Boot z raidu 0

Zdravím,měl bych dotaz, mám 2x SSD od samsungu, přesněji řečeno CM-871A, oboje dvoje mám v 2.5" adaptérech na SATA, jedno mám v provozu a mám na něm systém, ale to druhé bych chtěl zapojit s tím prvním do raidu 0 tak aby se z něj dalo bootovat, a ještě jedna věc, mám na tom prvním system, jde ten systém nějak "rozpůlit" a tu půlku dát na ten druhý disk? Nebo budu muset udělat čistou instalaci?, desku mám Gigabyte F2-A88X-D3HP, disky chci mít v raidu 0 samozřejmě přes SATA, půjdou ty dva disky do bootovatelného raidu 0 na kterém bude system zapojit? A co ten systém? Budu muset instalovat nový?Děkuji

Odpovědi na otázku

RAID řadič deska má, takže diskové pole RAID 0 ze dvou SATA disků vytvořit půjde. Bootovat z něj taky půjde. Systém ale budeš muset nainstalovat na to diskové pole znovu.

Systém mi až zase tak nevadí že o něj přijdu, děkuju moc za odpověď :)

raid 0 na dvou M.2 SSD v adaptérech na SATA ?? A proč to tak chceš ? Máš pocit že ti ten strip něco přinese, krom ztráty dat z celýho disku při sebemenší chybě na jednom z nich, nebo na jednom z adaptérů?

Takto již jedno ssd funguje bez jediného problému již rok, moje deska bohužel m.2 slot nemá a v případě na x4 pcie adaptéru z ní nelze bootovat.