» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bluescreeeny

Dobrý, den, nedávno jsem si nechal sestavit nový PC, 14 dní jel dobře, ale dnes se nemohu dostat ani do windowsu protože mám neustálé bluescreeny, snažil jsem se přez flashku přeinstalovat celý windows, bohužel bluescreeny dostávám i v instalačce, neví někdo co s tím? komponenty : Asus 5500xt, procesor ryzen 5 3500x, ssd kingston m2. 500gb l, motherboard asus B550 tuf gaming, ram 16gb, zdroj 650w

Odpovědi na otázku

Pokud to je I při instalu, tak je PC v prdeli. Doporučuji otestovat.

BlueScreen obsahuje i kod chyby podle ktere lze zjistit na cem to havaruje.

Na novém PC, který byl 14 dní v pořádku, nelze ani v klidu přeinstalovat systém..???Blue screen i při instalaci systému..???... Neuvěřitelné.. Něco prostě děláš blbě.. *Počítač sis nechal sestavit, takže to byla skládačka i s nainstalováním Windows..??? Proto mám tušení, že o přeinstalaci systému víš tak akorát prd.. Je to tvůj boj s PC.. Obrať se tam, kde sis nechal počítač sestavi.. Navíc nikdo netuší, jaké podivnosti jsi do PC nainstaloval. To bych viděl jako příčinu tvého problému. Nabořený a možná i zavirovaný systém. Nebo jsi laboroval s nastavením Biosu.. A to, že neumíš nově nainstalovat/přeinstalovat systém, to je tvůj problém.. Něco si o tom prosštuduj na netu.. Najdeš tam asi tak bambilion návodů..

Sestaven byl bez systému, systém sem si tam dal sám a 14 dní normálně fungoval.Bios sem několikrát dal do defaultního nastavení, jediný co mě napadá je zkusit ještě vyresetovat základní desku xD

Jak se provádí: "vyresetování základní desky"? Tyhle novoty neznám a rád se nechám poučit.

Snad reset Biosu.. Reset základní desky neznám.. Jak se to dělááá..???.. /plně nejlepším řešením by bylo systém přeinstalovat a necpat do něj žádný kraviny.. tunítka, čístítka, zavirované hry stažené z neznámého zdroje.. apod.. Pokud jsi hráč, kup si legálně hru, kterou budeš chtít a nebudeš mít s PC a systémem žádný problém.. Nastavit Bios na default.. případně nejdříve provést reset Biosu a poté na Default.. V Biosu nemusíš nic speciálního nastavovat, pokud nevíš, co děláš.. Jediné, co můžeš vypnout, je secure boot, případně i vymazat klíče.. Tohle je volba, která nic nezkazí a naopak ti dovolí bezproblémově přeinstalovat systém.. Nevěřím, že by byl nový počítač na reklamaci.. Za všechen bordel v systému je zodpovědný samotný vlastník PC..Každý nový PC / Notebook je v dobrém stavu po jeho zakoupení v Alze / CZC do chvíle, než k němu zasedne uživatel a nadělá z toho stroje hromádku bordelu.. Takhle to prostě je.. tečka.. Nikdo si neuvědomuje, že PC nestojí jen pár kaček a že by se měl tedy o takovou věc zajímat se vším všudy.. A nevymlouvat se, že dotyčný vlastník PC není IT odborník. Copak veškerá počítačová technika, která se veřejně nabízí v obchodech, je doporučena pouze pro odborníky IT..??? Opravdu ne, výrobci se především zaměřují na domácí uživatele.. IT odborníci a firmy nakupují spíše na zakázku šitou na míru..

Jo sorry, myslel sem reset biosu xd, každopádně nevím co sem udělal špatně, hry mám jen ze steamu a jediný co bylo v kompu byl discord a ovladače stažený z ofiko stránek výrobce, teď je pc ve stavu že nenainstaluju windows z flešky protože při instalačce dostanu bluescreen xdd, asi bych teda zkusil reset biosu a pak zkusil znova instalačku, když to nepude, nezbyde než to dát do czc těm expertům co maj certifikáty z cisca který opsali na internetu xd j

Do PC vnitřku skříně jsi nejspíš nijak nezasahoval, neboť je na pc skříni plomba..???Pokud by byl příčinou pc zdroj, nejspíš by se to neprojevilo blue screenem.. Blue screen - příčinou je většinou sw chyba, zavirovaný systém.. nebo max. může poukazovat na vadné paměti RAM.. může být i grafika -ale opět většinou ovladačePřeinstalovat systém musí jít naprosto bez problémů.. Jen je k tomu zapotřebí mít správně připravenou funkční flešku - ne nějakej křáp Verbatim.. a správně dodržet postup instalace systému.. Odstranit disk/ oddíly.. nejlépe rovnou v prvním zobrazeném průvodci pomocí cmd(diskpart / clean) -> poté vlastní s upřesněním a rozhodně NEFORMÁTOVAT odstraněný disk.. označit nepřidělené místo na disku a klepnout na další.. ostatní disky by měly být odpojeny.. Je to jednoduchý jako facka..

Jestli to máš nabořený tak to jde možná opravit.CMD příkaz dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth klávesa enter. Zkontroluje systémové soubory a v případě potřeby si stáhne z webu Microsoftu jejich nové nepoškozené kopie.Na bluescreen zdarma:WhoCrashed https://www.resplendence.com/whocrashed_os.htm

No, můžu to zkusit, ale nwm jestli se dostanu do CMD když se nedostanu bez bluescreenu přes instalačku winšusu xD

Jestli bydlíš v Praze, zítra k tobě zajedu, přeinstaluju systém, nastavím systém jak se sluší a patří .. a ty jen zaplatíš.. toť vše..