» Poradna » Ostatní

Booleova algebra

Prosim Vas poradil by mi nekdo o jakou logickou funkci jde(and or,,)
0 0 |0
1 0 |1
0 1 |1
1 1 |0
toto je podle me XOR

ale toto nevim
0 0 |1
1 0 |0
0 1 |1
1 1 |1

Odpovědi na otázku

Ta dvojka je nesmysl. Kdyby tam nebylo 0 1 |1
Tak bych řekl, že je to konjukce...

Je to dobře opsané

prave ze je.Ja zkousel na google a taky jsem tento patvar :) nenasel

Ano urcite existuje. Nemel jsem ji rad. Ale nasi ucitele ji velice radi pouzivali.
Myslim ze to byla nejaka Indukce. Ovsem jistej si tim nejsem.

Ha. Ha. Takže je to prej tzv. implikace:

cs.wikipedia.org ...

Nejzábavnější je podle mě definice:
je binární logická operace, jejíž hodnota je nepravda, právě když první vstupní hodnota je pravda a druhá je nepravda.

To je asi jako když se domluvíme tak, že zítra půjdeme na pivo právě když a pouze tehdy když bude pěkne.