» Poradna » Počítačové sítě

Blokování stránek na úrovni wifi routeru v režimu AP

Ahoj, prosím o radu. Mám doma síť - anténa na střeše, která funguje zároveň jako DHPC server. K němu jsou přes switch připojené dva wifiroutery, které jsou v režimu ccess pointu - jeden v přízemí, druhý horní patro. Wifi je jedna společná v rámci celého domu.Chtěl bych dětem zablokovat instagram a youtube.1) Můj dotaz je, kde to zakázat? Když udělám filtraci na jednom routeru, přes druhý je to tam pustí, ne? 2) Jak zablokovat instragram a youtube jakožto aplikace? Stačí blok těchto konkrétních webů a aplikace se taky nerozjede? Na anténu přístup nemám, tu si spravuje poskytovatel internetu.Díky moc za rady.

Odpovědi na otázku

Riesenie by bolo medzi "antenu" a prvy domaci switch dat transparent PROXY.Ci uz to bude nejaka HW krabicka alebo PC s nejakym Routerovym OS, to je principialne jedno.1) Zakazes to potom pomocou Web filtra + by som aj zablokoval na firewalle IP adresy danych serverov.2) Ked bude zakazana komunikacia, tak samozrejme dane aplikacie nebudu komunikovat na servery a teda nebudu fungovat.Teoreticky je riesenie nejaky softver tretej strany(napriklad nejaky Personal firewall) nainstalovat ho na vsetky domace PC, zablokovat pravidlom a zamknut nastavenia na heslo/

Díky moc . Takže předělat síť a dát tam např. Mikrotik a zablokovat si to přímo na firewallu... ?.-)

Pokud se takto ptas, neni to dobra rada delat proxy a tak. pokud chces zakazat detem urcite aplikace a jinym ne, tak to nejjednoduseji udelas tak ze to zakazes na konkretnich zarizenich. Ono to tim mikrotikem by slo, i konktertni MAC adresy zablokovat v konktrertni cas a konkretni protokol a port a ip. ale co asi nepujde abys zakazal komplexne youtube. Mozna se mylim. Vim ze ja blokoval IP ne hostname.

Jasně, myslel jsem právě zakázat konkrétní domény pro určité MAC adresy a povolit to v určitý čas . A nevíš prosím jestli má Android nějakou schopnou správu rodičovské kontroly? Jde mi o to zakázat konkrétní aplikace, ale zároveň to zakázat při přístupu přes prohlížeč .

Ja by som to riesil osobne bud priamo na routri/firewalle , alebo nejakym transparentnym bridge. V pripade bridge v podstate netreba menit nic v konfiguracii LAN, staci to spravne nastavit.(za predpokladu, ze dane zariadenie vie robit transparent rezim)Presne preto, lebo mas mobily, tablety notebooky, to sa casom meni atd.Na firewalle to bloknes, sebe si das vynimky na MAC a mas vystarane.Vsetko ostatne mi pride viac komplikovane.

Díky, všem vám moc děkuju za tipy.

Zablokuj sám sebe a deti vychovávej bez použití násilí.

Jo to jsem presne potreboval slyset .

Já bych zapnul rodičovskou kontrolu na počítači a nenastavoval WiFi. Jako alternativa se jeví nastavit hosts soubor (C:\Windows\System32\drivers\etc) na počítači a nastavit, aby odkazy youtube resp. facebook se odkazovaly na nesmyslnou IP adresu.

Jasný, ale já to právě potřebuju opravdu na úrovni routeru, nebo sítě, protože oni nemají počítač, ale tablet a mobil . No variant řešení se nám tu sešlo opravdu hodně .

ad 1)Musite to nastavit na routeru, ktery dela NAT. Ne na tom, ktery dela pouze AP. Pak to bude fungovat v cele LAN stejne. Pokud to router umi. Viz manual. Jak se to nastavuje, to najdete taky v manualu.ad 2)Webu? Muzete zakazat adresni rozsahy, ktere tyhle sluzby vyuzivaji. Good Luck! ;o)Tohle skutecne nema technicke reseni. Z mnoha duvodu. Ale je to na jinou diskusi jinde..

Diky moc .