» Poradna » Notebooky

Bod obnovení

Dobrý, neví někdo zda jde nějako vzít nebo vrátit bod obnovení z minulých času? Dneska jsem si chtěl obnovit systém do minulých asi tak do 5dju starého bodů obnovení ale není tam. Za radu budu rád, děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud tam požadovaný bod obnovení není, tak už se k němu nelze vrátit. Zřejmě nemáš pro obnovu systému dostatek vyhrazeného místa na disku, takže se těch bodů ukládá méně.

10gb tam mám na to, zda je to málo nebo hodně nevím

Je to dost (default = 5% disku). Ale pokud tam žádný bod není, zkrátka nebyl vytvořen.Body se vytváří buď automaticky (většinou před instalací něčeho) nebo je lze vytvořit ručně dle potřeby.

Mám otázku, kdybych chtěl přeinstalovat všechny soubory a začít od začátku bez toho aniž bych ztratil tie updaty atd jde to nějako?Protože mám přeinstalované win7 z win10

Udělej čistou instalaci. Použij instalačku co už má updaty "v sobě" nebo aspoň "simplix" balík.Výrazně celý proces urychlíš. A pokud experientuješ, vždy si napřed udělej zálohu systému - vyhneš se zbytečným reinstalacím.

Ja neexperimentuju. Ale prostě tato chyba se stala najednou z ničeho nic, nebo zda jsem něco stáhnul nevím, a jelikož jsem někdo který má pod 18 let tak si nejsem jistý zda to zvládnu, proto se obracím sem. Nevím zda zvládnu ti instalaci, to si asi radši počkám.

Je jedno, zda k chybě (naboření systému) dojde v rámci nějakého experimentu nebo čehokoli jiného - výsledek je stejný. Zálohu máš mít tak jako tak. Vyhneš se tak zbytečným reinstalacím. Obnovíš systém ze zálohy a "jede se dál"...----------------------------------------------------------Nyní ale zálohu nemáš, takže se reinstalaci nevyhneš.Rozumy můžeš čerpat třebas zde http://www.servispckupka.cz/navody.php

Díky ☺️ určitě se kouknu

Vytváření bodů obnovení je třeba povolit. Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém - Ochrana systému Konfigurovat / VytvořitNové Windows 10 má vytváření bodů obnovení defaultně vypnuto, neboť je to tak dobrý systém, který žádné body obnovení nepotřebuje.

nekecej

Ale on je fakt dobrý.... až tak dobrý, že niektorí užívatelia musia navštíviť sanatórium Dr. Chocholouška

Jak je to přesně z bodama možná neví ani v MS. Pravda je, že se ztrácejí. Má to, ale zjevně návaznost na alokaci vyčleněného prostoru pro ně. 10GB není moc, spíše je to málo. Pokud tam není, je navždy fuč. Stáhni si Macrium Reflect free a zálohuj si systém, to je asi nejlepší.