» Poradna » Notebooky

Boot SYSTÉMU

Dobrý den ,mám dotaz zda-li kdyz propojim účet microsoft s windowsem 10 -tak kdyz zacnu boot s flashky na uplne jiny disk - a pak se prihlasim pres ucet budu mit stale tu origo licenci?

Odpovědi na otázku

licencia windows nesuvisi s MS uctom. Ak sa snazis nainstalovat windows v rovnakom zariadeni, len na iny HDD, tak sa ti windows zaregistruje sam, len potrebujes instalovat rovnaku verziu = ak mas kupeny home, tak home, ak pro tak pro

Dobře děkuji moc. 1. přes stránky stahnout na flash disk windows 2. Vyměnit hdd 3. Nabootovat s flashky 4. Zvolit stejnou licenci win 10 home. 5. Hotovo?

ano.

ak je to notebook, tak vyrobca zakodoval lic cislo do biosu a ani nebude pytat aky win chces nainstalovat, rovno da spravny a ked ho pripojis na net sa sam zaregistruje

dokonca aj ked mas skladany pocitac a na tej doske uz bola 10na, tak MS server si ju pamata a aktivuje. Preto je idealne jazdene dosky predavat aj s windowsom

A když jsem windows dokupoval k notebooku zvlášť? Tak je taky uložen na základní desce? Pak už stačí jen dát flash disk do pc zapnout a samo nabootuje?

nabootování instalačky nesouvisí s licencí Windows - ty musíš tomu počítači "říct" že má nabootovat z usb - bývá to třeba stisk F11 nebo F12, ale u každého PC to může být jiné, najdeš to v manuálu základní desky - obvykle pod "Boot menu".

ked das do notebooku cisty disk a usb instalacku widnowsu, tak by to malo samo nabootovat tu instalacku.. Ak by to nahodou z usb disku nefungovalo, treba pouzit dvd. Staci potom zadat home verziu, cislo netreba a samo sa to aktivuje.

Licenční klíč není uložen na desce, ale na serverech Microsoftu, je vázaný na ten počítač.

Nejde to ... 1. Vyměnil jsem disk 2.dal jsem tam usb flash disk 3. Spustil jsem a hodilo to error 22 . Když chci přes bios nabootovat tak to nejde. PROSIM POMOC

Dobrý problém jsem vyřešil a bootuju. Pokud bude problém ozvu se.