» Poradna » Ostatní

Bluetooth - Přenos fotografie z mobilu do PC a naopak

Dobrý den, nedaří se mně z mobilu přenos fotografie do PC, nejde zaslat fotografii/28 KB jpg/ ani z PC do mobilu. Zařízení je spárováno, přenos se zahájí, ale po chvilce mně hlásí nedokončení z důvodu zpracování souboru tohoto typu. Kde může být chyba? Pro upřesnění uvádím, že používám bezdrátovou myš, nemůže se to vzájemně nějak rušit? Za reakce a rady předem všem velice děkuji.

Odpovědi na otázku

Většinou je k takovému přenosu potřeba program na synchronizaci pro daný telefon.

proč přes pomalý BT? USB kabelem to máš během chvilky. A 28 KB JPG asi nebude fotka - nebo je soubor poškozený, protože jinak by to mělo rozlišení úplně na houby.

Já vím, jen zkouším všechny funkce u nového PC, fotografii jsem úmyslně zmenšil a poškozená není. Při opačném přenosu z mobilu do PC by to bylo pro mě někdy takto i výhodnější. Díky.

Pripoj to kabelem a nevymyslej blbosti. Az budes mit X fotek v radech MB/GB, tak te tyto "prenosove napady" rychle prejdou.

Neboj, fotím poměrně dlouho a hodně, takže propojuji "moje děla" s PC vždy pomocí kabelu. Tento přenosový nápad/způsob jsem chtěl jen vyzkoušet.

pokud bys zvažoval nějaký přímý bezdrátový přenos fotek z mobilu, tak přes wifi. Občas využívám - jde to rychle, není potřeba internet a jde to i bez kabelu. Ale Bluetooth se na to fakt nehodí. To je jako kdybys vypouštěl sud brčkem místo hadice.

Jaký způsob přenosu "přes Wifi" používáš?Já mám v telefonu FTP server ( https://f-droid.org/en/packages/be.ppareit.sw... ). Ale jestli existuje nějaký způsob přenosu, který nevyžaduje, aby byly obě zařízení připojeny ke stejné síti (takže něco ve stylu applího AirDropu), sem s ním!

používám X-plore File Managerhttps://play.google.com/store/apps/detailsa fičuru "Sdílení souborů přes wifi". Ale taky to musí být na jedné síti. Dřív podobně např. Dukto.Ale myslím, že to šlo obejít vyrobením wifi hotspotu a připojení notesu na něj. Připojení k netu být nemuselo.

To je dobře. Vždycky někdo musí slepou uličku lidského poznání ohledat a ohlásit světu: Tudy ne, přátelé!

Bluetooth je na přenos souborů totální nouzovka. A na fotky se fakt nehodí. Takhle malá fotka bude hnusná i pro email -fotky, co zmenšuju do mailu mívají aspoň 10x větší velikost a to se krotím když je třeba mizerný net na dovče.

Vo Win10 je program "Vas telefon". Ide to cez WiFi, ale je to dostatocne rychle.

Jestliže jde o Android, nainstaluj si do PC "MyPhoneExplorer"https://www.fosshub.com/MyPhoneExplorer.htmlTo samé nainstaluj do mobilu, Google Play: https://play.google.com/store/apps/details Poté můžeš jednoduše kopírovat fotky do PC.. kopírovat/ ukládat cokoliv skrze usb a připojeným telefonem do PC / nebo skrze Wifi, uložit kontakty(export/ import) do Windows do formátu .contact/ nebo do jiného formátu .vcf, .csv.. Je rovněž možné s připojeným mobilem k PC/Notebooku(USB), spuštěným "MyPhoneExplorer" pohodlně psát i SMS..

Jinak Wifi a Bluetoth žerou energii v mobilu.. a jestliže jde o bobil se salbší bbaterí, je to katastrofa.. Fotky z mobilu lze jednoduše kopírovat z mobilu pouhým připojením mobilu k PC usb kabelem.. MyPhoneExplorer je zdarma a umí vše, na co si vzpomeneš.. A k tomu je dostačující připojení mobilu k PC < -- > USB kabelem.. Na mobilu je pouze nutné nastavit(zaškrtnout) ladění USB.. nic víc..

Doporucuju mobil uplne vypnout... nebude pak zrat energii (skoro) vubec

BT, kabel? Koukam tady to fakt zamrzlo v minulem stoleti... cloudovy sync ktery bezi automaticky na pozadi a nemusim nikde hledat nejakej kabel, zapojivat, parovat BT. Proc to delat slozite kdyz to jde jednoduse a pohodlne.

Jasně, mám počítač 2 metry od mobilu, proč to dělat přímo? Stačí data odeslat pár stovek až tisíc km a zase zpět

Protoze je to rychlejsi nez nekde vystracham kabel a zapojim, o tom ze se tak deje uplne automaticky aniz bych ja musel neco delat nemluve.

Pánové, velice vám všem za reakce děkuji !!! Znova jen uvádím, že jsem chtěl funkci tohoto přenosu na nové sestavě vyzkoušet, nezadařilo se a tak mě zajímá, kde může být ten "zakopaný pes".

To je takový místní kolorit.Zkusil bych:Jestli jde fotka poslat přes BT do jiného telefonu (pokud ano, může být chyba v PC)Jestli jde poslat fotka z jiného telefonu do PC (pak bude problém asi v mobilu)Restartovat obě zařízeníZkusit poslat jiný souborCo je to za telefon? Např. u Lenova K6 jsem měl s BT strašné problémy. Nechtěla s tím fungovat žádná klávesnice ani myš, repro se chytilo na 10. pokus atd...Máš BT myš? Zkus ji připojit k telefonu...

V telefonu to může být způsobené zakázáním nějaké aplikace, která je nutná pro přenos fotek přes BT, popř. ořezáním jejích oprávnění (pro fungování BT je třeba oprávnění přístupu k poloze!).

Díky moc za všechny Tvoje příspěvky/doporučení. Některá jsem vyzkoušet prozatím nemohl, nebyla možnost a hned tak nebude/Telefon - telefon, jiný telefon - PC. Včera jsem zkusil poslat z PC i jiný soubor/text, nedokončilo se to rovněž. Telefon mám Aligátor S5520, takže žádná sláva. Myš je Genius NX-7005/s frekvencí 2,4 GHz. Znova uvádím, že tyto přenosy jen zkouším a zajímám se proč to nejde. Nejsem žádný odborník a proto se zde znalejších ptám, díky!!!

Opakuj zkousej ale je fakt ze me Samsung J3 2016 do ntn taky nic nedoda tak musim do Nokia C2 01 a ta uz jede a posle ntb prijme bez problemuV desitkach musim jeste kliknout na dalsi okno co vyskoci za oknem nastaveni kde je Prijem Odeslat ve soravnem poradi. Najdu si stranku Wintip tam nekde jsem kdysi cetl postupy na ruzne ( wifi muze narusovat prenos)

Popiš krok po kroku, co děláš na pc a telefonu. A jakou hlášku to (na jakém zařízení) hodí.

Mas strucny navod? Potreboval bych nekdy mit po ruce ( na displeji jako pozadi)

?

Nelze poslat fotografie z mobilu do PC. Je to asi 3týdny proč to nejde.Předtím jsem přetáhl spoustu fotek. Děkuji