Bolest zápěstí z práce na pc

Dobrý den,již několik let řeším problém s bolestí zápěstí (obou) při práci na pc. Bohužel se práci na pc nevyhnu, vzhledem k zaměstnání směřovanému právě na práci s pc.Již jsem prodělal operaci s diagnozou chronický zánět pouzder šlach v oblastí zápěstí obou rukou.Klasickou myš jsem vyměnil za horizontální (Tracer Flipper RF). Jistou úlevu pociťuji, bohužel to stále není aspoň snesitelné.Má práce se skládá- řešení emailové konverzace- vyhledávání a třídění dat- tvorba prezentaci- tvorba dokumentace a papírováníPřemýšlím nad další náhradou a to buď za trackball a nebo designový tablet s perem. U trackballu by došlo ke změně pohybu zápěstí, tudíž bych mohl střídat namáhaná místa a tím si ulevit.Ovšem nejsem si jist, zda mnou popsané pracovní činnosti jsem schopen vykonávat i s designovým tabletem s perem.Směl bych se zeptat na Váš názor či zkušenosti na kancelářskou práci s designovým tabletem s perem? Zda je to vůbec možné.

Odpovědi na otázku

Navštiv fyzioterapeuta, ten ti pomůže. Jsou na zápěstí cviky, které snižují přetěžování zápěstí, díky práci na PC.

1. Užívám už desítku let Wacom tablet - nepotřebuje napájeníhttps://www.czc.cz/wacom-intuos-draw-pen-s-m... 2. CVIČIT je řešení. Když jsem za raného mládí intenzívně programoval, každých asi 20 minut jsem si lehce zacvičil. I mozek se "chytnul". Obdobně jako u očí při civění na monitor, kdy dochází k vysychání rohovky a její infekci, protože se nemrká. Dokonce je k tomu upomínací SW "mrkni", čas se dá nastavit.

Používání funkce Rozpoznávání řeči ve Windows https://support.microsoft.com/cs-cz/help/14213/windows-... Neužíval jsem. ada od MS.https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4027176/window...

Minusy? Spousta hendikepovaných užívá. Kdysi před 20 roky u OS2/WARP systému od IBM jsem používal ovládání hlasem. Až jsem se divil, co všechno se dalo zvládnout. Samozřejmě myš nenahradí 100%. Nevýhody: ruší se okolí, nejlepší bylo mít sluchátka s integrovaným mikrofonem (hráči znají), nutno systém naučit na vlastní povely. Určitě technologie poskočila. Jak jsem uvedl neužívám.

Wacom mám - ten samej typ, jenom v černý barvě. Já měl zas problémy s malíčkama. Někde jsem si o nějakou hranu něco škrtil. Malíčky brněly a měl jsem je pořád úplně ledový. Wacom pomohl, ale rok se mi to dávalo dokupy. U Wacomu mám akorát problém, že někdy to pero mimovolně začnu moc tisknout, tak čekám na mozol, ale nějak se mu nechce Ještě nevím jestli pomohlo konkrétně tohle, ale koupil jsem si takový ty čínský (prej masážní) koule a s nima obě ruce procvičoval. No, teď mám pokoj a pár koulí navíc

dokáže to nahradit myš?

- Wacom jen se připojí a jede jako myš, nutno si zvyknout "psychicky"- Wacom lze různě nastavovat (dlouholetá značková osvědčená tradice s kvalitou)- výborný pro grafické úpravy, původně jsem koupil pro úpravy fotek- "pero" nemá napájeníNa youtube nekonečně mnoho příkladů užití.

Různé možnosti pohybu s rukou Tutoriály:http://www.wacom.com/en/support/product-suppor... například:https://www.youtube.com/embed/ClDSx_wE-sEAle Wacom vyrábí více zařízení na jen Intuos - levnější i dražší.Myslím že dobré jsou i Genius tabletyhttps://www.czc.cz/graficke-tablety/genius/p...

Kolega v byvale praci mel podobny problem, vyrazne se to zlepsilo kdyz zacal pouzivat vertikalni klavesnici. Neco jako http://safetype.com - mozna to neni presne ona, ale je podobna. Co jsem se s nim naposledy bavil, zvazoval i zmenu mysi smerem k https://mysi.heureka.cz/3m-em500gpl/O tabletu a peru pro kancelarskou praci bych ani neuvazoval.

tak ta klávesnice vypadá hodně zajímavě a nad Vámi uvedenou myší velice přemýšlím

A teď si chlapci představte, ale doopravdy, co budete dělat, až někdo cvakne vypínačem a zauzluje dráty. A nemyslete, že to není možné !

Nesouhlasit můžeš, ale je to pravda !!!

Půjdem na pivo.

Tak to máš blbý, ale než budeš řešit myši a klávesnice tak doporučuji zkontrolovat pracovní místo. Tj zda židle/stůl není moc nízký/vysoký, zda se u toho nehrbíš, zda máš ruce opřené o stůl (nebo područky na židli) a loket je cca v 90° úhlu, monitor ve výšce očí, zápěstí se nikam nekroutí a je ve směru ruky, atd... Já to všechno neznám, to si najdi na internetu, ale jestli je zdroj tvých zdravotních problémů v tom že na počítači pracuješ ve špatné pozici tak ti sice myš a klávesnice trošku uleví, ale problém to nevyřeší. Problémem je tvoje poloha při práci na pc, to musíš opravit v první řadě, jinak se tvůj zdravotní stav bude jen a jen zhoršovat.

Když budeme úplně přesní - jeho zdravotní stav se bude zhoršovat, i kdyby měl pracovní místo ergonomicky dokonalé. Jak píše 'prodělal operaci s diagnozou chronický zánět pouzder šlach v oblastí zápěstí obou rukou.' Teď už je pozdě i na cvičení, jak někdo radí nahoře. Cviky doporučené laikem můžou obtíže i celkový stav naopak zhoršovat. I kdyby sem poslal svou kompletní zdravotní dokumentaci s rtg snímky, co dál (včetně změny pracovního zařazení), mu dokáže poradit jedině jeho ortoped/chirurg. Ale to už sem nepatří.

Ptáš se příliš pozdě.Ergonomie se musí řešit včas, dokud máš páteř i ruce zdravé.Minimum pro práci s PC je ergonomická klávesnice, podložka pod myš, ergonomické křeslo. A nepracovat často s NB.Co s tím teď, když už je mléko rozlito na rozpálené plotně?1) Najít si vhodnou práci.2) Od bývalého zaměstnavatele požadovat finanční odškodnění za pracovní znevýhodnění a chronickou nemoc z povolání v důsledku zanedbání základních povinností, tj. zajištění ergonomického pracoviště.Viz vyhlášku č. 38/2005 Sb.

Doufám, že za bod 2. už ti nikdo práci nedá.

Práci se snažím najít nevhodnější co jde. Jsem strojní inženýr. Jako konstruktér ovšem pracovat nemůžu, tudíž jsem utekl z oboru. Momentálně jsem směřován jako obchodní referent. ps: jedná se mou první práci. Jsem absolvent

tomu se řiká karpální syndrom chlapče toho se hned tak nezbavíš ... :) obvykle to trvá několik let než to odezní samo od sebe a to samozřejmě předpokládá že danou práci NEděláš ... rád bych upozornil, že některé cviky danou situaci ještě zhorší takže zajdi si za fyzioterapeutem, jinak by si měl změnit tvar myši, sklon klávesnice a židli pokud vše nemáš tak jako to má být a hlavně nesedět u pc jako magor 17 hodin denně a dávat si časté pauzy a protáhnout se

Jen doplním, že to, co tady 'ten s bolestí' popisuje jako 'zaměstnání směřované právě na práci s pc', je běžná administrativní činnost. Např. u účetních, překladatelů, ale i třeba obvodních lékařů, vypisujících nepřetržitě celou pracovní dobu dekurzy, je zátěž mnohem vyšší.

Dojdi si k lékaři, tady nemáš co dělat!

Problém řeším již 3 roky, momentálně se mi daří můj stav stabilizovat. Absolvoval jsm již řadu vyšetření, ale bez úspěchů.Neurolog, Revmatolog, Ortoped, Imunolog, Infekční oddělení, Obvodní lékař ode mě dali ruce pryč se slovy, že z hlediska lékařského jsem naprosto zdravý člověk a tudíž mě nemají jak léčit.

uvažuji nad nákupem RollerMouse Red - Contour Design3M EM500GPLKensington trackball Advance Fit™ Orbitdoufám, že vhodnou kombinací a střídání bych se mohl dostat do rozumné roviny

Hele,to mě se to stalo moc často ale operaci jsem neměl.To mám z toho že já moc tou rukou na myši hýbu a navíc strašně rychle takže,k tomu tabletu,doporučuju ti to moc.

Ahoj. Podařilo se problém nějak vyřešit? Mám stejný problém pár let a nevím si rady. Uvítám i jakýkoliv feedback. Děkuju