» Poradna » Programy

Boot menu - w2k vs wME

Dobrý den, Každá rada nad zlato... Mam dva disky (WD 4,3GB a Seagate 10,2GB) a na ten menší sem včera zkušebně nainstaloval w2k. Vlastně nenainstaloval, páč to při detekci hw hodí modrou obrazovku s kecama typu: fuck function hardware apod. To se neustále opakuje. Tak sem w2k smazal včetně všeho co k nim patří. Na druhým disku používám (fuj) WinME. Při bootu se mi po startu objeví klasická starovací nabídka s výběrem OS. Nabízí mi to w2k přesto, že již fyzicky neexistují a automaticky mě to do nich hazí. Sem sice rychlej a stačim to při bootu změnit na ME, ale nehodlám to dělat na vždycky.Tak sem zkusil příkaz fdisk /mbr ale ME nemaj žádnej DOS a fdisk vůbec neproběhne, rovněž sem to zkoušel z bootovací diskety. Takže se nezměnilo nic!!!Pěkně prosím, kdyby někdo věděl jak klorektně odstranit w2k z boot menu, moc by mi to pomohlo.Děkuji.

Odpovědi na otázku

pls - help me

Zvytecne slozite staci si na disku v tvem pripade asi C najit soubor boot.ini a smazat z nej radek tykajici se windows2000

Geniálně jednoduché! Sem to ale kokot ´Teď nejsem doma, ale hned večer to zkusim a zítra se ozvu.Díky

Tak sem to zkusil, resp. nezkusil, páč ten soubor je těma w2k uplně zmršenej a nevim co z něj vymazat...Takže schánim u nás na síti někoho kdo má jenom jeden OS abych to mohl obšlehnout. Nejvíc sem se pobavil, když sem zjistil že mam zalohovanej celej root a tenhle jedinej zmetek tam chybí - to je pech Takže boj pokračuje dál. Za další případné nápady děkuji.

Tak z bootovaci diskety spust "sys a: c:"

Jestli mas desku s integrovanou zvukovkou, tak ji pri instalaci W2000 v BIOSu vypni. Je to jedno mozne reseni. Nepises nic vic, tak nelze poradne poradit.

No mě jde především o odstranění w2k z boot menu a ani ne tolik o nainstalovaní w2k. Ale když už seš u toho tak zde je moje konfigurace: D900, MSI K7T Turbo, 256MB RAM, íntegr. AC97, S3 Savage4 32MB - což bude asi ten problém při instalaci! Leč na stránkách Mrkvosoftu není kompatibility list k w2k, takže se člověk stejně dozví hovno!!! No stou integrovanou nevim nevim. Neřikej mi, že w2k sou tak debilní OS, že nechtěj přiblblý AC97, který je pomalu na každym druhym boardu. Tomu se mi opravdu nechce věřit. Spíš bych to viděl na tu grafiku... Kdyby někdo věděl kde se dá sehnat kompatibility list jinde než na stránkách Mrkvosoftu, dejte prosím vědět.

Je to opravdu tou zvukovkou, vlastni zkusenost. Mam MSI K7T Pro2A.