» Poradna » Mobily

Bluetooth propojení mobilu s autem nebo sluchátkem jen na půl.

Auto mi ukáže že se propojení uskutečnilo, potom že se synchronizovaly kontakty, můžu z něj uskutečnit hovor, ale na mobilu se mi neukáže ikona bluetooth a hovor jde jen na mobilu. To podobné se sluchátkem. Písničky nebo rádio slyším, i audio vyhledávání v internetu funguje ale volat nejde. Někdy pomůže na chvíli znovu vyhledat, někdy ani to. Po továrním nastavení to několik dní funguje, pravděpodobně po nějakých aktualizacích zase ne. Mobil Lenovo Wibe S1, Android 6,0, aktualizovat už nejde.

Odpovědi na otázku

skus apl. Android Auto

Bohužel není kompatibilní s mým mobilem a i kdyby, tak by to nevyřešilo problém se sluchátkem. Dík

Zkoušel jsi i jiná sluchátka? Já používám v autě sluchátka lamax prime a u těch normálně automaticky jde hovor přes ně, ale třeba u PC musí člověk zvolit jestli chce jenom na poslech a nebo i s mikrofonem. Zkus se tedy kouknout do nastavení telefonu jestli tam nemáš taky takovou podobnou možnost. Třeba tam máš někde zakázaný přenos hovoru pře jiné zařízení. Telefon by měl mít bluetooth 4.0, takže v přenosový rychlosti by problém být neměl.

Takové nastavení jsem v mobilu nenašel, mě to dělá u obyčejného sluchátka bluetooth do jednoho ucha, v autě to využívá reproduktory radia i mikrofon. Zajímavý ne ale to ze to někdy jde a jindy ne.