte „Quick Format“, pokračujte klikem na „Start“, odsouhlaste „pár“ dotazů, týkajících se mimo jiné i zničení!! dat na Uf a počkejte na skončení formátování.
5. Spusťte příkazovou řádku (příkazem „cmd“ přes „Start“ a „Spustit“) a pomocí příkazu „označení“: přejděte právě do té particie obsahující složku bootsect, která je tímto písmenkem označena. Následujícím poněkud delším příkazem „cd slozka/slozka/..…/bootsect“ složku„bootsect otevřete a dalším příkazem „bootsect.exe“ s parametry „/nt52“ a „označením“:, kde „označení“ je „písmenko“ naší Uf (nezapomenout na „:“, uvozovky neuvádět, parametry oddělovat mezerou za názvem souboru i mezerou mezi sebou a příkazy startovat stiskem Enter), spusťte proces, který umožní na Uf zapsat sektor „boot“. Program skončí výpisem “Bootcode was succesfully ….“ a okno programu příkazem „exit“ uzavřete.

6.Pomocí „Close“ zavřete okno programu PeToUSB a v okně programu „usb_prep8“

 Ukázat celý příspěvek

Nakonec sem to vyřešil redukcí a normální cd mechanikou.Nevedel jsem ze to bude tak jednoduchy kdyz mám redukci.Kazdopadne díky za ten navod urcites bude hodit i pro plno jiných lidi,tedy pokud nebudou lini hledat jako já.Díky tedy všem za pomoc

no ale bohuzel to nefunguje na vetsi Flash USB, mam 8 GB a ani za boho to tam nedam... kdyby nekdo poradil tak budu moc rad...
a jak se vubec zapojuje CD-ROM v notasu stejne jako disky ? nechci to jen kvuli tomuhle rozdelavat...
a jaka je prosim ta redukce?

Trochu pozdější reakcí (dnes v noci jsem spal) chci jen potvrdit, že jsem nenašel žádnou souvislost mezi možností vyrobit z flashky instalační médium s WXP-SP2 a její velikostí. Také proč, že.?Navíc to naprosto v pořádku funguje i na USB drive (USB futrálky).

redukce pro pripojeni IDE nebo SATA zarizeni pres USB
treba tady
www.gme.cz ...
nebo tady
www.czechcomputer.cz ...

ano, s takovou redukci jsem to delal pouzivam ji na normální 3,5" disky a vypalovačku ,myslím ze pro nekoho kdo potrebuje kazdou chvyli menit hdd je to idealni vec nez mit 10 rámečků.Nebyl jsem si jist ze by to s nou mohlo jit,ale presvedcil jsem se ze slo.

vyhoda je taky to, ze s tim jde pripojit disk k uz pustenymu pocitaci

widle se pisou s obycejnym v a se pouzivaju na prehazovani hnoje