Boot NTB z USB

Mam problem s NTB, kde je HDD v takovem stavu, ze je nutne jej totalne "vycistit" od vsech partitions. Bohuzel nenabehne WinXP ... ani nelze WinXP nainstalovat (resp instalaci HDD donutit k poslusnosti ... pri instalaci v prvni casti zhavaruje do chyby s doporucenim CHKDSK/F). Jedine reseni je disk dostat do "factory default". Pak uz je vse hracka.
A ted k jadru pudla ... jak lze nabootovat NTB do DOSu (pak uz FDISKem vse zaridim) ? "Doporucene navody" jsem zkousel ... pres HP Storage Tools jsem si vytvoril na USB-Flash disku bootovaci serii (command.com, IO.sys,MSDOS.sys), ale NTB to proste nevezme (nastavil jsem v BIOSu Boot z Removable drive) ... Flash disk se sice rozblika pri startu, ale pak napise klasickou hlasku "NON SYSTEM DISK ...REPLACE...blablabla". Zkratka tu Flashku nevezme jako bootovaci. Jasne ... existuje reseni ... koupit externi USB Floppy mechaniku a rozbehnout to z diskety ... ale nemam ji (mechaniku) ... a dotycny vlastnik NTB ji nechce koupit.
Takze ... problem .... mate k dispozici jen moderni NTB (ASUS K50) s DVD a USB ... mate USB Flash disk ...a bez jakehokoliv dokupovani cehokoliv potrebujete nabootovat do DOSu ... Jak na to ?! (Predem prosim, aby jste vynechali rady typu ... tak si to kup .... nainstaluj tam Linux Ubuntu atd ...)

Odpovědi na otázku

Když jsi to postavil tak kategoricky, tak kategoricky nařizuji. Použij to DVD.

a co si myslis ze spravi instalacka toho win z dvd?
napoved: to co potrebujes

Přesně to, co si přeje. Nebo snad neumíš číst? Urobí mu "totálnu ...."

spusti Live Linux Ubuntu z CD, ktore nic neinstaluje na disk, len umoznuje vidiet disk a zmazat particie, ktore nepotrebujes. potom uz na cisty disk vsetko pohodlne instalnes. teda ak si neskusal instalovat XP so SATA diskom, pretoze XP nema driver na SATA a instalacia ti nezbehne. treba prepnut v Biose SATA na IDE /AHCPI na Legacy/ a pod.

Odpovedi pro ...
Nemohouci .... promin, ale precti si to poradne, co jsem psal nahore ..... paklize zacnu instalovat z DVD (original), tak mi instalace po nacteni zakladnich driveru zhavaruje na chybe BSOD ... CHKDSK/F ... takze nova instalace z originalniho DVD proste NEJDE ! Kdyby to bylo tak jednoduche, tak nepisu do Poradny.

Stano2000 ... prave to Ubuntu udelalo na tom disku takovou paseku, ze ani po odstraneni si s tim instalacka WinXP nedokaze poradit. Takze se proste potrebuji zbavit veskereho svinstva, co tam kdy na disk Ubuntu zaneslo. A pises castecne nesmysly ... WinXP se nedokazalo nainstalovat na SATA disk pouze v prvni verzi ... nebo mozna snad i SP1, ale WinXP SP2 se dokaze bez problemu nainstalovat na SATA... a tu mame. Na svem NTB mam WinXP SP2 ... disk SATA 150 ... a jiz nekolikrat jsem to bez problemu nainstaloval.
Ubuntu jsem zkusil bez instalace a pouzil ten jeho QPar...nebo Gpar...cosi, jako spravce diskovych oddilu....smazal partitions, ale porad to nejde. Navic pri pokusu o instalaci Ubuntu se stalo to, ze instalace udelala z puvodnich 2 partitions snad celkem 6 a navic puvodni bez otazky totalne zrusila, cimz dotycny prisel o data. To je pro mne naprosto neprijatelna vlastnost (drze bez ptani smazat vse na disku) a o linuxu po teto zkusenosti jiz nechci vubec nic slyset.

Takze bych poprosil ted o jine moznosti

Dej to někomu, kdo se v tom vyzná

Vyborna rada ... pro tvou informaci ... uz jsem slozil, nainstaloval, upgradoval, opravoval vice nez stovku PC, udelal bezdratove site pro desitky uzivatelu .. atd...atd ..... zkusenosti s HW mam mozna vice, nez ty .... ale bordel po Linuxu jsem zatim nikdy resit nemusel ! Neni nic jednodussiho, nez si koupit externi disketovku, vrazit do ni bootovaci disketu s DOSEM, nabootovat z ni do DOSU ...FDISKEM zrusit partitions a pak na to nainstalovat Windows ... jenze ja proste tu mechaniku nemam a nehodlam si ji kvuli jednomu pripadu kupovat, aby mi pak lezela zbytecne ve skrini .. chapes ? Zkratka mam k dispozici jen NTB a USB Flash disk a tak mne zajima, jak nabootovat z USB, kdyz to pres HP Storage Tools zkratka nejde ... resp ... to, co bylo k tomu uvedeno na internetu NEFUNGUJE !
Anebo rozmontovat NTB a vyndat z nej HDD, vrazit do externiho boxu a zformatovat z jineho PC .... jenze ten NTB (na rozdil od meho) nema moznost vyndat HDD bez celkoveho rozebrani a ztraty zaruky (NTB je 14 dnu stary).
Takze pokud nevis, jak se da nabootovat (v podstate bez pristupneho HDD) NTB z jineho zarizeni, tak si svoje rady nech pro takove lamy, jako jsi ty.

no, takze zasadni problem je mezi klavesnici a zidli, je smutne ze jsi nepoznal ze ten disk je DEAD!

Opet chybna intuice .... na ten NTB se da bez problemu nainstalovat Ubuntu ... a jede ... takze disk neni DEAD ... miluju tyhle rychle soudy

jeste jsem zapomel nasemu "profikovi" rict ze ta flashka musi byt ve FAT16, ale to nas profik urcite vi, vzdyt uz toho udelal spoustu :)

Smula ... ta flash je ve FAT 16. Takze tvoje invektiva minula ucinkem. Udelal jsem toho spoustu, napriklad v roce 1990 jsem si skladal PC ... 386SX, kde jsem jako 1 MB RAM musel nacvakat jednotlive RAM-brouky do 36 patic na zakladni desce.

a kolik ten RAM-brouk mel kapacitu, ze jich muselo byt tolik? a c ot obylo za desku?

32 kB .. v pouzdru DIL 16 a bylo jich 36, protoze to bylo s paritou. Desku si uz nepamatuji .. ty si snad pamatujes desku, co jsi mel v kompu v roce 1990 ? Jen si pamatuju, ze tam byla S3 Trio, CPU AMD 386SSX 16 Mhz, 40 MB HDD a 3,5" FD Teac, monitor AOC VGA barevny :). Na svou dobu nadstandardni stroj u nas.

tvůj problém je bios, flash musí byt nastaven na režim HDD nz zip ani floppy. A pokud si myslíž že linuxáckej live gparted dělá bordel tak nevím.
Na to co rikas ze vsechno umis, a kolik si rozbehal siti a neumis udelat obycejnej boot disk, a co teprv nabootova NTB z PXE serveru.

http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gp... ...
tohle stahni, vypal na CD a nabootuj, gparted má grafické rozhraní a o linuxu nemusíš vědět nic

Možná je to tvůj problém, že na disk z roku 2009 lezeš s fdiskem, musím trvat na původní odpovědi. Dej to k odborníkům je to nad tvé chápání světa.

Ten Gparted jsem na to zkousel (z CD Ubuntu bez instalace, jen spusteni), ale ani po tom, co jsem pomoci nej odebral vsechny Partitions, tak to proste instalace Windows vzdala. Pripada mi to, jako by na tom disku byly jeste nejake skryte partitions a diky tomu se na to Windows vykasle.
Tohle je poprve, co se mi tak comp brani, nikdy drive nebyl problem jej novou instalaci Win presvedcit k poslusnosti.
Citace .. "tvuj problem je BIOS" ... 14 dni stary NTB ASUS K50 je v podstate velmi moderni stroj a mel by mit moderni BIOS .... ma tam volby HDD.CD/DVD, Network, Removable drive.
Citace ... "flash musi byt nastaven na rezim HDD" ... vsude pisou o tom, jak na to pouzit utilitu HP Storage Tools, ktera udela z Flashky bootovaci disk .. coz jsem tedy udelal ... lec nefunguje, i kdyz jsem v te utilite dal tu moznost bootovani. Tak tedy nevim, jak ji jinak nastavit na rezim HDD. Predpokladam, ze v BIOSu ted davat jako bootovaci medium HDD je blbost, nebot HDD tam fyzicky je, takze pri bootovani na nej koukne a zjisti, ze tudy cesta nevede.

Asi takový profik nebudeš když ti připadá a neumíš se kouknout co tam je.Neschopnost udělat boot usb je taky poměrně zaražející - k tvorbě takovýho třeba slaxe nepotřebuješ žadný utilitky prostě jenom klikneš a flashka je bootovací.HP storage tools absolutně nepotřebuješ - pote si dohodíš moduly ktere potřebuješ - tobě bych doporučil testdisk abys viděl že když nerozumíš zakladním pojmům máš si prohlidnout co vymamlasils abys věděl jaký je stav.Ubuntu si dohazuje na celám světě tytež věci - věř že nemáš žadnou special edici co ničí particie,nejde se jí zbavit atd - ne jenom jsi další v řadě co pronesli legendární výrok linux mně smazal,zničil atd.
Krasné je pote co jsem pomocí gparted odebral všechny particie tak to instalačka win vzdala - a pověz nám jakepak vytvořils pomocí gparted?Ono není problem je vytvořit a to i s požadovaným FS - o tom se nějak nezminuješ.Jinak gparted live obsahuje ntfsprog - doufám že aspon mlhavě tušíš o čem je řeč.

Daj disk do iného /stolného PC/ a urob tam v pohode všetko čo chceš a potom to bude OK.

Kdyby sis precerl moje horni prispevky, tak by jsi tam nasel to, ze zmineny NTB je 14 dnu koupen, takze rozsroubovanim a vyndanim HDD ohrozuje zaruku. A tenhle typ nema moznost vyndat HDD "bezbolestne" ... jako napr muj ASUS A7F, kde mam pod spodnim krytem (4 sroubky) vlastni HDD a vymenim jej (ci vytahnu) behem nejake minuty. Typ ASUS K50....zkratka dole nema nic, jen baterku .... vse je ukryte vevnitr a nedostanes se k tomu.

Gpar... cosi odborníku - ted čtu ty tve posty a válím se smíchy.Když instaluješ - musíš dát vlastní - pokud nedáš tak se použije např. největšíěí volné a jiné chutové záležitosti.Návod nic?Navco pro takoveho experta Mezi linuxem a windows je - byl jeden malý rozdíl.Pokud člověk řekl chci udělat to a to, tak distribuci nezajíma že to byl další blazen co si neráčil přečist postup a myslel že se nachází v převlečených windows.Ona prostě vykoná to co řekl - že si myslel že říká něco jineho?Myslel,jenom myslel.
Instalace - vlastní - kam chci - swap - vlastní kde chci.Tvorba particii - udělej nealokované - vytvoř - takovou makovou.Ubuntu paseku neudělalo udělal ji pouze další pseudoodborník co si myslel že když zapojil 10 kablíků a zašrouboval skřím tak rozumí PC.Bohužel,poměrně rozšířený omyl - pokud si někdo myslí že system se sám od sebe instaluje někam kde jsme to neměli v plánu tak o procesu instalace neví lautr,vůbec nic - potažmo ani o tom jak se disky před instalací pokud na něj mluví exotickou řečí pro něj připravují.

Libi se mi, jak vsechno vis a znas a vsechno jsi uz videl. Dalsi superodbornik, ktery jen on to umi a ostatni jsou lamy. Takze ti rekn neuveritelne ... ten NTB koupil muj znamy a mel byt, dle nabidky, bez OS, takze si k tomu koupil WinXP Home. Bohuzel meli posledni kus NTB, a to ten vystaveny, kdyz to donesl domu, bylo vevnitr CD s UBUNTU ... a totez na disku. Proto to zanesl do pocitacove firmy, kde mu rozdelili disk na 2x250 GB a na to nejak nabastlili Win, ktere mu po par dnech prestaly fungovat. Takze si to chtel znovu nainstalovat a neslo mu to, pro zminenou chybu. Pak jsem k tomu prisel ja a netusil, co s tim bylo ... podezrival jsem HDD, takze jsem ho chtel proverit a pouzil zminene CD Ubuntu. Po naloudovani z CD tam bylo 5 moznosti, z nichz jedna byla Instalace na pevny disk. Tu jsem zvolil a uz na nic se mne to neptalo, zrusilo partitions a udelalo snad 5-6 novych .. a bylo to. Teoreticky je mozne, ze tam zapomneli nejakou upravenou edici Ubuntu. Zkratka mne nasralo to, ze se mne ani nezeptalo, jak nalozi s diskem, kolik partitions vytvori atd (coz Windows bezne dela).
Ale misto tech tvych sebevychvalovacnych kecu mi rekni, frajere, jak by jsi rozchodil NTB v tomhle stavu, kdy ti to nesezere instalaci WinXP a mas pred sebou k dispozici jen NTB, kterej nemuzes rozsroubovat kvuli zaruce a USB Flash disk a instalacku WinXP ? Nic jineho k dispozici nemas .... a ted mluv, velky guru !

a konecne jsme u jadra pudla XP totiz nemaji ovladace na SATA, takze opet AHCI

"... WinXP se nedokazalo nainstalovat na SATA disk pouze v prvni verzi ... nebo mozna snad i SP1, ale WinXP SP2 se dokaze bez problemu nainstalovat na SATA... a tu mame."

Pokial sa nevyliecis z tohto nezmyslu, budes may stale problemy nainstalovat WinXP.

WinXP nepozna SATA rozhranie ani v SP3 !!! (jedine emulacia IDE)

Nechceš se mrknout na par mojich přispěvků do FORA ? Nebo na to jak rozchodit notas bez mechaniky nebo na to co je vhd boot nebo na to co je diskpart nebo....
po naloudování bylo 5 možnostzí na nic jsem se neptal atd bla bla bla prostě další klikač co si myslel že něčemu rozumí.Ta jedna z voleb byla že se to bude ptat - linux lamy odhaluje ihned,takž mín řvi na system a pokorně uznej jsem hlupak a zkus to znovu a lepe - začni s HOWTO Ty upravená edice - pochop že přikazy ktere by ti řekly kde coo je by ti fungovaly kdekoliv,upravená nebyla jenom si pořad nechceš přiznat žes to zmršil a umíš kulové - začni od toho.Což WI běžně dělá - ještě jednou nepracovals s WIN ale s linuxovou distribucí - ta předpoklada aspon zaklady znalosti s PC aspon to aby člověk dokazal pochopit rozdil mezi automatickým procesem instalace a procesem vlastním - nicmeně už jsem ti to psal a pořad nechápeš - nehrej so na odborníka a nech to těm co tomu rozumí.
Proč bych měl něco šroubovat je mně zahadou.
Tkže ja osobně mam pořad k dispozici diskpart a cmd,možnost vhdboot a pote řešení co s tím,možnost slaxe z flashky s moduly pro spravu diků,možnost Livka ktere obsahuje nastroj pro spravu disků,možnost dokonce zkusit pracovat se zaaznamy v PT - opravit,vše je jde mit na flashce a nikoliv naposled pokud to to nesežere instalaci XP.No ono ji to pote vklidu sežere možná a celkem určitě native ide v biosu je to co ti chybí jako další asi tak miliontá znalost.

kedže na stránkach asusu je spôsob flash biosu v prostredí dos, skus použit instalačné cd win 98 bez inštalácie len na spustenie dosu, cez fdisk odstraň všetky partition a vytvor jednu primárnu partition. neformátuj ju, lebo formát nebude u velkých diskov korektní, dostaneš disk pripravený k ďaľším operáciam.

Tohle je ojedinely prispevek konstruktivniho charakteru (na rozdil od vetsiny dalsich, kteri umeji jen kecat, jak by to v pohode zvladli .. ve skutecnosti, kdyz bych je k tomu posadil se zminenymi moznostmi, tak by na to cumeli, hodiny si s tim hrali a nic). Bohuzel to tve ma jednu vadu na krase ... nemam k dispozici instalacni CD Win98. Mit ho, tak nemusim psat do Poradny a uz je to davno vyreseno. Ale presto diky, mel jsi dobrou snahu a na rozdil od ostatnich i rozumny pristup.

Jak tak ctu tve prispevky, je mi smutno. Jestli nejsi schopen pohledat na internetu a najit a vyzkouset predem nekolikatisickrat overene a funkcni postupy pochybuji o tve odborne zdatnosti a opravdu mi nezbyva nez ti poradit navstevu servisu.
Jen pro tve info : v Ubuntu jsem odebiral oddily a formatoval disky nescetne krat a vzdy bez potizi, pokud jsi z tohoto systemu v pasti, vyzkousej treba Windows minPE a hlavne se vice spratel se stryckem Google.

Není ojedinělý. Na flashce mám ActiveBootDisk, na jiné Hiren´sBootUSB. Pokud ten krám funguje hardwareově, nepochybuj o tom, že ti naprosto spolehlivě ten drive připravím k obrazu tvému. A pokud si tyhle prostředky seženeš sám, uděláš to stejně dobře.

ježiš tak si někde sežeň Win 98 neee.Co to je za blbost "kdybych měl Win 98 tak nepíšu do poradny" tak se neptej na problém a ptej se kde seženeš 98... Ztráta času tohle .neskutečný

Serte na nej, ten clovek evidentne precenil sve schopnosti a jako vetsina takovych se k tomu nechce priznat. Tak at se s tim potrapi sam....
Uz se mu seslo nekolik rad, pomoci kterych (pokud je hardware v poradku) by svuj problem davno efektivne vyresil.

jestli se tady budou děcka hádat kdo dál dočurá,tak to tady můžem zrušit.....

Takze konecne nekdo, kdo ze sebe nedela tezkeho znalce a dobre poradil .... ten ActiveBootDisk je dobra masinka a pomohla, pak uz se mi podarilo HDD privest k rozumu a nainstalovat WinXP.
Jak tady jini "znalci" tvrdili, tak jsem pred tim zkusil "bezinstalacne" to Ubuntu a v nem jsem odebral vsechny partitions ... lec ani to nepomohlo .... az ten ActiveBootDisk to vyresil ... diky za pomoc.