» Poradna » Windows (a jiné OS)

Boot systému

Mám k PC připojeny dvě zobrazovací plochy - primární 4k monitor prostřednictvím DP, sekundární televizi HD prostřednictvím HDMI. Při startu PC se boot obrazovka (případně všechno ostatní při vstupu do BIOSu) zobrazuje na sekundární ploše (televizi). Dá se to změnit? Pochopitelně by bylo mnohem lepší zobrazovat boot obrazovku na primárním monitoru...

Odpovědi na otázku

zmenis to v ovladacim panelu graficke karty ve windows (s tim ze nez ti to najede do win tak to porad bude bootovat na tom druhym monitoru) nebo muzes zkusit zapojit jen main monitor a vypnout pocitac potom zapojis druhej monitor a zapnes pocitac a uvidis jestli se to takhle sejvne ale tento postup nefunguje na kazde karte, tipnul bych si ze mas asi kartu od NV, tam je boot priorita VGA - DVI - HDMI - DP, potom jeste v biosu muzes mit vetsinou v boot nastaveni polozku CSM (Compatibility Support Module) pokud zmenis na disable nebo auto tak to muze taky pomoct

V nastaveniach win10-display sa ti zobrazuje monitor 1 a 2. Klikni na ten, ktorý chceš mať ako hlavný a nižšie zaškrtni " nastavenie tejto obrazovky ako hlavnej". Ináč predídeš tomu tak, že pri inštalácii ovládača pripojíš len hlavný monitor a TV pripojíš dodatočne.