» Poradna » Windows (a jiné OS)

Boot menu

Dobré ráno.Při zapnutí notebooku, stejně jako vždycky se mi ukázalo boot menu.A když chci z toho vyjet a prostě to nějak ukončit, tak bič nejde.Je na výběr jenom enter a nebo esc na ukončení.Kdyby někdo věděl co s tím, předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Promiň, asi jsem blbej, ale nějak jsem nepochopil smysl otázky.

Statisticky Davidom ide karta v tejto poradni.

Prostě bych se rád dostal do počítače a věnoval se internetu a běžnému používání počítače.Ale nepustí mě dál ten modrý boot nebo co to je.Omlouvám se, jestli to píšu nějak nesmyslně, ale moc tomu nerozumím.

Môžu to byť podľa mňa 3 veci,1) NTB nevie z čoho ma bootovať.2) odišiel pevný disk s operačným systémom.3) Poškodený windows.

Ten modrý boot bude asi BIOS. Pokud počítač startuje do BIOSu, může se jednat o vadnou baterii napájející CMOS nebo nějakou HW chybu. Systémový čas a datum je v pořádku? Neměnil jsi v setupu nějaké hodnoty, např. při taktování?Zkus nastavit v BIOSu výchozí hodnoty (Load Setup To Defaults), uložit a restartovat PC, jestli normálně naběhne.