Bluetooth a Wifi - spolupráce

Ahoj,
chci se optat, zda funguje bluetooth a wifi dohromady.

Jde o to, ze mam notebook a ten chci pres BT propojit s hifi vezi pro bezdratovy prenos zvuku (www.softcom.cz ...
Pri tom chci vsak surfovat po netu a jsem pripojen pres wifi.

Bude tot fungovat dohromady, nebude se to nejak rusit? Diky

PS: Za pripadne alternativy za BT prijimac do hifi diky ;)

Odpovědi na otázku

Ptáš se na hlouposti. Samozřejmě, že to bude fungovat "dohromady" jak říkáš a samozřejmě se to nebude rušit. Také proč, ruší se snad práce třeba tiskárny a nějaké flashky? Na co se to vůbec ptáš?

No asi proto, ze to bezi na stejne frekvenci? 2,4 GHz
A za druhe mam jeden stary BT do USB a jakmile ho zapojim, prestane internet fungovat (jde par byte/s). Tak prave zda to je normal nebo vyjimka

Zavisi aj od toho ako kvalitne si jednotlive komponenty (wifi a BT). Jedna sa o vf odolnost proti silnym signalom.
Vseobecne BT a WiFi na 2.4Ghz sa rusia navzajom len malo.
BT rusi wifi vo velmi malej miere, pricom opacne je to horsie. BT ma ale tusim 79 kanalov (1MHz), tak si preskace na nejaky volny ak sa zapne wifi.
Neviem ci netreba dodrzat postupnost zapinania. Najprv wifi, potom BT. Opacne by mohol byt problem s BT. Zrejme by sa dva BT moduly nevedeli dohodnut kde sa maju najst, ale neskusal som to.
Treba vyskusat.

Este by sa k tejto teme dalo uviest aj to, ze zavisi ako su zariadenia blizko seba.
Kriticka vzdialenost pre pouzitie wifi a bluetooth zariadeni je pod 1m, co moze nastat pri pouziti notebooku pracujuceho cez wifi a sucasneho pouzitia bluetooth sluchadiel na telefonovanie.
Tiez zavisi aj od kombinacie zariadeni.
napr. bloetooth v 1.2 proti novsim vyrobkom wifi.

Pouzivam leta v jedny mistnosti BT s wifi, nijak se to nerusi. Akorat obcas po delsim nepouzivani musim BT adapter vytahnout a znova zastrcit do USB, ale to prisuzuju spis chybe konkretniho kousku.
Nicmene mam BT tridy s dosahem na 10m, delaji se i na 100m, tam to muze byt jinak.