» Poradna » Ostatní

Blue screen

Dobrý den,rád bych poprosil o radu. Dneska na notebooku mi vyskočila modrá obrazovka. Po znovu najetí je něco špatně. Přestal mi fungovat Google chrome, mám prostě černé okno(https://www.imgup.cz/image/L5ES). Nepomohla ani reinstalace. Jiné prohlížeče fungují normálně. Taky jsem zaznamenal sekaní u hry League of legends TFT- nijak náročné na pc. Desková hra. Celou dobu nemám víc jak 18fps. Videa na internetu přehraju jako dřív.Zkoušel jsem Windows memory diagnostic, ale problém žádný. Ještě jsem kontroloval v device managerovi statusy a tam jsem taky nic nenašel. Ale nejsem žádný odborník na PC. Za případné rady díky.noťas:Intel core i3 2,4Ghz4gb ramnvidia 310M 1GB

Odpovědi na otázku

A co jsi našel za chyby v systémovém logu?

Chrome nepoužívám a na mobilu jsem ho deaktivoval za mě nejhorší prohlížeč co znám. Ale k problémů můžeš zkusit PC projet adwcleaner a vyčistit veškerý bordel po Chrome co v PC zanechal. To uděláš v Revo Uninstaller v čistič zbytku. Verzi která se neinstaluje najdeš na uloź to verze 3.1.9 ta co má 8 hodnoceni. A co systém máš aktualizovaný.

Jestli myslíš, co mi to vyhodilo při modré obrazovce, tak nevím. Abych řekl pravdu, tak sem to vůbec neřešil. Až nastaly problémy. Hádám, že to nikde uložené nebude co?

A co se třeba podívat do toho systémového logu?

Musel jsem zjistit jak na to :).The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8005172028, 0x00000000be000000, 0x0000000000800400). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 100419-29312-01.

Teď nato koukám a už jsem to řešil na svém PC s Win.7 to dojebala nějaká aktualizace systému. A je třeba to opravit v nastavení,režim napájení pokročilé nastavení. Ten procesor nastavit (minimální 5%)a( maximální 100%) ted to tam máš určitě 100% na 100% a proto ti to dělá.

Bylo to nastavene presne jak si psal. Dal jsem to podle tebe, ale problem to nevyresilo. :) Ale tak treba to pomohlo necemu jinemu. :) diky

Může tu být víc možností ale podle mě to je poškozený harddisk nebo zkus přeinstalovat celý Windows a nebo nainstaluj Windows na flashku a pak Spusť Windows z flašky. ale začal bych přeinstalací Windowsu.

Vypada to, ze skutecne dojde k preinstalaci. Ono tento notas uz ma neco za sebou. 9-10let. Tak je mozne, ze neco odeslo. :)diky

A než to začalo dělat neinstaloval jsi něco co by to mohlo způsobit. Mě například začal Win.10 blbnout po instalaci ZoneAlarm a po odinstalaci bylo vše zase OK.

A neinstaloval jsi třeba nové ovladače GK.

V posledních měsících nic. Teď mě napadlo, že mi teď párkrát vypadla WiFi a celý notas se úplně kousnul. Musel jsem na tvrdo restartovat. Jestli to nemůže mít taky spojitost. Že bych zkusil stáhnout jiný ovladač třeba.

No byt tebou tak projedu PC ComboFix je to super na viry a podobnou havěť a my co ještě máme Win.7 mame výhodu že jde pustit na Win.8.1 a 10 už to nejde. Bylo by dobře to pustit v nouzovém režimu se sítí,ale jde pustit i normalne. Stačí jen pokud máš Antivirak ho před tím vypnout. Tady ho stáhneš a je tam i návod akorst tam už delší dobu na tach stránkách blbne ten český překlad. https://www.bleepingcomputer.com/combofix/cz/jak-pouzit-co...

Koukam,že mě taky píše mobil hovadiny,ale to ty návrhy nestíhám to sledovat. : )

projeto combofixem, vysledek zadny. Jinak ted sem zjistil, ze kdyz otevru chrome a jezdim po okne, tak je web normalne nacteny, jen je tam cerno :).Dneska dalsi modra smrt. Kdyz jsem kliknul na Control panel-Network and internet-network and sharing center.The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x000000d1 (0x0000000000000010, 0x0000000000000002, 0x0000000000000000, 0xfffff880016b2566). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 100619-27144-01.

Máš doma nějaký jiný HDD? Zkusil bych ho vyměnit, nainstalovat na něj Windows a otestoval, zda to bude také padat. Pokud ne, je to jen sw závada a bude stačit přeinstalovat systém. Pokud se to bude chovat stejně, je to v HW a tedy ta horší možnost, která se odhaluje podstatě hůř. Zvlášť u notebooku, kde nejde HW jednoduše přecházet s jiným PC.

Jen co "seženu" winy tak to přeinstaluju a uvidím. Asi to bude teď nejlepší varianta. Pak dám vědět.

Tak po přeinstalování OS se dalo vše do pořádku, a jede to jako dřív :). Všem zúčastněným děkuji za rady.

Tak to je dobře.