Boot pc

Dobrý večer. V počítači mám ssd na kterém mám windows a chtěl jsem k němu přidat disk ze staršího pc s úmyslem, že po zapnutí ho pouze formátuji. (Byl tam také windows). Po zapnutí se ale počítač nespustil přes to ssd jak měl a načetl se system z pridaneho. Teď i po vytahnuti už nemohu zpětně počítač spustit přes ssd. Jde to nějak obnovit bez továrního nastavení a opětovně instalace windows? Je na to nejaky pomocny software ktery bych dal na flash disk? Dekuji

Odpovědi na otázku

To tam máš něco blbě, protože tím nabootováním z jiného disku se nepoškodí bootování z původního. Škoda, že se pouštíš do něčeho, čemu vůbec nerozumíš. Když máš dva bootovací disky, tak musíš v BIOSu nastavit, ze kterého se má bootovat.

Uz do zakladu jsem měl v biosu nastaveno prioritu na to ssd, nenapadlo mě že musím znovu i po zapojení dalšího.

Neptal ses už? Což konzultovat manuál základní desky, zda čirou náhodou nejde "kouzelnou" klobáskou spustit boot menu a vybrat správné médium? Pochopitelně je nutno zkontrolovat v nastavení firmware nastavení bootovací sekvence.

Ještě jsem se na tohle nikdy neptal. Po zvolení v biosu přes jaký disk to má bootovat nepomohlo.

Ale nepovídej, to by byla hodně divná deska! Nechceš si k tomu raději někoho pozvat?

Po připojení nového/dalšího disku se může změnit pořadí disků pro boot, budeš muset nastavení zkontrolovat. Mimochodem, boot order se může na staré základní desce změnit "samovolně" při vypnutí/zapnutí, stačí když má baterie na desce nízké napětí.

Zálohu máš, však? Potom nevidím problém. Alebo si si bol taký istý, že "Teba sa to týkať nemôže"? Maj gát, kedy sa ľudia poučia? Nabootuj inštalačku, spusť test disk (chkdsk c: /f /x) a oprav zavádzač: http://www.servispckupka.cz/jak-opravit-bootloader-mb... Hádam to pomôže.