» Poradna » Programy

Boot Manager

Dobrý den, chci si nainstalovat Linux Karmic Koala 9, na PC již mám Windows 7, hodlám vytořit další oddíl a na ten nainstalovat linux. Moje otázka je taková: když nainstaluju Linux na onen oddíl, jak si potom budu moct vybrat mezi systémy ? Vytvoří Linux Boot Manager sám, nebo mám nainstalovat nějaký předem (popřípadě jak nainstalovat a pořadí instalace ? jako jestli mám dříve nainstalovat linux nebo boot manager ?)
Děkuji

Odpovědi na otázku

Vzhledem k otázce silně doporučuji nic neinstalovat! ! Nemáte žádné znalosti k administraci jakéhokoliv os! !

dobrá odpoveď, ale já si to potřebuji nainstalovat, může někdo lépe poradit :D

Mam rad kktov ktory pisu pcoviny a neopdpovedaju na otazku. Koho zaujima ci ma alebo nema skusenosti. Ked sa mu to pokazi nuz jeho problem.

Zkušenost != znalost! Aspoň vzhledem k tomuto výtečnému příspěvku.

Ty jsi blbej jak tago...

"Linux" - distribuce, vytvori vlastni zavadec s nabidkou OS, poradi systemu se da menit z GUI, nebo editaci /boot/grub/menu.lst

díky

Jste optimista. Bohužel pokud dotyčný není schopen si přečíst aspoň základní návod, pak optimismus není namístě.

Nakonec to skončí nářky typu: "Ten ošklivý Linux mi zničil počítač!"...

nesmi obevit rm -rf

lidičky ano, nerozumím tomu, to však neznamená že linux nemám rád. Přečíst návod, to je taky možnost.....a přesně protože tomu nerozumím se raději zeptám lidí kteří tomu rozumí....

Aha, takže flame tupého nudícího se kindoše!

řeknu to asi takhle.......díky lidem kteří pomáhají těm obyčejným......a ti kteří se chtějí jen povyšovat ať se jdou vytahovat jinam....

Kubuntu nainstaluje vše logicky,syn to zvládl v pohodě. Boot manažer GRUB najde vše, synovi našel i druhou instalaci Winů,kam se nemohl jinak dostat .
Ti, kteří všemu rozumí, nemusí reagovat,aby se nepřišlo na to, že jsou často mimo .
Poradny jsou exhibicí některých zakomplexovaných jedinců, kteří jsou ........................... jiní

Už jsem Ti psal že jsi blbej jak tago. Už už jenom ten Tvůj název "ms"...

Kazdopadně než začnete s libovolnou akci provedte zalohu bcd - klidně na flashku.Pouzijte k tomu bud nejake klikadlo treba easybcd a pro jistotu jeste provedte zalohu v seven systemoveho disku,oddilu - popripade systemaku is system reserved - seven to nabizi.Samozrejme nezapomente vypalit vytvorit resue boot cd seven.
A teprve potom se do neceho pustte.

nejdrive si vytvor prazdny oddil pro linux. Potom na konci instalace zvol pro bootloader, at se nainstaluje do toho sameho oddilu, kde je linux. Reboot a najed do windows, stahnout EasyBCD a v nem pridat linux do nabidky spusteni. A hotovo

Tak pozor easybcd to sice umí ale napřiklad přidani slackware znamena mit easybcd betu - jinak ji tam klikadlem nedostaneš - jedině že bys spustil power consoli a trochu tomu pomohl.K betě je přistup po regu na foru.Postup je blbost grub si vklidu seven zařadí do multibootu netřeba blbnout s easybcd kvuli tomuto.

vecsina linuxovych distribucii si pri instalacii spravi dualboot sama
/narozdiel od jebn..... windowsov/

ubuntu sa nemusi instalovat ani na samostatny oddiel, nainstaluje sa normalne adresar na hociktorom disku a da sa nainstalovat aj za behu windows

To by ovšem musel něco přečíst. A to přeci od incoolisty nemůžete chtít!

Odporúčam si najprv niečo o tejto problematike prečítať! Výborné rady sú na tejto stránke: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace... a konkrétne: http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%... ...
Dalej je tu forum na ktorom vám každý rád odpovie: http://forum.ubuntu.cz/...