» Poradna » Windows (a jiné OS)

Boot z cd když nemám vypalovačku

Ahoj, mám takovej problém. Koupil jsem starší pc které nemá vypalovačku ale bylo k tomu cd s Windowsem. Nevím jak to mám přetáhnout tam nebo jestli to jde ještě jinak. Na cd není ISO soubor a mám v tom úplný zmatek. Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Vypalovačku nepotřebuješ stačí CD-Rom pokud je to opravdu CD."Na cd není ISO soubor a mám v tom úplný zmatek"On někdy byl na CD ISO soubor? ( pirátské devadesátky už jsou dávno fuč )Záleží jaký Windows. MS poskytuje stažení ISO Win 7 pokud máš platný product key. Pak vytvoříš bootovací usb flash disk.

Teda za předpokladu že postarší (tajné) PC umí bootovat z usb flash disku.

Tak ono to asi nebude ani CD, ale DVD, pokud tedy nejde o W95/98/Me...

Na CD je win 7 pro a klíč je i na tom pc který jsem koupil. Jinak stále nechápu jak to mám udělat

"Véna 25. 12. 2020 19:40" - pokud jsi to nepochopil, tak snad raději na to nesahej.

Jo promiňte, není to CD ale DVD špatně jsem si přečetl popisek. Neposlal byste mi nějakou URL adresu tutoriálu na YT?

Ne, Win7 opravdu na CD není ...Na CD by se nevešel ani po značném osekání.

To CD s Win 7 je originál nebo pálené? Na skříni PC by měl být pospávánu nalepený licenční štítek s klíčem. Nebo bude na brožurce v krabičce s Win 7.

Nevieš u kohokoľvek z DVD urobiť ISO a dať na USB?

Právě nevím

Když vidíš, že na CD není ISO, tak asi médum přečteš, že. Co kdybys z něj nabootoval a spustil instalaci, jako normální člověk?

co je starsi PC? Ak to nezvladne spustit win10, tak si to vobec nemal ani kupovat, a ak zvladne, tak normalne stiahni instalacku z microsoftu, sprav bootovaci usb kluc, pouzi lic. cislo win7 a instaluj.

MXiQ 25. 12. 2020 20:18 - ten si všiml, že když ten umělec zjistil, že na DVD není iso soubor, tak médium musel nějak přečíst, tj má nějakou mechaniku. Z toho plyne, že není schopen nabootovat z média, nebo ani netuší, že se z něho musí nabootovat.Možnost stáhnout instalační soubor z webu Microsoftu už tu byla několikrát zmíněna. Nebyl schopen to pochopit.

dorůstá nám genereace, která neví, že se dalo bootovat z disket (to jsem vždy trnul, aby nebyla nějaká vadná ), cd a dvd, protože znají už jen flashdisky.

Další umělec, který už ani neví, co to je optické médium a že se dá z toho bootovat. Zjevně je zvyklej jen připojovat ISO soubory ve Windowsech.Pokud ti jde o to, si to DVD zazálohovat, tak ISO si z něj můžeš vytvořit v kterémkoliv lepším vypalovacím programu, např. CDBurnerXP.

Vložíš DVD do mechaniky.Restartuješ počítač.Sleduješ obrazovku, objeví se na ní, jaké tlačítko zmáčknout, aby ses dostal do boot menu. (F12, F11 nebo něco takového podle značky počítače/desky)Zmáčkneš to tlačítko. (Pokud to napoprvé nestihneš, restartuješ znova.)Zvolíš, že se má bootovat z optické mechaniky.Varianta: vlezeš do biosu a změníš bootovací pořadí, aby mechanika byla dříve, než HDD/SSD a po instalaci to vrátíš zpět.Jenže mám strach, že tu budeš řešit, že ti počítač nefunguje, protože nebudeš mít nějaké ovladače, které v případě, že nemáš jiný počítač, je vhodné stáhnout ještě před reinstalací.Dále je vhodné mít dopředu stažené: - SP1 KB976932, pokud už není přímo na dodaném DVD- pre-SP2 KB3020369 - SP2 KB3125574 - Opravu automatických aktualizací KB3177467Já ještě pro urychlení ručně instaluju kumulativní aktualizace KB3172605, KB3179573 a KB3185278 a pak už se nainstaluje sama poslední kumulativní aktualizace.Odkazy na stažení KB jsou třeba tady (3. odstavec): https://it.cestuji.info/externi-odkazy.phpNechceš přeinstalaci svěřit když už ne servisu, tak nějakému kamarádovi, který to už párkrát dělal?