» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bluescreen

Ahoj lidi, mam nove pc , win7 tam je...Mam to asi pet dni a dnes mi naskocila modra smrt . 122713-15397-01.dmp WER-61589-0.sysdata.xml co to je prosim ? Jsem naprosto nezkusena, nevim s cim si to spojit, opravdu nerada bych aby nove pc bylo hned v haji. Hrala jsem hru a najednou bum restart a toto.

Odpovědi na otázku

Bod obnovení.

Já tomu opravdu nerozumím, chtěla bych vědět , v čem může být problém, zda HW či SW. Jestli to tedy lze poznat jen z toho co jsem napsala, jestli je to nějaká častá chyba

Nahrej (uploadni) ten soubor 122713-15397-01.dmp třeba sem http://www.zippyshare.com/ a my se na to podíváme. To zvládneš ne?

Když to chci upnout, hlasi mi to že nemám oprávnění k souboru

tak musí jít zkopírovat nebo něco, zazipovat musí jít

supr, a jaké máš pc? Jaký model přesně?

Intel Pentium CPU G2130 3,20GHz snad jsi se ptal na tohle heh

základní deska a grafická karta tam jaká?

AMD Radeon HD7700 series ovsem zakladni desku ted asi nezjistim :( Rozdelavat pocitac by bylo asi jedine reseni ze, to ted v noci uz asi ne.

mam tu cd s drivery tam je napsane GIGABYTE Intel P61/H61...mozna to pomuze v necem

pokud máš 32bit windows 7, tak stáhni a nainstaluj tyhle ovladače: http://support.amd.com/en-us/download/desktop a pokud máš 64bit tak tyhle: http://support.amd.com/en-us/download/desktopPak napiš jestli to pomohlo. Máš v pc nějaký antivirus? Norton, Spyware terminator nebo tak?

Momentalne co vidim mam tu Microsoft security essencials...zatim moc dekuji za pomoc, ted musim jit, rozhodne se Ti tu zitra ozvu...Tedy uz dnes. Zatim dekuji. Ale jestli to pomohlo, to nevim no, to se stalo jen jednou, mam 32bit a stalo se to ted poprve , tu hru uz jsem za tech pet dni hrala mnoho hodil, a ted najednou se neco stane, ani jsem to necekala u noveho pc...Ty jsi nejak zjistil v cem je problem ?

Pro me je zasadni vedet, ze neni nic s HW....co se tyce ovladacu a techto veci to se da vzdy vyresit, alespon tedy z pohodli domova.

Oprava, mám 64bit

Koukam ze to, co jsi mi poslal, tak v te 64bit verzi to tu mam stazeno, od prodejce ... jestli to bylo instalováno to nevím.

Taky jsem si doposud myslela, ze modra smrt je celkem fatalni chyba, kupovala jsem novy pc prave kdyz mi odesel stary ktery ohlasoval modrou smrt uz nekolikrat denne...pak uz nesel skoro ani zapnout, a tak si to spojuji a ted z toho mam obavy co s tím je. Moc schyzuju co :)

Havaroval driver grafické karty, můžou to dělat ovladače nebo i hardware. O jakou hru jde konkrétně?

Mafia 2

Tak otestujeme zahřívání. Stáhni a nainstaluj tenhle program:http://www.ocbase.com/download.phpSpusť ho a zvol záložku "GPU: 3D", pak klidni na ON a nech to běžet 20-30 minut. Pak ESCapem zrušíš test. Pak udělej screenshot - to znamená klikneš na tu ikonu fotoaparátu co je na horní liště toho programu (nad tím časem). A pošleš nám sem obrázek. Obrázek můžeš nahrát třeba sem: http://imgur.com/ (vpravo klikneš na computer)

kdyz jsem stiskla esc presmerovalo me to do slozky kde je ted 17 obrazku ruznych grafu, takze, ceho presne mam udelat screenshot ? :)

Nebo jsi myslel toto http://imgur.com/x3ySSpo

Ano, to je ten screenshot. Je to tam ale blbě nastavené. Je tam nastavené 60FPS, nastav tam alespoň 200FPS. Pak si nainstaluj tenhle malej prográmek, abych viděl i teplotu grafický karty:http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.24-... Nech ten Hw monitor puštěnej a zapni ten OCCT znovu jako předtím, ale nastav tam dole těch 200FPS místo 60FPS co je tam teď.Udělej screenshot z obojího, u toho Hw monitoru to budeš muset udělat ručně na klávesnici znáčknout tlačítko PrtScn a pak otevřít malování a dát vložit. Pak mi sem pošli odkaz na oba obrázky (jeden z toho OCCT a druhej z Hw monitoru). Pokud se na obrazovku nevejde všechno z HW monitoru tak udělej 2 obrázky.

ok chapu, jen, ten hw monitor, zapla jsem to, a to tam samo meni hodnoty ale, ja jakoby nic nespustila tak jako u predchoziho programu.takze ani nevim kdy to ma jakoby skoncit a tak

HW monitor nech puštěnej a do toho pusť znova ten OCCT s tím nastavením jak jsem psal.

takze screen u hw monitoru mam udelat taky treba za dvacet pet minutek ?

Jasný, nascreenuj hlavně ten HW monitor, přes klávesnici přes tlačítko PrtScn a pak otevřeš malování a dáš CTRL+V, uložíš, nahraješ to někam a pošleš odkaz

Teploty jsou OK. Přeinstaluj ty ovladače jak jsem posílal odkaz a zkus si zahrát potom.

Uz vcera vecer jsem je preinstalovala, hrala jsem pak asi pul hodiny a nic se nedelo, pak jsem sla spat...celkem me to vydesilo celkove kdyz mam novy pocitac :( A jinak moc dekuji za cas a pomoc , semnou je tezsi spoluprace :)

A kdyby se to tedy dělo dále ?

Když to nepomůže tak nahrej novej BIOS pokud to půjde:http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx verze FBA pak nainstaluj všechn drivery tady: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx (Nejdřív vyber ze seznamu Windows 7 64bit)

Jéjda, nu, tak ja tedy moc dekuji za pomoc.