» Poradna » Windows (a jiné OS)

Boot z usb

Dobrý den, chystám se přeinstalovat win10 z usb a tak mám dotaz ohledně bootu. Šel jsem se podívat do biosu, kde se nastavuje aby se mi nabootoval pc z usb (dělám to poprvé) - našel jsem tedy záložku a jako 1. priorita už tam je nastavené multi flash usb. Je tedy možné, že tam nemusím nic přenastavovat ? Děkuji.

Odpovědi na otázku

ideálně někam uploadni screen a foukni sem na nej link

Nevím jak. První je tam napsané1st boot device: usb: multi flash readerkaždopádně děkuji za odpověď.

Teď jsem si všiml že když mam připojenou flashu na kterou hodim windows tak se v biosu objevuje jeste dalsi moznost - usb: usb disk proTo bude nejspise ono ? Takze az tam budu mit instalacni win tak to staci hodit na 1st prioritu, restartovat, nainstalovat a pak dat zpet to co bylo jako první ?

jestli nezvládneš udělat screen, jak chceš instalovat OS?další kozel zahradníkem

Boot priority by měl být na prvním místě HDD/SSDJestliže chceš přeinstalovat systém, mělbys postartu/restartku poklepávat na klávesu F12..nebo Del..nebo F9, F11.. abys dosáhl obrazu dočasného výběru Boot, kde bys viděl tu tvoji flešku s instalačními soubory W10. Flešku bys měl označit a klepnout na "Enter"..po výzvě "Pres any key" opětovně klepnout na Enter..nebo na jakoukoliv jinou klávesu a pak by instalace měla započít načítáním souborů z té flešky.. Nejspíš instaluješ prvně v životě.. a nejspíš to i posereš.. Měl by sis o tom něco přečíst. Na netu je hafo návodů jak na to..