» Poradna » Programy

Bmp,jpg nebo png, jaky format pro nejvyssi kvalitu tisku

Zkousim delat v Xara 3D a chci si vystisknou svoje dilo.Jaky format vybrat pro maximalni moznou kvalitu
pri tisku na stranku velikosti A4,
Ja myslim,ze bmp.Ale nejsem si jisty.
Dik

Odpovědi na otázku

zalezi na jake tiskarne to chces tisknout (limitujici muze byt prave tiskarna).
ale .bmp je v pohode, pripadne .tiff
osobne si myslim, ze bys nepoznal zadny rozdil mezi tiskem z .bmp, .png nebo .jpg v max kvalite...

tak jo dik.Delam neco co neni pro me,tak jsem chtel,aby to k necemu vypadalo.
Tisknout to bude na laserove tiskarne za cca 10000Kc

Po exportu i pouhym okem poznate, jak vhodny je ktery format.
Na vetsinu veci bohate staci i takova tiskarna.

nejlepe .ps pokud si tiskarna rozumi s postsciptem :)

Jinak je to celkem jedno a doporucil bych asi png. Pouziva bezstratovou kompresi, takze stejna kvalita jako bmp, akorat je mensi.

Absolutně nejlepší .eps (postscript) ve formátu CMYK. 100% kvalita i věrnost barev.

jj, tiskárny (myslím firmy zabývající se tiskem, ne přístroj berou asi jen postscript a CMYK, na rozdíl od malých DTP studií.
Jednou jsem cosi nechával tisknout v jedné menší tiskařské firmě, to byl zážitek Paráda

pri tisku na beznou laserovku/inkoustovku i fotolabu rozhodne v RGB pri tisku na lepsi tiskarne s CMYK ripem v CMYK. Format pokud bude v max. kvalite je jedno.

záležíí na kvalitě tiskáárny..